دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاین3 روش برای دانه کردن ذرت خام و پخته

پست های بیشتر از دسته تغذیه و آشپزی

دانه کردن ذرت بسته به اینکه ذرت خام یا پخته باشد متفاوت است. قبل از خرید، از تازه بودن ذرت مطمئن شوید و بعد از دانه کردن می‌توانید ذرت را در فریزر نگهداری نمایید.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 16 ) بنچاق !
نویسنده : unlimitelove شماره پست : 32913 تاریخ انتشار : 1398/09/22
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : hoomanz , Ghasemi , marlboro477 , vashty , Mylovelyangel , Myangel , lovely , iamlove , Loveislife , yaser , khodaismylove , famzed , shakiba21 , Bostodl , mr1995 , ali222 ,
ذرت یکی از خوشمزه‌ترین مواد غذایی است که هم به صورت تازه و هم به صورت یخ زده یا کنسرو شده مورد استفاده قرار می‌گیرد و در هر صورت از ارزش غذایی بالایی برخوردار است. دانه‌های ذرت علاوه بر اینکه در تهیه غذا‌هایی مانند سوپ، کوکو و کتلت به کار می‌روند، در سالاد‌هایی همچون سالاد الویه، سالاد ماکارونی و سالاد کاردینال نیز استفاده می‌شوند.

ذرت، تنها در فصول گرم سال به صورت تازه در دسترس قرار دارد و برای مصرف آن در سایر فصول باید از انواع خشک شده، کنسرو شده یا یخ زده آن استفاده کرد. آیا می‌دانید برای دانه کردن ذرت و نگهداری از آن از چه روش‌هایی می‌توان استفاده کرد؟


روش‌های دانه کردن ذرت

پس از اطمینان از تازگی و باکیفیت بودن بلال، آن را خریداری کرده و یکی از روش‌های زیر را برای دانه کردن ذرت به کار ببرید:


1. دانه کردن ذرت خام

ابتدا پوست بلال را جدا کرده، مو‌های آن را کاملا بگیرید و آن را تمیز بشویید.
سپس یک ردیف عمودی از دانه‌های ذرت را به کمک چاقو جدا کنید، سپس ردیف‌های دیگر را با دست به آرامی از بدنه بلال جدا کنید.
دانه کردن ذرت به این روش کمی زمان بر است ولی دانه‌ها کاملا سالم و بدون له شدن و آسیب دیدن جدا می‌شوند.


2. دانه کردن ذرت پخته

ابتدا پوست بلال را گرفته، آن را بشویید و سپس به صورت درسته بپزید تا دانه‌های آن کاملا نرم شوند.
کمی صبر کنید تا دانه‌های ذرت سرد شوند، سپس چاقو را قسمت انتهایی دانه‌های ذرت قرار داده و دانه‌ها را به صورت ردیف‌های عمودی از بدنه بلال جدا کنید.
دانه کردن ذرت به این روش در زمان کوتاه‌تری امکان پذیر است ولی احتمال له شدن دانه‌ها وجود دارد و باید با دقت بیشتری این کار را انجام داد.


3. روشی سریع برای دانه کردن ذرت

پس از جدا کردن پوست و موی بلال، آن را بشویید و سر آن را با چاقو ببرید.
یک پارچه تمیز بر روی سطحی صاف پهن کنید تا دانه‌های ذرت در آن بریزد.
سر بلال را روی پارچه قرار داده و قسمت انتهایی آن را در دست بگیرید.
سپس به کمک یک چاقو، دانه‌های ذرت را از ته و از بالا به پایین ببرید.
در این روش دانه کردن ذرت خیلی سریع صورت می‌گیرد، ولی چون دانه‌ها با چاقو بریده می‌شوند، دانه‌ها آسیب خواهند دید.
 

تشخیص ذرت تازه و با کیفیت

برای خرید ذرت تازه و باکیفیت نکات زیر را در نظر بگیرید:

ریش سر بلال را به خوبی بررسی کرده و در صورتی که ریش بلال، خشک، سیاه یا سفید است، از خریدن آن صرف نظر کنید، زیرا نشانه تازه نبودن ذرت است.  پوست بلال را بررسی کرده و در صورتی که به رنگ سبز روشن و کمی مرطوب است و به سختی از دانه‌ها جدا می‌شود، نشان می‌دهد که بلال تازه است.

در صورت امکان قسمتی از پوست بلال را کنار زده و دانه‌های آن را از نظر تازگی بررسی کنید. اگر فروشنده اجازه این کار را به شما نداد، سعی کنید از روی پوست بلال، نرمی یا سفتی دانه‌های ذرت را احساس کنید و در صورت سوراخ بودن دانه‌ها یا نامنظم بودن آن‌ها، از خریدن بلال اجتناب کنید. اگر در قسمت بالایی پوست بلال سوراخ‌های قهوه‌ای رنگی وجود دارد، از خرید بلال اجتناب کنید، زیرا این سوراخ‌ها توسط کرم‌ها ایجاد شده و بلال از کیفیت لازم برخوردار نیست.
 

سخن آخر

خواص ذرت به قدری زیاد است که گنجاندن آن در برنامه غذایی غیر قابل اجتناب بوده و شما می‌توانید به کمک یکی از روش‌های ذکر شده به دانه کردن آن اقدام کنید

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : دانه کردن ذرت خام و پخته ، تشخیص ذرت تازه و با کیفیت ، روشی سریع برای دانه کردن ذرت


تبلیغ با میترا نت