دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینمعرفی دانشگاه سیستان و بلوچستان

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

دانشگاه سیستان و بلوچستان واقع در مرکز این استان یعنی شهر زاهدان قرار دارد که بالغ بر 2000 دانشجو مشغول به تحصیل می باشند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 1 ) بنچاق !
نویسنده : Morteza8495 شماره پست : 32135 تاریخ انتشار : 1398/07/21
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : marlboro477 ,
دانشگاه سیستان و بلوچستان فعالیت خود را از سال 1353 تحت عنوان دانشگاه بلوچستان با گشایش رشتهٔ راه و ساختمان در قالب دانشکده فنی و مهندسی در شهر زاهدان آغاز کرد. سپس در سال 1356 دانشکده دریانوردی و علوم دریایی چابهار تأسیس شد و در سال‌های 1365و 1368 به ترتیب دانشکده‌های علوم پایه و کشاورزی زابل شروع به کار نمود.

سرانجام در سال1370 پیرو مصوبهٔ شورای گسترش آموزش عالی مبنی بر ادغام دانشگاه‌های تربیت معلم شهرستان‌ها در دانشگاه‌های محلی، دانشگاه تربیت معلم زاهدان با دارا بودن بیش از 2000 دانشجو در 9 رشته  با دانشگاه سیستان و بلوچستان ادغام شد. رشته‌های علوم پایه دانشگاه تربیت معلم زاهدان به دانشکده علوم دانشگاه سیستان و بلوچستان پیوستند و رشته‌های علوم انسانی، دانشکده ادبیات و علوم انسانی را تشکیل دادند.

ریاست دانشگاه سیستان و بلوچستان در حال حاضر بر عهده علیرضا بندانی می یاشد. یکی از افتخارات این دانشگاه در طول مدت فعالیتش ایجاد شاخص‌ها و توانمندی‌های لازم در جهت ایجاد دانشگاه‌های مستقل زابل و دریانوردی و علوم دریایی چابهار است، به طوری که در سال 1377 دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی زابل و در سال 1381 دانشکده دریانوردی و علوم دریای چابهار به عنوان «دانشگاه زابل»، ‍و «مرکز آموزش عالی دریانوردی و علوم دریایی چابهار» مستقل شدند.

رتبه این دانشگاه در سال 1384 براساس 26 شاخص تعیین شده از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه «در حال توسعه» به دانشگاه «توسعه‌یافته» ارتقا یافت. در حال حاضر دانشگاه سیستان و بلوچستان از نظر تشکیلاتی جزو دانشگاه‌های ردیف (الف) دانشگاه‌های کشور است. این دانشگاه در سال 1384 در بین حدود 477 دانشگاه دولتی، علوم پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و… در رتبه سی و چهارم دانشگاه های ایران می باشد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : دانشگاه سیستان و بلوچستان ، دانشگاه زاهدان ، هیئت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت