دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینراههای درمان و پیشگیری از بیماری های عفونی

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

بیماریهای عفونی می توانند توسط باکتریها ، ویروسها یا ارگانیسم های دیگری که از طریق طیف گسترده ای از روش ها وارد بدن می شوند ایجاد شود.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : saeid1374 شماره پست : 32265 تاریخ انتشار : 1398/08/04
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , marlboro477 , ns6200 , famzed ,
پیشگیری از بیماری های عفونی

دستان خود را بشویید:


بهداشت مناسب هنگام شیوع بیماریهای عفونی بسیار ضروری است. پاتوژن ها (مانند ویروس ها ، باکتری ها و قارچ ها) به راحتی از سطوح آلوده به پوست شما و از آنجا به چشم ها و دهان منتقل می شوند و در آنجا می توانند به بدن شما دسترسی پیدا کنند. بنابراین ، شستن دستان ، اولین قدم هایی است که برای کاهش انتقال عوامل عفونی برداشته می شود.

هر بار بعد از رفتن به توالت ، تعویض پوشک ، عطسه یا دمیدن بینی و هنگام تماس با مایعات بدن ، دستان خود را بشویید. قبل و بعد از کار با غذا دست های خود را بشویید.هنگام شستن دست ها ، از صابون و آب گرم استفاده کنید، دست ها را تا مچ دست خود خیس کنید و حداقل 20 ثانیه یا بیشتر پوست آن را شستشو دهید. اگر آب و صابون در دسترس نیست ، از یک ضدعفونی کننده دستی استفاده کنید و آن را از نوک انگشتان به مچ دست خود بزنید تا عوامل بیماری زا از بین برود.


از لمس صورت ، چشم و بینی خودداری کنید:

افراد تمایل دارند چندین بار صورت خود را در طول روز لمس کنند. در این شرایط است که عوامل عفونی دست شما به بدن شما دسترسی پیدا می کند. در صورتی که یک پوست دست نخورده اجازه انتقال پاتوژن ها به بدن را نمی دهد ، چشم و غشاهای مخاطی در بینی و دهان این کار را انجام می دهد.

علاوه بر حفظ بهداشت مناسب ، سعی کنید از لمس صورت خود ، حتی با دستان تمیز خودداری کنید.از تماس مستقیم کف دست و صورت خودداری کنید و هنگام سرفه یا عطسه از یک دستمال استفاده کنید.اگر دستمال در دسترس نیست ، دهان یا بینی خود را با آرنج خود بپوشانید. بعد از استفاده از دستمال ، بلافاصله آن را در یک ظرف مناسب زباله رها کرده و دستان خود را بشویید.


تمام واکسیناسیون را به موقع انجام دهید:

واکسن ها یک اقدام پیشگیرانه هستند که به جلوگیری یا کاهش بیماری ناشی از پاتوژن های عفونی کمک می کند. اگر در معرض عوامل بیماری زا قرار داشته باشید ، سیستم ایمنی بدن شما می تواند با آن به طور موثرتری مبارزه کند.

تمام واکسیناسیون های بزرگسالان و کودکان را به موقع انجام دهید و سوابق واکسیناسیون دقیق را در خانه برای هر یک از اعضای خانواده نگه دارید تا اطمینان حاصل شود که همه افراد واکسینه شده اند.از آنجا که واکسن ها برای فعال کردن سیستم ایمنی بدن به منظور شناسایی عوامل بیماری زا خاص طراحی شده اند، ممکن است برخی از واکسن ها علائم جزئی مانند تب ، خستگی و درد عضلانی ایجاد کنند که یک یا دو روز به طول انجامد. برخی از واکسیناسیون ها برای حفظ ایمنی نیاز به دوزهای تقویت کننده (مانند کزاز و فلج اطفال) در فواصل معین دارند.


هنگامی که به بیماری عفونی مبتلا هستید در خانه بمانید:

سعی کنید با ماندن در خانه افراد کمتری را در معرض انتقال بیماری قرار دهید. اگرچه برخی از بیماریهای عفونی از تماس شخص به فرد به راحتی پخش نمی شوند ، اما برخی دیگر از بیماریها انتقال می یابد و بنابراین ، هنگام بروز علائم باید در خانه بمانید.اگر در مکان های عمومی هستید ، هنگام سرفه و عطسه (و نه با دست) دهان و بینی خود را با آرنج خود بپوشانید تا از انتشار باکتری های موجود در هوا و انتقال میکروب ها با دست خودداری کنید.در صورت مریض بودن دست ها و سطوح مشترک را اغلب شستشو دهید تا انتقال میکروب ها را به حداقل برسانید.


مواد غذایی را از جاهای مطمئن تهیه و ذخیره کنید:

برخی از عوامل بیماری زا از طریق غذا (به اصطلاح بیماری های ناشی از غذا یا عوامل بیماری زا) به بدن شما منتقل می شوند. هنگامی که مواد غذایی مصرف شد و باکتری به بدن شما دسترسی پیدا کرد ، می تواند چندین برابر شود و باعث بیماری شود. بنابراین ، ضروری است که تمام مواد غذایی را به طور مناسب تهیه و ذخیره کنید.

برای جلوگیری از انتقال عوامل بیماری زا هرگز نباید مواد غذایی خام را روی همان سطح غذای آماده تهیه کرد.مرتباً سطح کار خود را تمیز کرده و آنها را تمیز و خشک نگه دارید.باکتری ها می توانند در محیط های مرطوب رشد کنند.دستان خود را قبل و بعد از دست زدن به غذا بشویید. همچنین هنگام تهیه مواد باید دستان خود را بشویید (به عنوان مثال از مواد غذایی خام گرفته تا غذای تازه).

مواد غذایی باید در دمای مطمئن (در صورت نیاز) در یخچال نگهداری شود و اگر به کیفیت آنها شک دارید مصرف نکنید.. تغییر در رنگ و بافت و بو نشانه هایی است که غذای شما خراب شده است.غذای گرم هنگام تهیه باید خورده شود و در صورت نیاز به نگهداری آن ، یا داغ نگهداری شود یا در اسرع وقت در یخچال نگهداری شود تا از تکثیر عوامل بیماری زا جلوگیری شود.


رابطه جنسی ایمن داشته باشید:

موارد شخصی را به اشتراک نگذارید. بیماریهای مقاربتی (STD) هنگامی که ترشحات بدن در تماس با دستگاه تناسلی ، دهان و چشم شما باشد گسترش می یابد. رابطه جنسی ایمن داشته باشید تا خطر ابتلا به STD را محدود کنید.

با استفاده از کاندوم در حین انجام فعالیت جنسی ، خود را محافظت کنید.وقتی خود یا شریک زندگی تان دچار تبخال یا زگیل تناسلی می شوید ، به هیچ وجه فعالیت جنسی انجام ندهید. این می تواند به شیوع تبخال غیرقابل درمان منجر شود.قبل و بعد از مشارکت در فعالیتهای جنسی با یک شریک جدید، از ابتلا به بیماریهای مقاربتی آزمایش دهید تا از وضعیت خود مطلع شوید.


عاقلانه سفر کنید :

از خطرات عفونت که هنگام مسافرت افزایش می یابد آگاه باشید. برخی از عفونت ها ممکن است در مکان هایی که شما در حال مسافرت هستید و در همان مکان زندگی می کنید شایع تر باشد.

در مورد واکسیناسیون های مهم با پزشک خود مشورت کنید تا هنگام مسافرت دریافت کنید. این امر به شما امکان می دهد تا مصونیت خود را تقویت کرده و بدن برای مبارزه با باکتری های بومی موجود در مناطقی که به آنجا سفر می کنید آماده باشید.هنگام مسافرت مرتباً دستان خود را بشویید تا از انتقال میکروب به بدن از طریق دستان خودداری کنید.با انجام اقدامات احتیاطی مانند خوابیدن در پشه بند ، استفاده از اسپری دافع پشه و پوشیدن لباس های آستین بلند ، خود را در برابر عفونت هایی که عامل آنها پشه هستند ، محافظت کنید.


درک و درمان بیماریهای عفونی

انواع مختلفی از بیماریهای عفونی را درک کنید:

شما باید از عوامل مختلفی که می توانند عفونت را گسترش دهند آگاه باشید. این می تواند به شما در مدیریت عوامل خطر کمک کند. باکتری ها شایع ترین عوامل عفونی هستند. آنها می توانند از طریق مایعات بدن و مواد غذایی منتقل شوند. آنها میکروارگانیسم های تک سلولی هستند که از بدن شما برای تکثیر استفاده می کنند.

ویروس ها عوامل بیماری زایی هستند که نمی توانند در خارج از بدن زندگی کنند. هنگامی که ویروسی وارد بدن شما می شود، آنها سلولهای بدن شما را ضرب و شتم می کنند تا تکثیر شوند و به سلولهای مجاور گسترش یابند.قارچها موجودات زنده ساده مانند گیاه هستند که ممکن است در بدن شما اقامت بگیرند.انگل ها موجودات زنده ای هستند که بدن میزبان را ربوده و از منابع خود برای شکوفایی استفاده می کنند.


عفونت های باکتریایی را با آنتی بیوتیک درمان کنید:

آنتی بیوتیک ها داروهایی هستند که با عفونت های باکتریایی مبارزه می کنند. آنها با غیرفعال یا کشتن سلولهای باکتری و در نتیجه تسریع از بین بردن باکتریها توسط سیستم ایمنی بدن کار می کنند.

از پمادهای موضعی آنتی بیوتیک برای زخمهای کوچک عفونی استفاده کنید. علائم عفونت شامل قرمزی ، تورم ، تب و درد است. از پماد آنتی بیوتیک برای زخم های شدید خونریزی استفاده نکنید. اگر زخمی دارید که خونریزی آن متوقف نمی شود ، به پزشک مراجعه کنید.در مورد عفونت های باکتریایی سیستمیک ، به پزشک معالج خود مراجعه کرده و سؤال کنید که آیا باید آنتی بیوتیک خوراکی مصرف کنید؟

درک این نکته مهم است که آنتی بیوتیک ها نمی توانند عفونت های ویروسی مانند سرماخوردگی یا آنفولانزا را درمان کنند. پزشک شما می تواند عفونت باکتریایی را در مقابل ویروسی را تشخیص داده و آن را به طور مناسب درمان کند.آنتی بیوتیک ها را فقط طبق دستورالعمل مصرف کنید. مصرف آنتی بیوتیک در هنگام که نیاز به آنها نیست (مانند عفونت ویروسی) باعث افزایش مقاومت باکتری در برابر آنتی بیوتیک ها می شود.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : راههای پیشگیری از بیماری های عفونی ، عفونت های باکتریایی ، علائم عفونت
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت