دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینفروش شیر الاغ ممنوع شد! آیا شیر الاغ واقعا مفید

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

شیر الاغ به عنوان یکی از مواد مغذی و مفید برای انسان در نظر گرفته می شود، اما آیا واقعا این نوشیدنی برای ما مفید است؟ در ادامه نظر سخنگوی سازمان غذا و دارو بیان می شود
گزارش تخلف دوست داشتم ( 9 ) بنچاق !
نویسنده : farid61 شماره پست : 33182 تاریخ انتشار : 1398/09/27
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : agastafa , famzed , sobhan2003 , yaser , Ayoob1993 , Ghasemi , fatemeh , Bostodl , parvin ,
سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره تولید و فروش شیر الاغ به صورت بهداشتی و با مجوز وزارت بهداشت توضیح داد. کیانوش جهانپور در این باره گفت: سازمان دام پزشکی در حیطه وظایف خود مجوز تاسیس مزارع پرورش الاغ شیری را صادر کرده و دستورالعمل‌های بهداشتی تولید شیر الاغ ابلاغ شده است.

اگر درخواستی برای تولید صنعتی شیر الاغ به سازمان غذا و دارو ارسال شود، موضوع قابل بررسی خواهد بود و در صورتی که شیر الاغ تولیدی استانداردهای لازم را داشته باشد، سازمان غذا و دارو مجوز تولید را صادر خواهد کرد.

تاکنون درخواستی برای تولید شیر الاغ که سلامت آن مورد تأیید سازمان غذا و دارو باشد، نداشته‌ایم و مجوزی برای تولید شیر الاغ صادر نشده است. در برخی کشورها شیر الاغ به صورت محدود و صنعتی تولید می‌شود و باتوجه به آن که فرایند پاستوریزه کردن شیر الاغ با شیر گاو متفاوت است و پیچیدگی‌های خاصی دارد، هزینه تولید آن نیز گران‌تر خواهد بود و نیازمند استانداردهای زیادی است.

برخی افراد در فضای مجازی اقدام به فروش شیر الاغ می‌کنند اما به دلیل آن که تاکنون این شیر هیچ مجوزی از سازمان غذا و دارو نگرفته است، فروش آن در فضای مجازی و واحدهای صنفی لبنیاتی ممنوع است و تخلف محسوب می‌شود. چنان چه شیر الاغ به صورت غیربهداشتی مصرف شود، موجب بیماری‌های عفونی و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام می شود.

احتمال انتقال بیماری عفونی از شیر الاغی که به صورت غیربهداشتی تولید شده است، بیش از شیر گاو است و مصرف شیر الاغ غیر بهداشتی سلامت مردم را به خطر می‌اندازد. درباره برخی فواید شیر الاغ اغراق می‌شود، آنتی بیوتیک‌های شیر الاغ زیاد است  و فواید زیادی دارد، البته در گذشته و در طب سنتی از شیر الاغ بیشتر به عنوان دارو استفاده می‌شده و مصرف آن به طور دایم و برای همه مردم نبوده است و به تجویز پزشکان طب سنتی در درمان بیماری‌های عفونی تجویز می‌شده است.

فروش شیر الاغ در فضای مجازی و واحدهای صنفی لبنیاتی ممنوع است و تخلف محسوب می‌شود؛ مردم در صورت مشاهده تخلف با سامانه 190 وزارت بهداشت تماس بگیرند و تخلف را گزارش کنند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : شیر الاغ ، فروش شیر الاغ ، ممنوعیت شیر الاغ


تبلیغ با میترا نت