دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینچگونه آدم جالب‌تری باشیم؟

پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

همه‌ی آدم‌ها این پتانسیل را دارند که جالب باشند و لزومی ندارد شما حتما پولدار و خیلی خوش تیپ و مدیرعامل و آدم معروف باشید تا جالب باشید.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 8 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 32671 تاریخ انتشار : 1398/08/22
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : Masoud123456789 , vashty , marlboro477 , Sara123456 , misskara , famzed , Loveislife , mahvash ,
تقریبا همه‌ی افراد ته دل‌شان دوست دارند آدم جالب‌تری باشند و این را از آمار جستجو‌های گوگل نیز می‌توان فهمید. خیلی از روانشناس‌ها و کارشناس‌های حوزه‌های اجتماعی نیز می‌توانند به شما بگویند که جملات زیر را از آدم‌ها زیاد می‌شنوند:. دوست دارم آدمی باشم که در ذهن همه باقی بمانم. دوست دارم کاریزماتیک باشم. دوست دارم تاثیرگذارتر باشم. دوست دارم قدرتمندتر باشم. دوست دارم جذاب‌تر باشم. دوست دارم موفق‌تر باشم؛ و البته «دوست دارم آدم جالب‌تری باشم».

خبر خوب اینکه شما در حال حاضر هم آدم جالبی هستید. مطمئنا شما خصوصیات جذاب و خاصی دارید، شما آرزو‌هایی در دل‌تان و ایده‌های شگفت انگیزی در سرتان دارید که منحصربفردتان می‌کند، فقط باید فعال‌شان کنید، اما یک مسئله وجود دارد: بزرگ‌ترین مانع جالب‌تر بودن، «ترس» است. ترس باعث می‌شود نسبت به ویژگی‌های جالب‌مان دچار تردید شویم. ما وقتی در فاز ترس قرار داریم: نگران این هستیم که دیگران ایده‌های ما را چگونه قضاوت می‌کنند. به خودمان شک داریم؛ و از این می‌ترسیم که دیگران در مورد ما چه فکر می‌کنند.

بنابراین چیز‌هایی که در ما جالب‌اند را پنهان می‌کنیم و ایده‌های‌مان را پیش خودمان نگه می‌داریم، در نتیجه خود واقعی‌مان را به دیگران نشان نمی‌دهیم. خلاصه اینکه باید بدانید ترس از «آدمی خسته کننده بودن» و «مورد قبول نبودن» باعث می‌شود خسته کننده و غیرجالب توجه باشید. ترس، صدای‌تان را خفه می‌کند و نه تنها مانع این می‌شود که جنبه‌های جالب شخصیت‌تان را به کسی نشان ندهید بلکه تمایل‌تان به انجام کار‌های جالب را نیز سرکوب می‌کند.

اگر از «ناجالب بودن» بترسید، این ترس شما اجازه نمی‌دهد تجربیات جالب را امتحان کنید، در مورد موضوعات جالب حرف بزنید و با آدم‌های جالب نشست و برخاست کنید. وقتی ترس دست و پای‌تان را ببندد و نگذارد آدم جالبی باشید شما:. به یاد ماندنی نخواهید بود. کاریزماتیک نخواهید بود. تاثیر گذار نخواهید بود. قدرتمند و قوی نخواهید بود. جذاب نخواهید بود؛ و موفق هم نخواهید بود.

نکته‌ی مهمی که باید بدانید این است که جالب بودن و تنبل بودن ارتباطی کاملا معکوس با هم دارند. یعنی: هر چه شما تنبل‌تر باشید، کمتر آدم جالبی خواهید بود، و برعکس؛ هر چه کنشگراتر و پویاتر باشید، آدم جالب‌تری هم خواهید بود. آدم‌های جالب را پیدا کنید و با آن‌ها معاشرت کنید. اصولا آدم‌های جالب با آدم‌های جالب ارتباط دارند و حالا شما هم یکی از آن‌ها هستید. آدم‌های جالب، اطرافیان خود را تشویق می‌کنند که آن‌ها نیز کار‌های جالب انجام دهند، در مورد سوژه‌های جالب حرف بزنند و تجربیات جالبی خلق کنند.

یکی از عادت‌هایی که باعث می‌شود جالب نباشید این است که نسبت به ایده‌ها و نظر‌های متفاوت، بی‌علاقه و بی‌تفاوت باشید. شما باید مشتاقانه، ایده‌های جدید را جستجو کنید تا طرز فکر و احساس‌تان تغییر کند. ذهن‌تان را باز و پذیرا کنید و اجازه دهید این دنیای پیچیده با تفاسیر متعددش شما را حیرت زده کند. شاید شما پُر از تجربه و خاطره و اطلاعات باشید، اما اگر نتوانید آن‌ها را به دیگران خوب انتقال بدهید پس جالب نیستید. شما باید مهارتِ «تعریف کردن ماجرا» را یاد بگیرید و بلد باشید چگونه یک اطلاعات یا تجربه را فُرم بدهید تا جالب بشود.

خوب است بدانید پژوهش‌ها نشان می‌دهند مرد‌هایی که می‌توانند خوب ماجرا تعریف کنند، در نگاه خانم‌ها جذاب‌ترند. شما با توجه نشان دادن به آدم‌ها در عرض دو ماه می‌توانید دوستان خوبی پیدا کنید. به حرف‌های دیگران خوب گوش دهید و سعی کنید رفتار‌ها و انگیزه‌های‌شان را بفهمید. فعالانه گوش دادن یعنی اینکه ذهن‌تان را ساکت کنید و در لحظه حضور داشته باشید تا احساسات و افکار و نگرانی‌های طرف مقابل‌تان را بشنوید. اگر خوب به کسی که حرف می‌زند گوش بدهید، باید بتوانید سوال‌های خوبی از او بپرسید و طبق جواب‌هایی که می‌دهد، گفتگویی مثبت و جالب را پیش ببرید.

اگر پول و وقت این را دارید که زیاد سفر کنید چه بهتر! اما اگر این امکانات را ندارید می‌توانید مطالعه کنید و در مورد تاریخ و فرهنگ‌ها و سایر سرزمین‌ها بیشتر بدانید. در مورد موضوعات مختلف مطالعه کنید و اطلاعات‌تان را بالاتر ببرید و دیدتان را بازتر کنید. هیچ چیزی به اندازه‌ی تواضع و فروتنی دیگران را جذب نمی‌کند. متواضع بودن بخش مهمی از شیفته کردن دیگران است، زیرا نشان می‌دهد که به دیگران توجه دارید و برای‌شان احترام قائلید. تواضع زمانی به دست می‌آید که ذهن و قلبی باز داشته باشید. آن‌هایی که فروتنی نشان می‌دهند، مورد اعتمادند.

برای اینکه آدم جالبی باشید، باید نظرات منفی دیگران را نادیده بگیرید و حرف‌تان را بزنید. واقعیت این است که آدم‌های منفی و سمی همیشه وجود دارند و نمی‌توانید جلوی آن‌ها را بگیرید. اما می‌توانید به آن‌ها توجه نکنید و ارتباط خود را با آن‌ها به حداقل برسانید. اعتماد بنفس‌تان را با وقت گذراندن با کسانی که به شما انرژی می‌دهند و مشوق‌تان هستند بالاتر ببرید. یکی از کلید‌های مهم در برقراری روابط خوب با دیگران و آدم جالب بودن این است که اول در زندگی خودتان و برای خودتان آدم جالبی باشید و زندگی را برای خودتان هیجان انگیز کنید.

آیا کار‌هایی انجام می‌دهید که روح‌تان تغذیه شود؟ آیا به آرامش درون‌تان اهمیت می‌دهید؟ مراقب سلامتی‌تان هستید؟ برای خواسته‌های قلبی‌تان تلاش می‌کنید؟ توانمندی‌های‌تان را رشد می‌دهید؟ برای خوب کردن حال‌تان چه می‌کنید؟ هر چه بیشتر با یک زندگی هدفمند درگیر شوید، بیشتر احساس زنده بودن می‌کنید و معنا و انگیزه‌ی بیشتری در زندگی پیدا خواهید کرد.

کسی که دوست دارید تجربیاتش را با دیگران به اشتراک بگذارد، مشتاق شنیدن تجربیات دیگران نیز هست. شما هر چه بیشتر به علاقه مندی‌های دیگران توجه نشان دهید، آن‌ها نیز بیشتر به شما توجه می‌کنند و آدم جالب‌تری خواهید بود. خلاصه اینکه جالب بودن هم درست مانند هر مهارت دیگری نیاز به تمرین و زمان دارد و البته هیچکس نمی‌تواند در هر زمینه‌ای کامل باشد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : آدم جالب ، جالب بودن ، مهارت های زندگی
 مثبت اندیشی و کمک به دیگران از انسان ادم جالبی میسازه
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت