دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینجلوگیری از جوانه زدن سیب زمینی با یک روش ساده!

پست های بیشتر از دسته خانه و خانواده

سیب زمینی و پیاز هر دو جزو مواد غذایی پر مصرف هستند که نگهداری آنها شاید به نظر آسان باشد ولی اینطور نیست. اگر سیب زمینی و پیاز را به طرز صحیحی نگهداری نکنید، جوانه می زند و خواصش را از دست می دهد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 6 ) بنچاق !
نویسنده : farid61 شماره پست : 32069 تاریخ انتشار : 1398/07/19
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , ns6200 , famzed , hoomanz , aliseparo ,
سیب زمینی در آشپزخانه گاهی جوانه می زند  یا سبز می شود.ترفندهایی برای ماندگاری سیب زمینی در آشپزخانه وجود دارد که در صورت رعایت آن ها می توانید مدت زمان بیشتری ماندگاری سیب زمینی را تضمین کنید. شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد ولی کار بسیار بزرگی است و نکات ریزی را باید رعایت کنید.

برخی مواد غذایی را می توان کنار هم نگه داشت و هیچ مشکلی هم ایجاد نمی شود ولی نمی توان تمام اقلام غذایی را با هم و یک جا کنار هم نگهداری کرد و بهتر است برای ماندگاری بیشتر، هر کدام را به صورت جداگانه نگهداری کنیم. یکی از نکاتی باید رعایت کنید جدا نگه داشتن پیاز و سیب زمینی است. پیاز و سیب زمینی را باید در محلی خنک و دور از نور خورشید و ترجیحا داخل کابینتی که تاریک باشد، نگهداری کرد  ولی باید این نکته را به یاد داشته باشید که کنار هم نگه داشتن پیاز و سیب زمینی می تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد.

پیازی که در آشپزخانه نگهداری می کنید گاز اتیلن تولید می کند، گاز اتیلن باعث جوانه زدن سیب زمینی می شود و کیفیت سیب زمینی شما را از بین می برد مگر این که قصد کاشت سیب زمینی را داشته باشید که در این صورت برای افزایش سرعت جوانه زدن سیب زمینی می توانید سیب زمینی و پیاز را در یک سبد نگهداری کنید. ولی اگر می خواهید جلوی جوانه زدن سیب زمینی را بگیرید و مدت زیادی آن را در کابینت نگه دارید، باید سیب زمینی و پیاز را در دو سبد مجزا بگذارید.

روش دوم استفاده از سیب درختی است. برای پیشگیری از جوانه زدن سیب‌زمینی، درون کیسه آن‌ها، یک سیب درختی قرار دهید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : جلوگیری از جوانه زدن سیب زمینی ، روش‌های جلوگیری از جوانه زدن سیب زمینی ، جوانه زدن سیب زمینی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید