دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینعلت روشن نماندن شعله اجاق گاز چیست؟

پست های بیشتر از دسته خانه و خانواده

علت روشن نماندن شعله اجاق گاز ممکن است به مواردی مانند سیستم ایمنی و ترموکوپل اجاق گاز یا مشکلاتی در پیچ شعله گاز بازگردد. در هر صورت با علت یابی صحیح، می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 10 ) بنچاق !
نویسنده : unlimitelove شماره پست : 32739 تاریخ انتشار : 1398/09/29
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : yaser , Ghasemi , vashty , iamlove , lovely , shakiba21 , khodaismylove , Loveislife , Myangel , Mylovelyangel ,
اجاق گاز یکی از لوازم خانگی پر مصرف است که برای تهیه غذای روزانه از آن استفاده می‌کنیم و به همین دلیل خیلی احتمال دارد که گاهی دچار مشکل شود. یکی از مشکلاتی که در هنگام استفاده از این وسیله ممکن است برای شما رخ دهد، خاموش شدن شعله‌های اجاق گاز است که می‌تواند کار پخت و پز را نیمه کاره بگذارد. در ادامه علت روشن نماندن شعله اجاق گاز و راه حل رفع این مشکل را مورد بررسی قرار می‌دهیم.  


علت روشن نماندن شعله اجاق گاز

1. ترموکوپل یکی از دلایل خاموش شدن اجاق گاز

سیستم ایمنی اجاق گازهای جدید، در صورتی که اجاق گاز از عملکرد عادی خود خارج شود، گاز را قطع و شعله اجاق را خاموش می‌کند.این اتفاق باعث می‌شود تا به هر دلیل که شعله‌ها خاموش شده باشند، فضای آشپزخانه از گاز اشباع نشود. در صورتی که بر اثر باد یا سر ریز شدن غذا و به هر شکل دیگر شعله‌های اجاق گاز خاموش شوند، به وسیله همین ترموکوپل جریان گاز قطع خواهد شد.

هنگامی که متوجه خاموشی اجاق شدید، مدتی صبر کرده و سپس اقدام به روشن کردن مجدد آن کنید. در صورتی که بعد از روشن کردن و نگه داشتن پیچ، شعله اجاق گاز روشن نماند، یعنی سیم ترموکوپل دچار مشکل شده است و باید برای رفع این مشکل اقدام به تعویض سیم‌های ترموکوپل کنید. البته قابل ذکر است که برای تعویض ترموکوپل اجاق گاز بهتر است از یک متخصص در این زمینه کمک بخواهید.


2. خراب شدن پیچ شعله گاز

یکی دیگر از بخش‌هایی که می‌تواند به خاموشی اجاق گاز منجر شود، خراب شدن پیچ یا ولوم اجاق گاز است. با خرابی در این بخش شما نمی‌توانید میزان شعله را کنترل کنید و به همین علت شعله‌ یا خیلی زیاد است یا به حدی کم است که خاموش می‌شود. برای برطرف کردن چنین مشکلی باید موارد زیر را بررسی کنید:


1. لق شدن بیش از اندازه شفت

شفت برای کنترل شعله مورد استفاده قرار می‌گیرد و در صورتی که به طور صحیح در جای خود نبوده و لق شود، نمی‌تواند حجم عبوری گاز را برای تنظیم شعله در کنترل خود درآورد؛ از همین رو منجر به زیاد شدن یا خاموشی شعله‌ها می‌شود.


2. خراب شدن بوبین

بوبین یکی از قطعاتی است که با ترموکوپل همکاری دارد و برای بستن جریان گاز در هنگامی که به هر دلیل شعله‌ها خاموش می‌شوند، به کار می‌رود. حال اگر در این بخش مشکلی رخ دهد، یعنی کنترل اجاق گاز بر روی میزان گاز عبوری از دست رفته است و دیگر نمی‌توانیم شعله‌ها را نیز کنترل کنیم. نتیجه این اتفاق یا شعله‌های زیاد است یا خاموشی اجاق گاز؛ به همین دلیل باید اقدام به تعویض این قطعه کرد.


3. گیر کردن پیچ در هنگام چرخش

علت روشن نماندن شعله اجاق گاز ممکن است گیر کردن پیچ در حالت چرخش باشد. این اتفاق می‌تواند پیچ را در حالت شعله زیاد یا خاموش متوقف کند، به همین دلیل برای جلوگیری از خاموش شدن اجاق گاز، این مشکل را بر طرف کنید.

نکته: لازم به ذکر است که برای بر طرف کردن هر کدام از مشکلات عنوان شده باید یک تعمیرکار متخصص در این زمینه را خبر کنید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : علت روشن نماندن شعله اجاق گاز ، خراب بودن ترموکوپل ، خراب شدن پیچ شعله گاز
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت