دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینراه اندازی شرکت هلدینگ

پست های بیشتر از دسته اقتصادی و مالی

هلدینگ ها شرکت هایی هستند که چندین شرکت رامدیریت و سیاست گذاری نموده و بیشتر فعالیت نظارتی بر این شرکتها دارند . شرکت هلدینگ که با نام های مادر،کنترل کننده،دارنده،مالک،صاحب سهم و نام های دیگر شناخته می شود.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 8 ) بنچاق !
نویسنده : fatemehgh شماره پست : 32940 تاریخ انتشار : 1398/09/19
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : yaser , aghighim66 , famzed , hossein200 , Faren , hoomanz , Ghasemi , mehrzad2023 ,
شرکت هلدینگ که با نام های مادر ، کنترل کننده ، دارنده ، مالک ، صاحب سهم و نام های دیگر شناخته می شود به حکم یک پیشرو و جهت دهنده و یا یک فرمانده برای شرکت های زیر مجموعه خود عمل می کنند و با اتخاذ تصمیم هایی که معمولا توسط افراد این شرکت ها در شرکت های زیر مجموعه سوق دهی می شوند تلاش می کنند تا خواسته های خود را و نتایج مورد نظر خود را از فعالیت های شرکت زیر مجموعه خود دریافت نمایند .

شرکت های مادر و یا هلدینگ  ممکن است سهام عمده شرکت های زیر مجموعه را خریداری نمایند و با گماشتن نفراتی در راس این شرکت ها در تصمیم گیری و هدف دهی آنها تاثیر گذار شوند . و یا ممکن است موسسین شرکت هلدینگ با هدف گذاری های مشخص تعدادی شرکت زیر مجموعه در قالب های و موضوعات مورد نظر راه اندازی و سیاست های شرکت مادر را رهگیری نمایند .

در بسیاری از مواقع شرکت های هلدینگ در جهت تکمیل یک تا چند محصول نهایی فرآیند های یکدیگر را تکمیل نموده و در حکم مکمل هم فعالیت می کنند .  ولی گاها این شرکت ها در فعالیت ها و موضوعات متنوعی شکل می گیرند و اهداف صادراتی و یا تامین کننده های متفاوت را در نظر دارند . در حالتی هم ممکن است موضوع صادراتی و یا بازرگانی و پخش محصولات مورد نیاز جامعه ای هدف باشد که در این حالت محصولات و خدمات شرکت های زیر مجموعه ممکن است کاملا با هم مغایر و متفاوت باشند .

در نقطه نظری هم ممکن است شرکت هلدینگ در موضوعی مشخص مثلا مواد غذایی فعالیت کند و تمامی شرکت های زیر مجموعه چند نوع متفاوت از محصولات را تامین نموده و با برند شرکت هلدینگ و تایید کنترل کیفی این شرکت ها وارد بازار شود .

آنچه در این شرکت ها اهمیت دارد رسیدن به اهداف تعیین شده برای شرکت مادر می باشد . همه تلاش شرکت های زیر مجموعه اغلب در یک راستا و بنا بر برنامه ها ، اهداف و خط مشی شرکت هلدینگ می باشند .

بیشتر شرکت های هلدینگ در غالب شرکت های سهامی ( سهامی عام و یا سهامی خاص ) بوجود آمده و ثبت می شوند این شرکت ها باید طبق قانون خاص خود بوجود بیایند . برای ثبت شرکت هلدینگ سهامی خاص  پنجاه میلیارد  ریال و برای ثبت شرکت هلدینگ سهامی عام یکصد میلیارد ریال سرمایه باید در نظر گرفته شود .

شرکت های هلدینگ می توانند بصورت خاص در یک نوع موضوع فعالیت نمایند و یا چندین موضوع مشخص و تعریف شده را در راستای یک هدف دنبال نمایند و در خصوص نوع موضوع فعالیتشان هیچ محدودیتی وجود ندارد . این شرکت ها در انواع موضوعات مانند موضوعات بازرگان ، خدماتی ، پزشکی ، نفتی و پتروشیمی ، انواع تولیدی ها ، انواع مراکز تفریحی و آموزشی و … به ثبت رسیده و فعالیت می کنند .

شرکت های هلدینگ نیز با توجه به شناخت بازار هدف خود و تنوع خواسته ها می توانند در طول حیات خود تغییراتی را داشته باشند و این تغییرات را در اداره ثبت شرکت ها به ثبت برسانند. هر آنچه که بتواند برای رسیدن به اهداف و برنامه های این شرکت ها کمک نماید ممکن است روزی در غالب یک شرکت زیر مجموعه برای اینش شرکت ها به ثبت رسیده و فعالیت نماید .

موسسین و سهامداران شرکت های زیر مجموعه شرکت های هلدینگ ممکن است خود نفرات موسس شرکت هلدینگ و یا نفرات و موسسین متفاوتی باشند و شرایط مورد نظر شرکت هلدینگ را فراهم نمایند .

برای ثبت شرکت هلدینگ اولین قدم ثبت شرکت در قالب سهامی خاص و یا سهامی عام می باشد و پس از ثبت نهایی شرکت هلدینگ و یا مادر باید تقاضانامه ای توسط هیئت مدیره تنظیم و ضمن تشریح موضوع فعالیت این درخواست برای سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال شود تا پس از بررسی ها لازم و در صورت تایید این سازمان  موافقتنامه ای برای تاسیس شرکت هلدینگ صادر شود و این موافقتنامه برای اداره ثبت شرکت ها  توسط خود سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال می شود تا اقدامات ثانویه برای تغییر شرکت به نوع هلدینگ اعمال شود.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : هلدینگ ، شرکت ، ثبت شرکت ، ثبت هلدینگ


تبلیغ با میترا نت