دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینپرورش مرغ عشق به صورت ساده

پست های بیشتر از دسته طبیعت، حیوانات و محیط زیست

مرغ های عشق پرنده های بازیگوشی هستند آنها مدام در حال شیطنت و بازی کردن هستند. ماده ها از جویدن چوب لذت می برند. مقلدهای خوبی نیستند ولی قادر به سوت زدن و ادای چندین کلمه هستند.همچنین تکثیر انان نیز بسیار ساده است و با کم ترین امکانات ممکن است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 8 ) بنچاق !
نویسنده : ahmad9515 شماره پست : 32380 تاریخ انتشار : 1398/08/08
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : mahvash , vashty , Htm , marlboro477 , Ntmi123 , Masoud123456789 , hoomanz , ns6200 ,
بلوغ

بلوغ اين پرنده در 3ماهگي اتفاق مي افتد. بعد از سپري شدن يک دوره سه ماهه پرهاي مرغ عشق شروع به ريختن مي کند اين بدين معني است که مثل ساير مرغ هاي عشق به بلوغ رسيده و آماده توليد مثل هستند.

پرنده ماده قبل از تخم‌گذاري، در دفعات مختلف با فاصله زماني 2 تا 3 ساعته، بيرون روي دارد و اين فاصله زماني را افزايش مي دهد تا در زماني که روي تخمها مي نشيند مجبور باشد در فاصله هاي کوتاه تري اين کار را انجام دهد چون اگر دماي تخم ها تغيير کند ممکن است به جوجه تبديل نشوند.

شروع تخم گذاري آنها در فصل هاي بارندگي است چون براي پرورش جوجه ها به آب نياز دارند. پرنده ماده در هر نوبت ميانگين 2 تا6 عدد تخم مي گذارد.

پس از 18الي 26 روز جوجه ها سر از تخم بيرون مي آورند و کاملا وابسته مادر هستند بعد از 25 تا 30روز لانه را ترک مي کنند و پدر به به مدت 3هفته از آنها مراقبت مي کند و گاهي آنها را تغذيه مي کند.


يک نکته مهم:

اگر در منزل قصد مراقبت از اين پرنده را داريد بايد آگاه باشيد که شروع جفت گيري با نوک زدن پرنده نر به ماده اتفاق مي افتد پس فکر نکنيد که آنها شروع به دعوا کرده اند و قصد جلوگيري از اين کار را داشته باشيد پس در هنگام جفت گيري مزاحمتي براي آنها ايجاد نکنيد چون اگر اختلالي در فرايند جفت گيري باشد ممکن است جوجه ها بدون سر و يا بدون بال و پر بدنيا بيايند.


نکته مهم دو :

وقتي جوجه ها بدنيا آمدند چون پرنده مادر در حال پرورش دادن جوجه هي خود است ممکن است طبق غريزه مادري با پرنده نر جنگ و دعوا کند و حتي منجربه به کشته شدن پرنده نر توسط مادر شود. در صورت مشاهده چنين صحنه ايي حتما جنس نر را از مادر و جوجه ها جدا کنيد.


تغذیه مرغ عشق

اگر از میوه هایی مثل هویج،سیب و گلابی به آنها می دهید حتما قبل از اینکه در اختیارشان بگذارید، خیلی خوب آنها را شسته و قطعه قطعه کنید حتی رنده شده آنها هم مناسب است.
مرغ های عشق به خوردن توت فرنگی و انگور هم علاقه مند هستند.
از نان خیس شده هم می توانید به خورد این پرنده ها بدهید.
سعی کنید دانه هایی مثل عدس، لوبیا و باقلا را به صورت پخته شده در اختیار انها بگذارید.
بادام را به صورت خام و خیس شده در اختیارشان بگذارید.


چند نکته کاربردی و کاملا موثر در پرورش مرغ عشق

قرار دادن قفس مرغ عشق ها در مکانی که دو طرف قفس را پوشش دهد بسیار موثر است.(مانند گوشه دیوار)

ارتفاع مناسب برای قفس مرغ عشق ها حدود 2 متر است.

استفاده از دانه های گرم مانند شاهدانه و تخم کتان بسیار موثر است.(در استفاده از شاهدانه زیاد روی نکنید! حدود 10 عدد در روز برای یک جفت کافی است)

قفس انها را در مکانی ساکت و کم رفت و امد قرار دهید.

پخش صدای مرغ عشق های نر مست باعث تحریک جفت میشود

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : مرغ عشق ، نکات تاثیر گذار در پرورش مرغ عشق ، پرورش مرغ عشق
 عشق رو باید از مرغ عشق یاد گرفت
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت