دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینکاخی ساخته شده از طلا به نام گرند پالاس روسیه!

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

به جرات می توان گفت که توریست و گردشگری نیست که پا به خاک روسیه بگذارد و از گرند پالاس یا کاخ بزرگ روسیه دیدن نکند. کاخی که به دلیل قرار گیری در بالای سکو و در انتهای باغی به خوبی خودنمایی می کند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 31403 تاریخ انتشار : 1398/06/16
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , marlboro477 , maryam37 , behnam71 , parvin ,
پلکان های دو طرفه کاخ در حیاط شما را به سمت بنایی طلایی رنگ هدایت می کند که در طول تاریخ شاهد حوادث بسیاری بوده است. برای بازدید از گرند پالاس روسیه حتما اقدام کنید. اگر در تور روسیه شرکت کرده اید، به سراغ تورهایی بروید که در برنامه گشت های روزانه خود بازدید از این بنا را گنجانده اند. گرند پالاس روسیه به گونه ای طراحی شده است که مرکزی برای اقامت پادشاه روسیه در ورسیل این کشور باشد.

داستان از این قرار بود که در طی سال های 1714 ساخت و ساز کاخی بزرگ و زیبا در میان چشمه ها و رودهای غربی در پترهوف سنت پترزبورگ شروع شده بود. طراح و معمار این کاخ، هنرمندی معروف به نام ژان باتیستا لو بولوند (Jean-Baptiste Le Blond) بود. تزار روسیه سال ها بعد یعنی در سال 1720 تصمیم گرفت که ساختمان کنسول خود را به این کاخ نیمه کاره منتقل کند. اصل ماجرا هم این بود که بنای کنسول و دادگاه تزار روسیه در استرلنا (Strelna) او را راضی نمی کرد.

زمین های اطراف باتلاقی بودند و کانال ها و آبراهه ها آب و هوای محیط را برای تزار نامناسب نموده بود. به همین دلیل خاک سستی داشت. به همین خاطر تزار تصمیم به جابه جایی بنای خود از استرلنا به پترهوف نمود. کاخی که در نهایت به زیبایی تمام در سال 1721 یعنی یک سال پس از تصمیم تزار افتتاح گردید. در همین حال، تزار پیتر مجموعه ای را با علاقه شدید ساخت و ساز و تزئینات درون بنا را شروع نمود. با کمک همکاران و دستیارانش توانست، منطقه پایینی پارک را کامل نماید.

حوض بزرگ پارک را که به کانال سی (کانال دریا) معروف است، انجام دهد. همچنین جدای از بخش های درونی گرند پالاس روسیه این معمار بر روی بناهایی مانند مونپلیسیر (Monplaisir)، کاخ مارلی (Marly Palace) و بخش هایی از هرمیتاژ (Hermitage) نیز کار او است. پیتر پس از اتمام کاخ به این نتیجه رسید که محوطه بیرون کاخ چندان مناسب زیبایی بنا نیست. اطراف بنا در واقع از ارزش اصلی کاخ کم می نمود.

به همین دلیل پادشاه پیتر از ژان باتیستا و دستیارانش کمک خواست تا این هنرمند بیرون کاخ را به زیبایی طراحی نموده و به گسترش ساختمان کمک نماید. متاسفانه پیتر در سال 1725 جان خود را از دست داد و با این جریان، ساخت و ساز و کامل شدن بنای معروف پیترهوف متوقف شد. تا اینکه دختر پیتر به نام الیزابت در سال 1740 بر تخت نشست. ملکه الیزابت روسیه برای ادامه ساخت و ساز این بنای عظیم، به معماری به نام بارتلومئو راسترلی (Bartolomeo Rastrelli) دستور داد.

این معمار پیش از این کار ساخت کاخ تابستانی را در سنت پترزبورگ به پایان برده بود و آن را به یک کاخ شاهانه تبدیل نموده بود. راسترلی تصمیم گرفت که ساختمان اصلی بنا را همان گونه که از قبل بود، در طراحی جدید خود حفظ کند و نتیجه این تصمیم، بنایی فوق العاده زیبا و شگفت انگیز شد. بنای طولانی و طویل گرند پالاس روسیه که تقریبا یک دهه قبل از دوره متداول شدن سبک باروک به نئوکلاسیک ساخته شده بود، تزئینات بسیار کمی داشت. یا به نوعی می توان آن را مینیمال دانست.

کارهای اصلی و تزئیناتی که راسترلی برای این کاخ انتخاب نموده بود، تزئینات شکوفه هایی بودن که در دو بالکن سفید یا میله هایی طلایی رنگ و مجسمه هایی بالدار تزئین شده بودند. رنگ های به کار رفته در گرند پالاس روسیه رنگ سفید و بژ هستند. این رنگ ها به گونه ای به کار رفته اند که به هیچ عنوان چشمان بیننده را آزار نمی دهند. همین طور از نمای دور و پایین باغ و آبشارهای کوچک محوطه نمای بی نظیری را برای بازدید کنندگان فراهم نموده اند.

درون گرند پالاس روسیه دنیای دیگری است. اینجا با زیبایی هایی در طراحی دکوراسیون و وسایل روبرو هستید که شما را به شگفتی می اندازد. طراحی کفپوش و پارکت کاخ به زیبایی تمام انجام شده و نقوش بسیار زیبایی را ایجاد نموده است. دیوارها در هر اتاق، بسته به کاربری که دارند، طراحی ویژه ای شده اند. ظرافت، دقت و طرح های گیاهانی که در گچ بری ها می بینید، بسیار با دقت حجاری شده اند. در بعضی از اتاق ها ادامه این حجاری ها را بر روی وسایل چوبی هم خواهید دید.

پرده ها از جنس مرغوب ترین پارچه ها و با رنگ و مدلی شاهانه انتخاب شده اند. هر چند که تمام نماهای داخلی گرند پالاس روسیه در طی جنگ جهانی دوم آسیب دیدند، اما به هر صورت پس از آن دوباره بازسازی شدند. این بازسازی بسیار عالی صورت گرفته و به هیچ عنوان به اصالت بنا و دکوراسیون داخلی آن آسیبی وارد نکرده است. در تمام مراحل بازسازی سعی شده که به کل بنا و هدف بازسازی آن وفادار بمانند.

هنگامی که به روسیه سفر می کنید و برای دیدن جاذبه های روسیه راهی گرند پالاس می شوید، ابتدا باید خود را به دروازه ورودی کاخ برسانید. ورودی بازدید کنندگان به گرند پالاس روسیه از سمت پله های سرامیکی انجام می شود که با نقوش فرسکو و مجسمه های طلاکاری شده تزئین شده اند. به جرات می توان گفت که همین نمای ورودی می تواند ساعت ها شما را به خود مجذوب نماید، چه برسد به اینکه وارد بنای کاخ شوید.

در میان اتاق های گرند پالاس روسیه نگین درخشان آن، اتاق رقص با نقوش و گچ کاری های طلاکاری شده و اتاق پادشاه است. اتاق پر زرق و برق و نقاشی شده با رنگ های سفید و فیروزه ای پادشاه که کفپوشی عالی دارد، دقت بسیار برای تماشا می خواهد. تک تک وسایل به کار رفته در این اتاق ها از بهترین و مرغوب ترین اجناس ساخته شده اند. اتاق مطالعه غربی چینی به شدت نشان دهنده فرهنگ چین است.

با جواهرات قرمز و دیوارهای سبزی که دارد و میز چای خوری وسط آن، هر بازدید کننده ای را مجذوب خود می کند. تنها تصور کنید که بر روی میز چای نشسته اید و شاهانه و در بهترین سرویس چینی چای می نوشید. از دیگر اتاق هایی که باید به دیدن آن بروید، اتاق نقاشی است که در سوئیت پادشاهی قرار گرفته است. پرده های ابریشمی این اتاق به همراه دیگر وسایل توجه شما را به خود جلب می کند. همچنین تمام اتاق های سوئیت پادشاهی از بی نظیرترین دکوراسیون ها در تاریخ کاخ سازی جهان برخوردار است.

تمام مجموعه اتاق های پادشاهی با مبلمانی به سبک همان دوره نوزدهم انتخاب شده اند. خلاصه جزئیات زیبایی های گرند پالاس روسیه چنان بسیار است که می تواند ساعت ها شما را به عنوان بازدید کننده سرگرم نماید. برای تماشای این زیبایی ها بین یک ساعت تا 2 ساعت زمان بگذارید. سعی کنید که زمانی را در حیاط کاخ قدم بزنید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : گرند پالاس روسیه ، جاذبه های روسیه ، کاخ بزرگ روسیه
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت