دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینمراقبت از مو در فصل پاییز

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

آیا باید موهای طبیعی خود را برای پاییز و زمستان آماده کنید؟ برای آماده کردن موهای طبیعی برای پاییز به چه چیز نیاز دارید؟ بیشتر اوقات بستگی به نیاز موهای شما دارد اما یک شستشوی پاک کننده و استفاده از مرطوب و تقویت کننده در پایان فصل، شروع خوبی است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 3 ) بنچاق !
نویسنده : Mohammadreza0723 شماره پست : 31843 تاریخ انتشار : 1398/07/13
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : mz71 , famzed , mahvash ,
این هفته رسما پاییز آغاز شده اما من منتظر نمی‌مانم تا موهایم را برای دماهای پایین تر، هوای خشک تر و محیط دشوارتر آماده کنم. چند ماه گذشته به دلیل تعهدات خانوادگی و استرس بیش از حد، از خودم غافل شدم اما این، روال خوبی است. بهترین بخش آن، این است که می‌تواند با آنچه موهای شما نیاز دارد، تغییر داده شود. این ، یک روش عالی است که نه تنها موها را در حالت خوبی برای فصل جدید نگه می‌دارد، بلکه یادآوری می‌کند که پس از غفلت در روزهای تابستان، به عادت مراقبت منظم از آنها برگردید.


قبل از شامپو

مراقبتی که قبل از شامپو کردن به منظور مقابله با نازک شدن موها توسط شامپو و کمک به باز شدن گره‌ها انجام می‌شود. من موافق مراقبت قبل از شامپو در شستشوی روزانه نیستم. در واقع تنها زمانی آن را انجام می‌دهم که هفته‌ها از موهایم مراقبت نکرده‌ام. زمانی که حداقل یک ماه است آنها را شامپو نکرده‌ و هفته‌ها گره آنها را باز نکرده‌ام و می‌خواهم موهایم را مرطوب نگه داشته و گره آنها را قبل از شستشو باز کنم.

کاری که انجام دادم: موهایم را با روغن نارگیل سبک آغشته کردم و به مدت سه ساعت با کلاه پلاستیکی پوشاندم. از آنجا که روغن ممکن است چکه کند بنابراین یک لباس راحتی قدیمی پوشیدم (بله من پیر هستم) و تمام روز، در خانه خود را سرگرم کردم.


شستشو

من معمولا فقط با نرم کننده موهایم را می‌شویم اما شدیدا به چیز قوی تری نیاز داشتم. مدت زیادی بود که موهایم را با شامپو پاک کننده نشسته بودم پس نیاز داشتم موهایم را به طور کامل از مواد انباشته شده آلودگی و چربی پاک کنم. قبل از شستشو، آبکشی می‌کنم تا تعدادی از گره‌ها قبل از شامپو کردن باز شوند.

کاری که انجام دادم: برای شروع ابتدا آنها را با شامپو حنا و جو دوسر شستم و خوب آبکشی کردم و سپس با شامپو محافظ رطوبت کرم عسل، ادامه دادم. من معمولا دو شامپوی متفاوت استفاده نمی‌کنم اما وقتی موهایم واقعا کثیف هستند، به سختی می‌توانم تمام مواد انباشته را پاک کنم پس آنها را شسته و درخشان کرده و سپس تمیز و مرطوب می‌کنم تا همه چیز را بدون آسیب به موهایم پاک کنم.


مرطوب کردن عمیق با حرارت

در هر شستشوی روزانه باید از نرم کننده عمیق استفاده کنیم اما در دو شستشوی قبلی از آن چشم پوشی کردم. من هرگز این کار را در گذشته نمی‌کردم اما چند ماه گذشته متشنج بودم و این کار را کنار گذاشتم.

کاری که انجام دادم: محصولات روغن درخت قلم را دوست دارم اما این بار از مرطوب کننده عمیق دیگری استفاده کردم. مرطوب کننده عمیق طبیعی، غلظت خوبی دارد (بویش را خیلی دوست ندارم) اما به خوبی موهایم را به آن آغشته کردم. شانه حمام خودم را برداشتم (که هرگز از آن استفاده نمی‌کنم چون فقط با انگشت گره‌ها را باز می‌کنم) تا کاملا گره‌ها را باز کنم. کار طاقت فرسایی بود اما با شروع از نوک موها و سپس ادامه به سمت بالا، از پس آن برآمدم. برای نفوذ بهتر، به مدت 30 دقیقه از کلاه حرارتی قابل استفاده در مایکروویو برای نرم کنندگی عمیق قبل از آبکشی استفاده کردم.


آبکشی با چای

برای آبکشی با چای باید چای را دم کنید و بگذارید خیس خورده و خنک شود سپس آن را روی موها و پوست سر خود بریزید. من آبکشی با چای را دوست دارم. شما به راحتی می‌توانید هر نوع چای سیاه یا سبز یا مخلوط را استفاده کنید اما من آن مخلوط هایی را دوست دارم که رشد مو را تحریک می‌کنند و ضد ریزش مو هستند مثل: چای مخلوط محرک رشد مو.

کاری که من انجام دادم: آب را جوش آوردم و گذاشتم برگهای خشک چای به مدت 45دقیقه خیس بخورد. وقتی سرد شد، بعد از آبکشی نرم کننده قوی و ماساژ، چای را روی موهایم ریختم، بدون اینکه آن را آبکشی کنم.


نرم کننده بعد از حمام

من اهمیتی به نرم کننده های سنتی بعد از حمام نمی‌دهم چون خیلی آبکی هستند. ترجیح می‌دهم یک نرم کننده معمولی در شستشوی روزانه استفاده کنم و این باعث می‌شود فرموهایم بیشتر دوام بیاورند.

کاری که من انجام دادم: بعد از ماساژ دادن با چای، از مرطوب کننده قوی روغن مافورا و عسل مانوکا و روغن درخت قلم برای موهایم استفاده کردم.


حالت دهنده

من همیشه فکر می‌کردم شستشوی روزانه، نیاز به حالت دهنده ندارد اما این چیزی است که روز دوم، سوم و چهارم برای موها نیاز دارم. صبر می کنم تا موها با هوا خشک شوند سپس ژل را برای فر نرم و خوش حالت برمی‌دارم.

کاری که من انجام دادم: بعد از خشک کردن موها، ژل حالت دهنده طبیعی کاستارد به موهایم زدم.وای! خیلی زیاد بود اما این عادت همیشگی من در شستشوی روزانه نیست و اگر می بود، باید موهای فر آفریقایی می‌داشتم! من طرفدار روزهای تماما مخصوص شستشوی مو نیستم اما به دلیل بی‌توجهی‌ام و نزدیک شدن هوای سرد، لازم بود این تفریح را با موهایم انجام دهم.

شما بسته به نیازتان می‌توانید نرم کننده عمیق را با یک درمان پروتئینی جایگزین کنید اما من به مرطوب کردن بیشتر نیاز داشتم. زدن نوک موها در آخر فصل، مساله مهمی است اما من آن را در نوامبر انجام خواهم داد. من تنها دو بار در سال، نوک موهایم را کوتاه می کنم. روال آخر فصل خود را بر اساس نیازهای خود تغییر دهید و از محصولاتی که به آنها علاقه و اعتماد دارید استفاده کنید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : مو ، مراقبت از مو ، مراقبت از مو در پاییز ، راه های مراقبت از مو
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت