دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینحاملگی خارج از رحم چیست؟

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

حاملگی خارج از رحم عارضه ای خطرناک است که مهم ترین عامل مرگ و میر در بین خانم های باردار محسوب می شود
گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
نویسنده : farid61 شماره پست : 32754 تاریخ انتشار : 1398/09/04
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : marlboro477 , vashty ,
آنچه باید در مورد حاملگی خارج از رحم بدانید

حاملگی خارج از رحم یکی از عوامل مرگ ومیر مادران در طول بارداری حاملگی خارج از رحم و در سه ماه اول بارداری است.  به طور معمول 98 درصد از حاملگی‌های خارج از رحم درون لوله‌های رحم اتفاق می‌افتد. جایگزینی ممکن است در نقاط دیگری مانند تخمدان، گردنه رحم و حفره شکمی نیز رخ دهد.

مهم ترین علت مرگ مادران خون ریزی به علت پارگی  رحم است که خوشبختانه به کمتر از پنج مورد در هر 10هزار مورد کاهش یافته است. امروزه با وجود افزایش آمار حاملگی‌های خارج از رحم، درصد مرگ مادر رو به کاهش است و اصلی‌ترین دلیل در  موفق نبودن  نجات جان مادر، نبود مراقبت‌های پزشکی در زمان مناسب است. البته عواملی مانند آندومتریوز، فیبروم، چسبندگی‌های لگنی و استفاده از آی یودی نیز در حاملگی خارج از رحم موثر است.


عوامل بروز حاملگی خارج از رحم  

عوامل متعددی وجود دارد که می‌تواند خطر ابتلا به حاملگی خارج از رحم را افزایش دهد. گاهی حاملگی خارج از رحم در فردی که هیچ‌یک از این علایم را ندارد نیز بروز می کند. بیماری‌های مربوط به عفونت‌های لگنی، عفونت دستگاه تناسلی زنان ، عفونت لوله‌های رحمی نیز عامل خطرآفرین دیگری است که خطر ابتلا به این عارضه را افزایش می‌دهد.

به طور معمول،‌ جداره داخلی لوله‌های رحم توسط برآمدگی‌های مو مانندی به نام سیلیا cilia پوشیده شده است.  سیلیا به تخمک‌ها کمک می‌کند که به آرامی از تخمدان به سمت رحم حرکت کند. اگر سیلیا به علت عفونت آسیب ببیند، انتقال تخمک‌ها مختل می‌شود و تخم لقاح‌یافته موفق نمی‌شود به رحم برسد و در نتیجه حاملگی خارج از رحم رخ می‌دهد.


علایم حاملگی خارج از رحم

درد در ناحیه شکم، قطع قاعدگی، حالت تهوع و استفراغ، دردهای تیز در ناحیه پایین شکم، فشارخون پایین، احساس درد در یکی ازدو طرف شکم، احساس درد در ناحیه شانه، گردن و مقعد، ضعف و سرگیجه و در صورت پاره شدن لوله‌های رحمی خون ریزی شدید داخلی که به بیهوشی منجرخواهد شد از نشانه‌های حاملگی خارج از رحم است.


 درمان حاملگی خارج از رحم

درمان حاملگی خارج از رحم، ختم بارداری است. ختم بارداری توسط داروهای خاص یا به روش‌ جراحی انجام می شود. بهترین روش جراحی برای حاملگی خارج از رحم لاپاراسکوپی است. در این روش بدون شکاف دادن و تنها با ایجاد سوراخ‌هایی در جدار رحم، محل خون ریزی هموستاز و خون داخل شکم شست وشو داده ‌می‌شود.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : درمان حاملگی خارج از رحم ، حاملگی خارج از رحم ، علایم حاملگی خارج از رحم ، عوامل حاملگی خارج از رحم
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت