دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایندلیل ازدواج زنان جوان با مردان مسن چیست؟

پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

کلیشه ها و نگرش های منفی زیادی نسبت به ازدواج زنان جوان با مردان مسن در بین مردم وجود دارد. اما نتایج برخی تحقیقات به شواهدی بر خلاف باورهای عمومی دست پیدا کرده اند!
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : misskara شماره پست : 32372 تاریخ انتشار : 1398/08/17
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : mahvash , famzed , marlboro477 , ns6200 , hoomanz ,
انگیزه های ازدواج زنان جوان با مردان مسن

برای اینکه بدانیم چرا مردان مسن از رابطه با زنان جوان‌تر از خودشان لذت می‌برند نیاز به تحقیقات خاصی نداریم ولی در مورد زنان چطور؟ گذشته از کلیشه‌های رایج، بسیاری از زنان، پختگی، ثبات مالی و بلوغ عاطفی مردان مسن را دلایل خوبی برای ایجاد رابطه با آنها می‌دانند.

اما آیا واقعاً ازدواج یک زن با مردی که هم‌سن پدرش است، مزیت‌های فراوانی دارد؟ پرداختن به این موضوع، این سوال را مطرح می‌کند که آیا برای حداکثر فاصله سنی بین زوجین محدودیتی باید وجود داشته باشد؟

تحقیقات، وجود برخی از انگیزه های تکاملی و اجتماعی را در تمایل ازدواج زنان با مردان مسن نشان می‌دهد. اما صرف‌نظر از مشروعیت انگیزه چنین ازدواج‌هایی، هر دو طرف این نوع روابط از برچسب ها و قضاوت های کلیشه ای که جامعه به آنها نسبت می‌دهد رنج می‌برند.

چه چیزی باعث می‌شود با دیدن مردی مسن که دست زن جوانی را گرفته و در مکانی عمومی در حال قدم زدن است مکث کرده، نگاه معنی داری کنیم و شروع به پچ پچ کنیم؟ چه چیزی باعث می‌شود بدون اینکه در مورد این زوج کوچکترین اطلاعاتی داشته باشیم، شروع به پیشداوری و قضاوت کنیم؟ هنجارهای اجتماعی؟ انتظارات فرهنگی؟


پیشداوری‌ها و نگرش‌های منفی جامعه

برایان کلیسون و لوسیانا لئون در سال 2018 تحقیقاتی انجام دادند تا بفهمند که چرا افرادی که با تفاوت سنی بالایی با هم ازدواج می‌کنند مورد برچسب و پیشداوری های منفی قرار می‌گیرند. یافته‌های آن‌ها نشان داد در مورد روابط با اختلاف سنی زیاد، روابطی که در آن مرد مسن‌تر از زن بود نسبت به روابطی که در آن زن مسن‌تر از مرد بود،

پیشداوری‌های منفی به مراتب بیشتر بود. (باید توجه داشت با توجه به اینکه این پژوهش در کشور آمریکا انجام گرفته، نمی‌توان نتایج آن را لزوما به جوامع دیگر هم تعمیم داد.)در آمریکا برای زنانی که با مردان مسن‌تر از خودشان ازدواج می‌کنند از اصطلاح "شکارچی طلا" استفاده می‌شود که خود بیانگر این پیشداوری است که: چنین زنانی صرفا به خاطر انگیزه‌های مالی با مردان مسن ازدواج می‌کنند.


ازدواج زنان جوان با مردان مسن - شکارچیان طلا

 تفکر غالب این است که ازدواج زنان جوان با مردان مسن برای این است که بتوانند از ثبات مالی آنها برای رفاه زندگی و بزرگ کردن بچه‌هایشان استفاده کنند. در موارد دیگر گفته می‌شود که زنان با مردان مسن با این انگیزه ازدواج می‌کنند که بتوانند از منابع مالی آن‌ها برای رسیدن به موفقیت‌های شغلی و دیگر آرزوهای خود استفاده کنند.

بسیاری از این زوج‌ها، در موارد زیادی به جز سن و سال با همدیگر تناسب و تشابه دارند. پس دلیل واقعی جذب شدن زوج‌ها با اختلاف سنی زیاد به یکدیگر چیست؟ آیا می‌توان گفت انگیزه اصلی چنین روابطی، عشقی عمیق و واقعی است؟ یا دلایل دیگری وجود دارد؟

برای پیدا کردن انگیزه های پنهانی که می‌تواند چنین روابط به اصطلاح غیر عادی را توضیح دهد نظریه هایی وجود دارد که عنوان می‌کنند زنانی که به مردان مسن‌تر از خود جذب می‌شوند به طور ناخودآگاه سعی دارند کمبودهای عاطفی که در رابطه با پدرانشان احساس می‌کنند را تامین کنند. تحقیقات در این زمینه سعی کرده است حقیقت را از افسانه های رایج تفکیک کند.

 
ارتباط بین سبک دلبستگی‌ عاطفی و ازدواج‌های با اختلاف سنی زیاد

«سارا اکسنتدبری» و «دارن فولر» در سال 2016 تحقیقی را بر روی زنانی که با مردان مسن‌تر ازخود در رابطه بودند انجام دادند. آنها نیز تایید می‌کنند که درمورد زوج‌هایی که تفاوت سنی زیادی با هم دارند نگرشها و پیشداوری‌های منفی زیادی وجود دارد.

تفکر غالب راجع به زنانی که با مردانی در رابطه هستند که 10 سال یا بیشتر، از آن‌ها بزرگترند این است که این افراد با پدرانشان رابطه عاطفی خوبی نداشته اند. اما آیا واقعیت  همین است؟ نتایج تحقیق آنها چنین تفکری را تایید نمی‌کند!

تحقیقات آنها بر روی 173 زن که44 نفر از آنها با مردانی در رابطه بودند که 10 سال یا بیشتر، از خودشان بزرگتر بودند انجام گرفت. نتایج این تحقیق هیچ شواهدی برای تایید باور عمومی "رابطه عاطفی ناسالم با پدر" پیدا نکرد و حتی فراتر از آن، نتایج تحقیقات نشان داد تفاوتی بین سبک دلبستگی "زنانی که با شریک عاطفیشان تفاوت سنی کمی داشتند" با "زنانی که با شریک عاطفیشان تفاوت سنی زیادی داشتند" وجود ندارد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : شخصیت شناسی ، سبک زندگی ، روانشناسی شخصیت
 اکثر زنان جوان برای تصاحب مال و ثروت با افراد پیر ازدواج میکنند ، این یک چیز واضح و روشن هست
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت