دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینراست و دروغ‌های منافذ پوستی

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

اغلب ما در مورد سایز منافذ پوستی‌مان دچار نوعی وسواس شده‌ایم. از آنجایی که تصورات نادرستی پیرامون چگونگی عملکرد این منافذ وجود دارد، ما را بر آن می‌دارد که راهی برای کوچک کردن آن‌ها پیدا کنیم.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 9 ) بنچاق !
نویسنده : behnam71 شماره پست : 32023 تاریخ انتشار : 1398/07/15
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : mahvash , yaser , vashty , hoomanz , mz71 , ns6200 , famzed , emadbiggie ,
1-دو نوع منفذ پوستی وجود دارد:

پوست شما از دو نوع منفذ عرق و منفذ چربی تشکیل شده است. منافذ چربی در واقع فولیکول مو هستند. هر کدام حاوی غده چربی می‌باشند که روغن (سِبوم) تولید می‌کنند و معمولاً این منافذ هستند که موجب نارضایتی ما در مورد پوست و ظاهرمان می‌شوند. غدد عرق بسیار اندک می‌باشند، بنابراین این فولیکول‌های مو هستند که باعث ناراحتی بیشتر ما می‌شوند و تمایل به انسداد دارند.


2-منافذ دارای هدف هستند:

منافذ پوستی فقط برای تحریک و پرت کردن حواس شما به سمت خود نیستند. منافذ چربی برای رشد مو و تأمین مسیر عبور ایمن روغن به سطح پوست مورد نیاز است، جایی که وظیفه آن محافظت از پوست شماست. در حقیقت، به طور متوسط هر فرد بزرگسال 5 میلیون منفذ پوستی دارد که تقریباً 20،000 تای آن‌‌ها تنها روی صورت قرار گرفته ‌است. هنگامی که منافذ با روغن و سلول‌های مرده پوست بسته می‌شود، ممکن است یک جوش سرسیاه یا سفید تشکیل شود. باکتری‌ها وارد آن شده و در پاسخ، پوست قرمز و ملتهب می‌شود و باعث ایجاد جوش می‌گردد.


3-سیاهی در جوش سرسیاه، همان کثیفی است:

این فقط یک توهم بصری است. هنگامی که منافذ دچار گرفتگی می‌شوند، ممکن است یک سیاهی ایجاد شود. اما آنچه می‌بینید در واقع فقط سبوم (روغن) اکسیده شده است. سبوم معمولاً سفیدرنگ می‌باشد. گاهی اوقات در منافذ کثیفی نیز وجود دارد؛ اما بیشتر آنچه شما می‌بینید روغن اکسیده شده است، نه آلودگی دیگر.


4-منافذ پوستی باز یا بسته هستند:

این درست نیست. آن‌ها مانند لنز دوربین گشاد می‌شوند و می‌توانند از باریک به پهن یا پهن تا باریک حرکت کنند. بخار می‌تواند به روان شدن چربی درون منافذ کمک کند، اما آن‌ها باز و بسته نمی‌شوند.


5-پرتوهای UV می‌توانند منافذ را بزرگ‌تر نشان دهند:

هر چه نور خورشید بیشتر روی پوست شما قرار گیرد، منافذ آن بزرگ‌تر می‌شود. نظریه این است که پرتوهای فرابنفش کلاژن را، که منافذ را پشتیبانی می‌کند و آن‌ها را محکم نگه می‌دارد، ضعیف می‌کنند. کلاژن ساختار اصلی پوست سالم، نرم و منعطف و دارای خاصیت ارتجاعی است. بر اساس یک مطالعه، کاهش خاصیت ارتجاعی در اطراف منافذ یکی از دلایل اصلی بزرگ شدن منافذ است.


6-چرخه قاعدگی روی اندازه منافذ پوستتان تأثیر می‌گذارد:

منافذ پویا هستند. آن‌ها دائماً تغییر می‌یابند. بنابراین وقتی سطح هورمون‌ها هنگام تخمک‌گذاری تغییر پیدا می‌کند، منافذ پوست شما بسیار بزرگ به نظر می‌رسند. در نتیجه افزایش و یا کاهش میزان هورمون‌ها در دوران بارداری یا یائسگی نیز سبب بزرگ‌تر شدن این منافذ پوستی خواهند شد.


7-افزایش سن بر اندازه منافذ اثرگذار است:

این موضوع شاید کمی ناراحت‌کننده باشد اما درست است، هنگامی که تولید طبیعی الاستین و کلاژن بدن با افزایش سن کاهش می‌یابد، بافت پوست شما سست‌تر شده و این باعث می‌شود منافذ بزرگ‌تر به نظر برسند. الاستین با پشتیبانی از کلاژن برای حمایت از پوست عمل می‌کند. کاهش این پروتئین‌ها به چین و چروک‌های عمیق نیز مرتبط است. درمان‌های مانند نور پالس شدید (IPL) می‌توانند کمک کنند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : منافذ پوستی ، جوش سر سیاه ، افزایش سن
1054 :: Unknown column 'user_email' in 'field list'
select user_email from `oldusers` where user_id = '53967' limit 1