دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینفواید داشتن خواهر و برادر

پست های بیشتر از دسته خانه و خانواده

شما و خواهر و برادرهایتان حتما خاطره‌های مشترک زیادی به خصوص از دوران کودکی با یکدیگر دارید. در این بین همچنان‌که بزرگ‌تر شدید، روابط‌تان با خواهر و برادرهای‌تان هم با شما رشد کردند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 6 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 33212 تاریخ انتشار : 1398/10/03
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , ns6200 , zariaz , Ghasemi , aghighim66 , yaser ,
درباره انتخاب رشته، تصمیم‌گیری برای ازدواج، حتی مدل مو یا لباس‌تان نظر آن‌ها را می‌پرسیدید یا هنگامی که در روابط با والدین دچار مشکل می‌شدید، گلایه و گریه‌هایتان را پیش خواهر یا برادرتان می‌بردید و در مقابل، شما هم گوش شنوای مشکلات آن‌ها می‌شدید. اما تاثیرات داشتن خواهر و برادر بر زندگی به همین موارد ختم نمی‌شود.

واقعیت این است که شما اساسا بخش زیادی از شخصیت امروزتان را از خواهر و برادرهایتان دارید و اگر آدم موفقی هستید یا روزی به موفقیت برسید، نباید از نقش پررنگ آن‌ها غافل شوید. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که خواهر و برادرهایتان در زندگی و شخصیت امروز شما چه نقشی داشته‌اند؟ پاسخ به این سوال را در این مطلب خواهید خواند. تاثیراتی که تحقیقات متعدد روان‌شناسی در دنیا، آن‌ها را اثبات کرده است.

بر اساس تحقیقات دانشگاه بریگهم یانگ آمریکا، کودکان و نوجوانان 10 تا 14 ساله‌ای که خواهر و برادر دارند، کمتر احساس تنهایی، خودخواهی یا ترس می‌کنند و از توانمندی‌های بیشتری نسبت به تک فرزندان برخوردارند یا آن‌ها را بیشتر بروز می‌دهند. به گفته «لورا پادیلا واکر»، استاد دانشگاه و سرپرست این تحقیق، داشتن خواهر یا برادری که کودک او را دوست دارد (جالب‌تر این‌که فرقی نمی‌کند خواهر باشد یا برادر) کودک را به کمک به دیگران و مراقبت بهتر از خودش ترغیب می‌کند.

مطالعه دیگری که در دانشگاه ایالتی اوهایو روی رفتار بیش از دو هزار کودک انجام شده، نشان داد کودکانی که با یک یا دو خواهر و برادر بزرگ می‌شوند با همسالان خود در کودکستان برخورد بهتری دارند و از رشد اجتماعی و هیجانی بیشتری برخوردارند. کارشناسان خانواده معتقدند تعدد فرزندان در خانواده، آثار روحی و اجتماعی بسیاری در زندگی افراد به خصوص در بزرگ سالی دارد. در ضمن این آثار بعد از ازدواج پررنگ‌تر می‌شود، زیرا در این دوره، افراد نیاز به نیروی مشورتی دارند و خواهر و برادر‌ها این نیاز را تا حد زیادی برطرف می‌کنند. مشورت دهنده‌هایی که صادق هستند و اهل دوز و کلک نیستند.

بسیاری از بیماری‌های خطرناک مثل سرطان خون، زمانی قابل درمان هستند که فاکتور‌های مشابه خونی برای پیوند مغز استخوان بیمار موجود باشد. این فاکتور‌های مشابه در بستگان نزدیک مانند والدین، خواهر و برادر‌ها بیشتر دیده می‌شود. بسیاری از بیمارانی که بر اثر این بیماری‌ها جان خود را از دست داده‌اند، درصورت داشتن خواهر و برادر، به احتمال زیادی قابل درمان می‌بودند. روان شناسان معتقدند نیاز به امنیت، یکی از نیاز‌های پایه‌ای انسان است و نقش حمایت‌گری بالای خواهر و برادر، این نیاز اساسی را تامین می‌کند.

تامین این نیاز برای شکوفایی شخصیت و کمال انسان ضروری است و داشتن خواهر و برادر به صورت غیرمستقیم، این نیاز را در افراد پاسخ می‌دهد. ما حس مراقبت و حمایت از دیگران را از خواهر و برادرهای‌مان آموخته‌ایم. اگر خواهر یا برادر بزرگ‌تر هستید، زیر بال و پر گرفتن خواهر و برادر کوچک‌ترتان را تجربه کرده و اگر فرزند کوچک‌تر خانواده بوده‌اید، خاطراتی از حمایت‌های فرزندان بزرگ‌تر خانواده در ذهن دارید.

در واقع ما حس مراقبت و حمایت از دیگران را ابتدا با خواهر و برادرهای‌مان تجربه کرده‌ایم و این تجربه، یکی از طلایی‌ترین مهارت‌های مورد نیاز برای خوشبختی در زندگی است. چه در زندگی‌مشترک، چه در محیط کاری و حتی تحصیلی. الگوبرداری از خواهر و برادر‌ها در شکل‌گیری اهداف‌مان نقش دارد. شما تا رسیدن به سن امروزتان الگو‌های زیادی داشته‌اید: والدین، معلمان، سلبریتی‌ها و ...، اما بدون شک تاثیرگذارترین الگو‌های شما خواهر و برادرهای‌تان بوده‌اند. احتمالا در موارد زیادی خواسته‌اید مانند آن‌ها رفتار کنید و این تلاش شما برای مثل آن‌ها شدن، بر اهداف و رفتارتان تاثیر گذاشته است.

به همین دلیل است که داشتن یک برادر یا خواهر موفق، تاثیر زیادی در موفقیت بقیه اعضای خانواده دارد. اگر خواهر و برادر کوچک‌تر داشته باشید، حتما با رفتار‌های اشتباه زیادی از طرف آن‌ها مواجه شده‌اید، اما چون می‌دانستید آن‌ها خام و نابالغ هستند، چیزی به روی خودتان نیاورده‌اید یا موضوع را با تذکر به جای پرخاشگری، حل و فصل کرده‌اید. این نوع رفتار، درس مهمی از صبوری به شما داده و احتمالا فرد صبوری از شما ساخته است؛ بنابراین باید اعتراف کنیم آن‌ها صبوری کردن را به ما یاد داده‌اند. خواهر و برادرهایتان نمی‌توانسته‌اند شما را دست بیندازند و قسر دربروند.

شما این اجازه را هم به آن‌ها نمی‌داده‌اید که همیشه شروع کننده چنین بازی باشند! در مسائل و مشکلات این‌چنینی شما یاد گرفتید نظرتان را ابراز و روی گرفتن حق‌تان پافشاری کنید. در ضمن به توافق رسیدن درخصوص مسائل کوچک و بزرگ در یک خانواده گاهی کار مشکلی است، به ویژه زمانی که همه روی یک چیز توافق ندارند. مثلا شما دوست دارید فیلم تماشا کنید، اما خواهر کوچک‌ترتان اصرار به دیدن کارتون مورد علاقه‌اش دارد.

این‌که چطور در این‌گونه موارد به یک تصمیم برسید، مهارت تصمیم‌گیری مشترک را به شما آموخته و همچنین یادتان داده است که خواسته شما نمی‌تواند همیشه اجرا شود. بودن در کنار خواهر و برادر‌ها در همه لحظات زندگی، درک شما از احساسات انسان‌ها در شرایط خوب و بد زندگی را تقویت می‌کند و همدلی که شما در این لحظات تجربه کردید، خودش را در روابطی که امروز در بزرگ سالی دارید، نشان می‌دهد.

مطالعات نشان می‌دهند کسانی که دارای خواهر و برادر هستند در بیرون از خانه همدلی بیشتری از خود نشان می‌دهند و همین مسئله، باعث موفقیت بیشتر آن‌ها در حوزه‌های گوناگون زندگی خواهد شد. معمولا رفتار و خلق و خوی ما به خواهر و برادرهای‌مان شباهت زیادی دارد. توجه کرده‌اید که بعد از مدتی معاشرت با دوستان و آشنایان‌تان، خلق‌و‌خو و طرز صحبت کردن شما و حتی نگرش شما به مسائل گوناگون تا حدودی به آن‌ها شباهت پیدا می‌کند؟

دلیلش این است که ما الگو‌های اجتماعی شدن را از دیگران دریافت می‌کنیم، اما زمانی که ما با خواهر و برادرهای‌مان سپری می‌کنیم، خیلی بیشتر از مدتی است که با دوستان‌مان معاشرت داریم و بخش عمده این زمان، در دوره رشد و یادگیری ماست؛ بنابراین اشتراکاتی که با خواهر و برادرمان در زمینه خلق‌و‌خو و رفتار داریم و تقلیدی که از گفتار آن‌ها می‌کنیم، خیلی بیشتر از چیزی است که فکر می‌کنیم. جالب است بدانید داشتن خواهر و برادر برای رسیدن به موفقیت در کار و حتی مدرسه هم مثمر است.

مطالعه‌ای که به تازگی در دانشگاهی ژاپنی انجام شده، نشان می‌دهد دانش‌آموزانی که خواهر و برادرهایشان مدارج علمی بالایی داشته‌اند، به سطوح آکادمیک بالاتری دست یافته‌اند. دلیلش شاید کمک خواهر و برادر‌ها در مسائل و مشکلات درسی یکدیگر باشد یا رقابت با آن‌ها برای رسیدن به موفقیت‌های بالاتر. هرچه هست، این تحقیق ثابت کرده موفقیت یا شکست تحصیلی یک فرد تا حد زیادی تحت تاثیر شرایط تحصیلی خواهر و برادرهایش بوده و خواهد بود.

ارتباط میان تعداد بیشتر فرزندان با احتمال طلاق آن‌ها از همسران خود در آینده، توسط دانشگاه ایالتی اوهایو بررسی شده است. طبق این مطالعه با افزایش تعداد خواهران و برادران تا 7 نفر، احتمال جدایی هر کدام از آن‌ها تا حدود 2 درصد کاهش می‌یابد. گفته می‌شود علت این موضوع هم افزایش درک دو جانبه و تقویت تجربیات مرتبط با سازگاری کودکان به واسطه تعداد فرزندان بیشتر خواهد بود. در واقع آن‌ها هر کدام تبدیل به معلمی ویژه برای آموزش مهارت‌های زندگی به خواهران و برادران خود می‌شوند و بدین ترتیب احتمال جدایی از همسر در آینده را کاهش می‌دهند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : داشتن خواهر ، فواید داشتن برادر ، تک فرزندی
 انسان وقتی خواهر برادر داره انگاری ی دوست خوب کنارش داره که می تونه باهاش در دل کنه و مراحل مهم زندگیش از جمله بلوغ رو راحت تر سپری کنه
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت