دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینقلعه آروندل، خانه شگفت انگیز دوک انگلستان

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

در ارتفاعی مرتفع در بالای تپه، قلعه آروندل با چشم اندازی فوق العاده از منطقه Sussex و جنوب دونز و همچنین رودخانه آرون را ارائه می نماید.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 31489 تاریخ انتشار : 1398/06/24
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : alifigo , famzed , mz71 , marlboro477 , Bostodl ,
قلعه آروندل از قرن یازدهم و از زمان نورمن با اتاق های وسیع خود، هنرهای خیره کننده و همچنین باغ های مجللش طیف گسترده ای از بازدیدکنندگان را به سوی خود جلب می نماید. بیش از 40 هکتار فضا که به وسیله برج های با عظمت پشتیبانی می شوند محل بسیار مناسبی برای برگزاری برنامه ها و رویدادها از جمله مسابقات 6 روزه مبارزه با نیزه می باشند که در ماه جولای اجرا می شود.

با کاوش در قلعه آروندل شما می توانید اولین بنیادهای این ساختار را از سال 1067 مشاهده کرده و در ادامه از محل بازدید سلطنتی ملکه ویکتوریا گذر نموده، نقاشی های هنرمندان مشهوری مانند ون دیک، گینزبورو و کانالتو را مشاهده کرده و سپس به یک کلیسای خصوصی باشکوه وارد شوید و در نهایت نیز خود را در تالار با عظمت بارون پیدا کنید. علاوه بر این ها شما می توانید در این قلعه باغ هایی را مشاهده نمایید که طرح های منحصر به فرد استامپری و خطوط استوایی را به نمایش گذاشته اند.

در زمان ایجاد ارل آروندل در سال 1067 میلادی، راجر دمونتگومری سرزمین های گسترده ای را در ساسکس به دست آورد که از جمله سایتی که قلعه آروندل در آن قرار گرفته و دو زمین دیگر در اطراف آن که احتمالا مالیکش متعلق به او است. پس از یک دوره کوتاه، سایت و قلعه و زمین های اطراف آن که به عنوان آروندل بود به خانواده دابیگنی داده شد. در اثر مرگ هوگ دابیگنی املاک تقسیم شده و قلعه و همچنین افتخارات آروندل توسط جان فیتزالن به ارث برده شد.

با چند وقفه کوتاه، قلعه آروندل توسط خانواده فیتزالن تا سال 1556 باقی ماند تا در نهایت زمانی که مری فیتزالن فرزند آخر خانواده با توامس هوارد که به عنوان دوک چهارم نورفولک شناخته می شد ازدواج کرد و خانواده او تا به امروز در این قلعه باقی مانده اند. یک خیریه در سال 1960 از طریق قونین پارلمان تاسیس شد تا قلعه آروندل و باغ های اطراف آن را بتواند برای استفاده عمومی محافظت کند. پارک بزرگ یا همان پارک جدید در مالیک خصوصی باقی خواهد ماند.

محل و ناحیه قرارگیری قلعه آروندل در لبه شمالی شهری به همین نام قرارگرفته است. سایت ثبت شده برای آروندل شامل باغ های زینتی، پارک و جنگل، یک کوه در قسمت بالا و دامنه کوهی به سمت دره آن می باشد. در قسمت شرقی این سایت صخره ها در یک تپه شیب دار قرار گرفته که به دشت آرون می رسند. به جز بخش جنوب شرقی، تقریبا تمامی پارک توسط یک دیواری آجری که در دهه 1790 ساخته محصور گردیده است.

در سمت شرقی دیوارها در کنار انتهای شرقی رودخانه قرار گرفته و در امتداد ان زمین های کشاورزی واقع شده اند. زمانی که در این پارک قرار می گیرید مناظر گسترده ای از دره ها، حوضچه های آبشاری و همچنین گودال ها را در سمت شرق خرید می کنید. ورودی ها و مسیرهای دسترسی به قلعه آروندل از گوشه جنوب شرقی جاده میل دسترسی داشته که در حدود سال 1896 ساخته شده است و مسیری مارپیچ برای رسیدن به وردی اصلی است.

به نظر می رسد در گذشته و قبل از قرن هجدهم دسترسی به قلعه از طریق پارک کوچکی در بخش شمالی بوده است اما در سال 1785 یک دروازه در بخش غربی قلعه آروندال ایجاد شده است. قلعه آروندل تقریبا به طور مستقیم از بسیاری از نسل ها از سال 1138 عبور کرده و تنها گاهی در زمان هایی کوتاه به عقب بازگشته است. از آنجایی که خانواده دابیگنی قلعه اولیه را دریافت کرده بودند بنابراین در آن تغییراتی ایجاد کرده و بازسازی نموده تا برای نجیب زاده ها قابل استفاده باشد.

در سال 1139 ماتیلدا ملکه انگلستان برای گذراندن وقت خود در زمان سفر به به قلعه آروندل دعوت شد. آپارتمان های سنگی ای که برای ملاقات با ملکه و همراهانشان ساخته شده اند تا امروز باقی مانده است. در سال 1176 ویلیام دوبلی به عنوان اولین ارل آروندل درگذشت و پس از آن هنری دوم که به اندازه کافی شخص بزرگی بود به بازسازی ساختمان و آن هم بیشتر در قسمت های داخلی مشغول شد. در سال 1846 ملکه ویکتوریا و همسرش پرنس آلبرت به مدت سه روز از قلعه آروندل بازدید کردند.

هنری چارلز هوارد که سیزدهمین دوک نورفولک بود قلعه را به شکلی منظم برای بازدید ملکه آماده سازی کرد. او در همین زمان به فکر از بین بردن برخی از ساخته های دوک یازدهم نورفولک در قلعه بود که موجب نارضایتی، سردی و تاریک در برخی از مکان های قلعه آروندل شده بود. دوک یکی از ساختمان های قلعه را به نام ملکه ویکتوریا و همسرش پرنس آلبرت نامگذاری کرده و پرچم ان ها را برافراشته و همچنین تزیینات مبلمان خاصی را برای ان ها در نظر گرفت. او همچنین یک اتاق خواب را برای ملکه به طور کامل بازسازی نمود.

دوک از هیچ هزینه ای برای بازدید ملکه دریغ نکرده و در نهایت نیز موفق گردید. ملکه در روز اول دسامبر 1846 توسط دوک که شهردار آروندل نیز بود به همراه سایر مقامات شهر وارد قلعه شده و در آپارتمان خصوصی خود اقامت نمود. او در بازدید خود از قلعه آروندل همچنین از زمین های اطراف و علاوه بر آن از خانه پتوورث نیز بازدید کرد. تقریبا هر بخشی که توسط ملکه بازدید گردید مجددا اصلاح شده و به طور کامل بر اساس استانداردهای سلطنتی بازسازی گردید.

در پایان او از دوک و مهمان نوازی او تشکر کرده و در مورد زیبایی های قلعه آروندل نظر خود را اعلام نمود. مجموعه اتاق هایی که ملکه ویکتوریا در ان اقامت داشته امروزه به عنوان یخش خصوصی قلعه به شمار می رود اما وسایل و مبلمان های مورد استفاده او امروزه در معرض نمایش قرار گرفته اند. پس از بازدید سلظنتی که در سال 1846 توسط ملکه ویکتوریا انجام شد مجددا دوک چهاردهم ظروع به بازسازی قلعه آروندل نمود.

او قبل از اینکه کار ساخت و ساز را به پایان برساند درگذشت و ادامه کار او توسط دوک پانزدهم در سال 1900 تکمیل گردید. بازسازی هایی که در این دوران صورت گرفت به گونه ای بود که به بهترین کیفیت بتواند شرایط قدیم قلعه را حفظ نماید. دوک شانزدهم قصد داشت تا قلعه آروندل را به عنوان یک امانت ملی قرار دهد اما پس از مرگ او در سال 1975 دوک هفدهم این طرح را لغو نمود. او یک گروه مستقل خیرخواهانه را تاسیس نمود که بتواند آینده قلعه را تضمین نموده و همچنین بر کارهای بازسازی قلعه نظارت داشته باشد.

امروزه قلعه همچنان به عنوان محلی برای دوک نورفولک باقی مانده است و در حال حاضر دوک هجدهم، ارل مارشال انگلستان مسئولیت آن را به عهده دارد. البته که بیشتر فضای قلعه و زمین های اطراف آن برای عموم مردم قابل دسترس می باشد. قلعه آروندل یک قلعه قرون وسطایی بازسازی شده در آروندل و غرب ساسکس در انگلستان می باشد که این ساختار در کریسمس سال 1067 توسط راجر مونتگومری تاسیس گردید.

راجر اولین کسی بود که منطقه آروندل را نگه داشته و قلعه او در اثر جنگ های داخلی انگلستان آسیب دید اما در نهایت در قرن های 18 و 19 میلادی مورد بازسازی قرار گرفت. از قرن یازدهم این قلعه به عنوان یک خانه خدمت کرده و بیش از چهار صد سال است که در مالکیت خانواده دوک نورفولک می باشد. این قلعه محل اصلی خانواده هوارد به عنوان نخستین های ارل آروندل و سپس شاهزاده های نروفولک بوده است. از طرف دیگر این ساختمان درجه بندی شده و در لیست بناهای درجه یک انگلستان قرار دارد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : قلعه آروندل ، دوک انگلستان ، رودخانه آرون
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت