دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینهمه چیز درباره پروتز سینه

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

اگر گشتی در فضای مجازی زده باشید قطعاً مطالب مشابه و بعضاً مفصل زیادی در مورد پروتز‌های پستانی دیده اید.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 10 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 32171 تاریخ انتشار : 1398/07/24
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : famzed , yaser , emadbiggie , mahvash , reza10311 , alborz46 , ns6200 , Mahtab1995 , mehrdad121992 , reza2233 ,
اعمال جراحی پستان که به منظور فرم‌دهی مجدد و یا اصلاح نقایص مادرزادی انجام می‌گردد به دو گروه عمده کوچک‌کننده و بزرگ‌کننده تقسیم می‌شود. اعمال کوچک کننده یا کاهنده حجم (Breast Reduction) به طور کلی شامل برداشتن قسمتی از بافت موجود پستان و کوچک کردن و بالا کشیدن آن است. این نوع عمل‌ها به‌جز جنبه زیبایی بعضاً جنبه‌هایی درمانی از جمله کاهش فشار وارده روی ستون فقرات و بهبود درد‌های گردنی، کمری، تنگی نفس و... نیز دارد.

میزان برداشت بافت در افراد مختلف متفاوت است و بر اساس خواست بیمار و وضعیت کلی پستان متقاضی در مورد آن تصمیم‌گیری می‌شود. اعمال جراحی افزایش دهنده حجم (Breast Augmentation) به طور کلی با تعبیه پروتز در پستان انجام می‌شود. باید بدانیم که روش‌هایی مانند تزریق چربی تنها برای اصلاح نقایص جزئی پس از بازسازی‌های بزرگ و یا آماده‌سازی بافت طبیعی برای پذیرش پروتز انجام می‌شود و به هیچ عنوان به تنهایی جایی در میان روش‌های افزایش دهنده حجم پستان ندارد.

پروتز‌ها از لحاظ شکل و فرم به دو گروه اصلی گرد و قطره اشکی یا آناتومیک تقسیم می‌شود و در هر گروه نیز زیرگروه‌هایی با حجم‌های متفاوت، اندازه قاعده متفاوت و میزان برآمدگی متفاوت وجود دارد. ایمپلنت‌هایی که در عمل جراحی افزایش حجم سینه استفاده می‌شود از نظر شکل به دو دسته کلی گرد یا قطره اشکی تقسیم می‌شود. سطح پروتز‌ها نیز ممکن است صاف (Smooth) و یا دارای بافت دانه دانه ریز (Textured) باشد.

تصمیم‌گیری در مورد حجم و فرم پروتز در ویزیت‌های قبل از عمل با هماهنگی پزشک و متقاضی انجام می‌شود، ولی باید دانست که بر اساس ویژگی‌های بدن هر فرد محدودیت‌هایی در انتخاب پروتز وجود دارد و اینگونه نیست که پروتز پستان بر اساس خواست متقاضی با هر اندازه و شکلی قابل انتخاب باشد. محل قرار گرفتن پروتز در بدن ممکن است زیر بافت پستان و یا زیر عضلات قفسه سینه باشد که در این مورد نیز با توجه به ویژگی‌های بدنی هر فرد تصمیم گیری می‌شود.

تعبیه پروتز در اکثر موارد از برش کوچکی در چین زیر پستانی انجام می‌شود، ولی در موارد محدودی ممکن است تعبیه پروتز از برش دور آرئول یا هاله نوک سینه انجام شود که در این مورد نیز در ویزیت‌های قبل از عمل تصمیم گیری می‌شود. دوره نقاهت پس از عمل بسیار کوتاه است و معمولاً یک تا دو روز پس از عمل فرد میتواند کلیه امور شخصی و زندگی روزمره را از سر گیرد. باید دانست که هر عمل جراحی به صورت بالقوه با عوارضی همراه است که به طور کامل باید در مورد آن آگاه بود و سپس تصمیم به انجام عمل گرفت.

عمل جراحی تعبیه پروتز پستان در مجموع عملی کم خطر است و عوارض عمومی آن شامل عوارض دارو‌های بیهوشی، درد، خونریزی، تجمع مایع میان بافتی در محل عمل و عفونت است. توجه به این نکته ضروری است که در کلیه اعمالی که جسم خارجی وارد بدن می‌شود هر نوع عفونتی می‌تواند بسیار خطرناک باشد و در این مورد نیز لازم است پروتز به طور کامل از بدن خارج گردد.

عوارض دیررسی نیز وجود دارد از جمله ایجاد چسبندگی در کپسول اطراف پروتز و یا پایین افتادن و جابجایی پروتز که موجب برهم خوردن نمای ظاهری پستان شده و بسته به شدت آن در گذر زمان ممکن است نیاز به برداشتن و یا تعویض پروتز و یا اعمال جراحی ترمیمی مجدد باشد. عارضه دیگری که ممکن است در مورد آن شنیده باشید ایجاد سرطان به دنبال تعبیه پروتز است.

باید بدانید که چنین مواردی هرچند بسیار اندک، در نقاط مختلف دنیا گزارش شده و البته راه‌هایی برای جلوگیری و کاهش ابتلا به آن نیز توصیه شده است لیکن اطلاع از وجود این خطر قبل از گرفتن تصمیم نهایی ضروری است. پروتز‌های امروزی بسیار مقاوم بوده و قادر به تحمل فشاری معادل عبور خودروی سنگین از روی خود هستند و به همین دلیل جهت انجام اقداماتی مانند ماموگرافی محدودیتی وجود نخواهد داشت.

حتی تصادفات نیز به طور معمول موجب آسیب به پروتز نخواهد شد، اما باید دانست که پروتز‌ها در برابر اجسام تیز و برنده مانند تیغ، سوزن، چاقو، گلوله و... بسیار آسیب پذیر هستند. عمل جراحی تعبیه پروتز الزاماً باعث اختلال در قابلیت شیردهی فرد نخواهد شد، ولی هرگونه عملی روی پستان با ایجاد تغییر در عملکرد سیستم عصبی و ساختار آناتومیک ممکن است موجب اختلال در این روند طبیعی گردد.

بدیهی است که هر چقدر عمل بزرگتر و در محلی نزدیک‌تر به هاله نوک پستان انجام شود با احتمال بیشتری می‌تواند این اختلال را ایجاد کند. حال که اطلاعات کلی در مورد این عمل را دارید وقت آن است که مهمترین نکته در تصمیم گیری برای انجام عمل را نیز بدانید: آنچه در رسانه‌ها و تصاویر تبلیغاتی در مورد نتیجه عمل تعبیه پروتز پستان دیده اید به هیچ عنوان برای تمامی افراد قابل دستیابی نیست!

تعبیه یک نوع پروتز مشابه با یک روش جراحی خاص در دو فرد متفاوت نتایج کاملاً متفاوتی به همراه دارد که به تفاوت‌های فردی آن‌ها باز می‌گردد و هرگز نمی‌توانید نتیجه عمل خود را با دوستان، افراد خانواده یا چهره‌های مشهور مقایسه کنید. پس بهتر است قبل از عمل خواسته‌های خود را با پزشک جراحتان مطرح کنید و پس از رسیدن به نگاهی واقع بینانه نسبت به تصمیم گیری برای انجام آن اقدام نمایید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : پروتز سینه ، افزایش حجم سینه ، تغییر بافت سینه
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت