دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینچرا خوردن پفک ضرر دارد؟

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

مصرف غذاهاي تنقلي همانند چيپس و پفک داراي اثرات جبران ناپذيري است که بسياري از کارشناسان علوم غذايي در اين مورد اتفاق نظر دارند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 8 ) بنچاق !
نویسنده : ahmad9515 شماره پست : 32491 تاریخ انتشار : 1398/08/11
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : ramezan , famzed , vashty , marlboro477 , mahvash , hoomanz , saleh , fatemeh ,
ضررهاي پفک براي بدن

مصرف نمک به منظور خوشمزه شدن چيپس و پفک به مقادير زياد، سبب آسيب به کليه ها، تغيير ذائقه افراد به شور خواري، تجمع آب در بدن و در نتيجه تورم بافت ها و افزايش فشار خون و سکته قلبي و سکته مغزي مي شود.

در مراحل تهيه پفک پودر ذرت پرس مي شود و در حرارت بسيار بالا قرار مي گيرد تا پر حجم شود و در چنين شرايطي روغن موجود در پفک ميسوزد و پر اکسيد توليد ميکند که در مقابل حرارت و نور ميزان آن زياد مي شود و درنتيجه خوردن آن سلامت افراد را تهديد مي نمايد .

استفاده از روغن با ترانس بالا در تهيه چيپس و پفک منجر به افزايش وزن، چربي خون و در نهايت بيماري هاي قلبي عروقي مي شود. همچنين استفاده از روغن هايي که چندين بار براي سرخ کردن استفاده مي شوند و غالبا بوي روغن سوخته و رنگ کدر و مات به محصول مي دهند، از جمله خطرناک ترين مواردي است که مي تواند منجر به مسموميت و سرطان زا شدن چيپس شود.نمک زياد موجورد در پفک و چيپس باعث آسيب ديدن کليه ها و تجمع آب در بدن و درنتيجه تورم بافت ها و افزايش فشار خون و سکته هاي قلبي و مغزي مي شود .


اثرات مخرب چيپس وپفک برروي ريه شبيه به سيگار!!!

گرما ديدن شديد محصول طي فرآيند سرخ شدن منجر به ايجاد راديکال هاي آزاد پراکسيد مي شود. اين مواد زياني شبيه به مواد شيميايي موجود در دود سيگار دارند و سبب ابتلاي افراد به سرطان ريه، سينه و مثانه مي شود.


زيان پفک با سيگار برابر است ؟

تحقيقات نشان مي دهد که پفک تا 9 برابر وزن خود آب جذب مي کند، بنابراين معده کودکان را پر کرده و منجر به بي اشتهايي آنها به وعده هاي غذايي اصلي مي شود. همچنين چيپس نيز به دليل کالري بالاي روغن آن منجر به سيري کاذب مي شود و ميل افراد را به مصرف غذاهاي مغذي کاهش مي دهد؛ در نتيجه اين امر مصرف کننده به بيماري هايي نظير کم خوني، کوتاهي قد، پوکي استخوان و ريزش و تضعيف مو پس از مصرف مداوم اين فرآورده دچار مي شود.


نکته:از مصرف زياد چيپس و پفک در يک زمان و يا به صورت مداوم و طولاني مدت جدا خودداري کنيد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : امراض پفک ، چرا خوردن پفک ضرر دارد ، ضرر های پفک
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت