دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینتاثیر روغن ماهی در کاهش التهاب

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

محققان دریافتند اسیدهای چرب اُمگا3 موجود در روغن ماهی با افزایش میزان برخی مولکول های ضدالتهابی خون موجب کاهش التهاب می شوند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 6 ) بنچاق !
نویسنده : saeid1374 شماره پست : 33225 تاریخ انتشار : 1398/10/04
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : ns6200 , marlboro477 , vashty , Ntmi123 , yaser , Ghasemi ,
به گزارش مهر، محققان در مطالعه اخیر خود به خواص کاهش دهنده التهاب از طریق مکمل‌های روغن ماهی پی بردند.مولکول‌های ضدالتهابی، SPMها (specialized pro-resolving mediators) نامیده می‌شوند و تأثیر قوی ای بر سلول‌های سفیدخون دارند و همچنین التهاب عروق خونی را کنترل می‌کنند.محققان می‌دانند که بدن از طریق تجزیه اسیدهای چرب ضروری، از جمله برخی از اسیدهای چرب اُمگا 3، SPMها را تولید می‌کند. با این حال رابطه بین مصرف مکمل‌ها و میزان SPMها در حال جریان در خون هنوز نامشخص است.

تیم تحقیق دانشگاه کوئین مری لندن در این مطالعه، با بررسی تأثیر مکمل روغن ماهی غنی شده بر روی 22 فرد سالم در رده سنی 19 تا 37 سال به ارزیابی این رابطه پرداختند.محققان در این مطالعه، در طول 24 ساعت، به شرکت کنندگان 5 بار مکمل روغن ماهی دادند؛ شروع مطالعه، 2، 4، 6 و 24 ساعت بعد از دریافت اولین دوز مکمل روغن ماهی.

محققان دریافتند مصرف مکمل روغن ماهی موجب افزایش میزان SPMهای خون می‌شود. نتایج نشان داد «زمان و دوز مصرف» در افزایش میزان SPMها در خون تأثیر دارد.آزمایش همچنین مشخص کرد مصرف این مکمل‌ها منجر به افزایش حملات سلول‌های ایمنی علیه باکتری‌ها و کاهش فعالیت سلولی عامل لختگی خون می‌شود.

التهاب یک واکنش دفاعی سیستم ایمنی است که برای سلامت ضروری است. فاکتورهای گوناگونی نظیر سلول‌های آسیب دیده، مواد سمی، و پاتوژن های نظیر باکتری‌ها موجب آغاز این واکنش می‌شوند.تداوم و مزمن شدن التهاب برای سلامت مضر است و موجب بروز بیماری قلبی، آرتروز روماتوئید و سایر مشکلات برای سلامت می‌شود.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : روغن ماهی ، بیماری قلبی ، لختگی خون


تبلیغ با میترا نت