دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینمعیار های انتخاب مناسب ژورنال ISI مناسب

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

آشنایی با راه و روش های انتخاب مجلات تخصصی معتبر برای ارسال مقالات علمی – پژوهشی و علمی – ترویجی
گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
نویسنده : fatemehgh شماره پست : 32564 تاریخ انتشار : 1398/08/15
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : mahvash , Htm ,
جستجو در بین مقالات ISI می تواند پژوهشگر را دچار تردید کند که آیا تمام مقالات لاتین معتبر هستند یا خیر ، در این متن شما با نکات و معیار هایی آشنا می شوید که درست ترین انتخاب را در خصوص مقالات معتبر داشته باشید. خواهشمندیم به نکات و معیار های زیر توجه فرمایید:


1.    حیطه مجله :

هر مجله در یک حیطه پژوهشی خاص فعالیت می کند. شما باید در سایت مجله گسترده موضوعی که آن مجله به انتشار مقاله می پردازد را بررسی کنید و در صورتی که مقاله با موضوعات مجله مرتبط است اقدام به ارسال مقاله خود نمایید. البته یک نکته مهم این است که هر چه مجله مورد نظر تخصصی تر باشد احتمال پذیرفتن مقاله کمتر است.


2.    نمایه شدن مجله :

باید دقت نمایید که مجله مورد نظر حتما در لیست مجلات ISI نمایه شده باشد. همچنین شما می توانید در لیست مجلات اسکوپوس، پاب مد یا ISC نیز مقاله خود را چاپ کنید. مهم این است که شما اول ملاک خود را تعیین کنید که مجله باید در کجا نمایه شود.


3.    ضریب تاثیر :

اگر می خواهید مقاله خود را در مجلات ISI چاپ کنید باید ببینید مجله چه ضریب تاثیری دارد. اگر مقاله شما قوی است از مجلات با ضریب تاثیر بالا استفاده کنید و در غیر این صورت مجلات بدون ضریب تاثیر یا با ضریب تاثیر پایین را انتخاب کنید.


4.    تعداد شماره های چاپ در سال :

برخی مجلات یک یا دو بار در سال چاپ می شوند؛ در حالی که برخی دیگر چهار یا شش بار و حتی گاهی اوقات دوازده بار و بیشتر. هر چه مجله ای شماره های بیشتری در سال چاپ کند، احتمال پذیرش مقاله شما بیشتر و زمان بررسی مقاله کمتر خواهد بود.


5.    نرخ رد مقالات :

هر مجله ای میزان مشخصی از نرخ رد مقالات را دارد. برای مثال برخی مجلات 90 درصد مقالات ارسالی را رد می کنند و برخی دیگر 30 درصد را . هر چه میزان نرخ رد مقالات کمتر باشد احتمال پذیرش مقاله شما در آن مجلات بیشتر است.


6.    اعضای هیئت داوران مجله :

مجلاتی که از هیات داوران سرشناس استفاده می کنند به احتمال بیشتر کار شما را از جنبه های علمی مورد توجه قرار خواهند داد و نه سایر جنبه ها. علاوه بر این حتی اگر مقاله شما رد شود چیز های بسیاری از این هیئت داوران خواهید آموخت.


7.    مشخص بودن فرآیند داوری :

برخی مجلات بر طبق یک برنامه زمانی منظم مقالات را داوری و تایید یا رد شدن آن را به شما اطلاع می دهند. اما برخی مجلات نظم مشخصی ندارند و گاها مقاله شما ماه ها در دست داوران قرار دارد و سبب اتلاف وقت شما می شوند.


8.    قرار نداشتن در لیست مجلات نامعتبر :

قبل از ارسال مقاله به یک مجله ISI ابتدا لیست مجلات نامعتبر وزارت علوم و وزارت بهداشت را مطالعه کرده و از نبودن نام مجله مورد نظرتان در این لیست مطمئن شوید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : ژورنال ، انتخاب مجله ، مقالات علمی پژوهشی ، مقاله ISI ، مجلات معتبر
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت