دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایناولین انسانی که در فضا راهپیمایی کرد

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

الکسی لئونوف که در سال 1965 برای اولین بار در تاریخ ماموریت راهپیمایی فضایی را انجام داد روز جمعه در 85 سالگی درگذشت.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 32196 تاریخ انتشار : 1398/07/28
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , mahvash , yaser , marlboro477 ,
الکسی لئونوف فضانورد و سرلشکر بازنشسته نیروی هوایی روسیه (و شوروی سابق) است. وی در کنار فضانوردی به هنر نقاشی هم اشتغال داشته و عضو فرهنگستان هنری روسیه است. لئونوف در تمام مأموریت‌های فضایی‌اش، به همراه خود مداد رنگی و مداد شمعی به مدار زمین می‌برده و صحنه‌هایی را که از فضاپیما می‌دیده نقاشی می‌کرده‌است.

لئونوف در کنار یوری گاگارین، اولین فضانورد تاریخ، در میان 20 خلبان نیروی هوایی شوروی بود که در سال 1960 برای تمرینات فضانوردی انتخاب شدند. او در مجموع دو بار به فضا سفر کرد و هفت روز و 32 دقیقه را در فضا گذراند. او در ماموریت وسخود 2 که هفدهمین ماموریت فضایی سرنشین‌دار بود در سال 1965 برای اولین بار در تاریخ از فضاپیما خارج شد و در فضا راهپیمایی کرد. ماموریت فضاپیمای وسخود 2 در نهایت با موفقیت به پایان رسید،‌ اما در بخش‌های پایانی این ماموریت مشکلاتی جدی برای لئونوف به وجود آمد.

پس از چند دقیقه حضور در فضای خارج از فضاپیما لباس فضایی لئونوف باد کرد و مشکلاتی را در ادامه ماموریت ایجاد کرد. این در حالی بود که فضانورد همراه او که در فضاپیما حضور داشت نیز نمی‌توانست کاری انجام دهد. در نهایت لئونوف مجبور شد هوای درون لباس فضایی‌اش را تا حدودی خارج کند تا بتواند دوباره وارد فضاپیما شود.

این در حالی بود که این کار لئونوف ممکن بود به مرگ او منجر شود. اما از سوی دیگر چاره‌ی دیگری نیز برای این کیهان‌نورد باقی نمانده بود. در نهایت لئونوف پس از 12 دقیقه و 9 ثانیه به سلامت وارد فضاپیما شد و روز بعد به همراه فضانورد دیگر حاضر در این ماموریت به زمین بازگشت. لئونوف دومین سفر فضایی خود را ده سال بعد و در پروژه آزمایش آپولو-سایوز تجربه کرد. این پروژه اولین ماموریت مشترک ایالات متحده و روسیه بود که در سال 1975 انجام شد.

در این ماموریت فضاپیمای سایوز با دو کیهان‌نورد روس به فضاپیمای آپولو که میزبان سه فضانورد آمریکایی بود متصل شد. فضانوردان آمریکایی و روس تقریبا دو روز را در کنار هم گذراندند و در این مدت به انجام آزمایش‌های علمی پرداختند. تبادل فرهنگی بخش دیگری از اهداف این ماموریت بود. پروژه آزمایش آپولو-سایوز مقدمه‌ای برای انجام ماموریت‌های مشترک شاتل-میر و در نهایت ساخت ایستگاه فضایی بین‌المللی بود.

نام لئونوف در میان سه کاندیدای فرود بر سطح ماه نیز قرار داشت. ماموریت شوروی اما به دلیل مشکلات مربوط به موشک لغو شد و این آمریکایی‌ها بودند که در ماموریت آپولو 11 قدم بر سطح ماه گذاشتند. لئونوف پس از اتمام فعالیت‌هایش در عرصه‌ی فضایی در یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های خصوصی روسیه مشغول کار شد. او علاوه بر این به هنر نیز علاقه‌مند بود. او حتی در سفرهای فضایی خود نیز ابزار نقاشی‌اش را به همراه می‌برد.

لئونوف اولین انسانی بود که در مدار زمین طراحی کرد. الکسی لئونوف در روزی از دنیا رفت که فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی مشغول انجام یک راهپیمایی فضایی بودند. در حالی که این فصل از تاریخ فضانوردی را خود او آغاز کرده بود. نام او بدون شک برای همیشه در تاریخ عصر فضا باقی خواهد ماند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : الکسی لئونوف ، راهپیمایی فضایی ، فضانورد آمریکایی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت