دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینآیا می دانستید که قاره هشتمی هم وجود دارد!

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

در حدود 88 میلیون سال پیش، جزیره بزرگ ماداگاسکار از کشور هند جدا شد و در اقیانوس هند به سمت آفریقا حرکت کرد. اکنون جزیره‌ای است که در نزدیکی سواحل جنوب شرقی آفریقا قرار گرفته و پایتخت آن شهر آنتاناناریوو می باشد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : fzqueen شماره پست : 31816 تاریخ انتشار : 1398/07/05
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , marlboro477 , Mohammadreza0723 , reza2233 , ns6200 ,
ماداگاسکار، چهارمین جزیره بزرگ زمین

در حدود 88 میلیون سال پیش، جزیره بزرگ ماداگاسکار از  کشور هند جدا شد و در اقیانوس هند به سمت آفریقا حرکت کرد. اکنون جزیره‌ای است که در نزدیکی سواحل جنوب شرقی آفریقا قرار گرفته و پایتخت آن شهر آنتاناناریوو می باشد. جدایی این جزیره و قرار گیری اش در این ناحیه، باعث به وجود آمدن گیاهان و جانوران بی‌همتایی شده که در هیچ کجای جهان به جز این مکان قابل رویت نباشند.

حدود 90 درصد از گونه‌های گیاهی و جانوری ماداگاسکار بومی این جزیره‌اند و معروف‌ترین آن‌ها پستانداران بامزه لمور‌ هستند. مردم آن به زبان‌های رسمی مالاگاسی و فرانسوی سخن می گویند. سنت مذهبی و بومی این کشور بر پیوند میان زندگان و نیاکان در گذشته‌ی آن‌ها تمرکز دارد. جزیره ماداگاسکار چهارمین جزیره‌ی بزرگ زمین است.

این اکولوژی ویژه باعث شده‌ است که برخی بوم‌ شناسان به جزیره ماداگاسکار عنوان قاره‌ی هشتم را نسبت بدهند. کوه های نوک تیزی که انگار به یک باره از زمین سر برآورده اند و کسی قصد پرتاب آنها به سمت آسمان را داشته است، شما را در حیرانی آنچه که می بینید، رها می کند. اگرچه تنوع زیستی این جزیره به دلیل افزایش جمعیت و توریست های بی شمار تهدید می شود اما بهشتی خیالی و فانتزی را به شما نشان می دهد.


تاریخ

تاریخ نخستین نشستگاه انسانی در ماداگاسکار احتمالاً به سده چهارم پیش از میلاد می‌رسد.
ماداگاسکار از سال 1896 (میلادی) از جمله مستعمرات فرانسه بوده‌است، این کشور در روز 26 ژوئن 1960 به عنوان «جمهوری مالاگاسی» از فرانسه اعلام استقلال کرد، در ادامه و در سال 1975 نام این کشور به «جمهوری دموکراتیک ماداگاسکار» تغییر کرد.

هستهٔ جمعیت ماداگاسکار که مالاگاشی نامیده می‌شوند ترکیبی از تیره‌های بانتو زبان آفریقا، عرب‌ها و مالایایی‌ها دانسته می‌شوند که این دو دسته اخیر در پی سفرهای بازرگانی دریایی به این جزیره رسیده و در آن نشیمن گزیدند. مالایایی نام همگانی تیره‌های منطقهٔ هند شرقی (مالزی، فیلیپین و اندونزی) هستند که از آنجا در سراسر آسیای جنوب شرقی و جزیره‌های اقیانوس آرام پراکنده شدند.


مردم

95٪ نژاد این کشور را مالاگاسی و 2٪ را نیز فرانسوی تشکیل می‌دهند، همچنین از نظر دین، میزان نفوذ عقاید محلی و بومی 52٪، مسیحیت 41٪، اسلام 7٪ می‌باشد. زبانهای رسمی ماداگاسکار، مالاگاسی و فرانسوی هستند. مهم‌ترین گروه قومی این جزیره یعنی مالاگاسی‌ها از جنوب شرق آسیا آمده‌اند. در این گروه، مهم‌ترین قوم‌ها عبارتند از مرینا، که پیرامون پایتخت سکونت دارند، بتسیمیساراکا، در شمال شرق، و ساکالاوا، در غرب.

جمعاً بیش از بیست قوم، تیره، و طایفه در این جزیره زندگی می‌کنند. از دیدگاه نژادی، مردمان ماداگاسکار ترکیبی هستند از عناصر جنوب آفریقا و جنوب شرقی آسیا.[16] بعدها بازرگانان عرب نیز به شمال ماداگاسکار آمده و اسلام را معرفی کردند. بخش کوچکی از جمعیت ماداگاسکار نیز از نوادگان مهاجران اروپایی، هندی، کرئولی، قمری، و چینی هستند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : ماداگاسکار ، قاره هشتم ، جزیره ماداگاسکار
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت