دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینآیا بیگانگان مرده می‌توانند بشر را نجات دهند؟

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

کسانی که ازسرنوشت “بیگانگان مرده” عبرت نمی‌گیرند محکوم به مرگند.ظاهرا بشردرحال گذر ازمسیر خطرناکی است. برای مثال سلاح‌هایی راتوسعه دادیم که چندین‌بار خودمان را نابود کرده و چندین دهه است که درحال تغییر آب و هوا هستیم و به عواقب جدی آن توجهی نمی‌کنیم.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : Sepehr141 شماره پست : 31326 تاریخ انتشار : 1398/06/16
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : Loveislife , samane7 , Ntmi123 , amiraliziaee ,
آوی لئوب، رئیس دانشکدۀ اخترشناسی هاروارد گفته که ممکن است چنین رفتارهایی باعث از بین رفتن نژادهای بیگانه در کهکشان شده باشد. در واقع این ایده شاید بتواند تا حدی توضیح دهد که چرا با وجود کثرت مناطق ِ قابل سکونت در کهکشان راه شیری، هنوز موفق به برقراری ارتباط با تمدن‌های فرازمینی نشده‌ایم (معمایی که پارادوکس فرمی نام دارد).

لئوب در سخنرانی خود در اجلاس «بشریت به سوی مریخ» در واشنگتن دی سی گفت: «یک احتمال این است که این تمدن‌ها به خاطر نحوۀ رفتار خود زندگی و عمر کوتاهی دارند. آنها به کوتاه‌ مدت فکر می‌کنند و آسیب‌هایی را به خودشان وارد می‌کنند که در نهایت آنها را می‌کشد.»

وی اضافه کرد که جستجوی تمدن فرازمینی باید آنقدر گسترده باشد تا بتوان آثار بجا مانده از تمدن‌های نابود شده- شواهدی از قبیل سطوح سوختۀ سیارات و محصولات جنگ هسته‌ای که در آسمان دنیای بیگانگان حرکت می‌کند- را پیدا کرد. چنین یافته‌ای شاید بزرگترین کشف علمی تمام دوران باشد و ممکن است این مزیت را نیز داشته باشد که گونه‌های در معرض خطر ما را در مسیر بهتری قرار دهد.

لئوب گفت: «ممکن است در فرآیند برقراری ارتباط با بیگانگان چیزهایی یاد بگیریم. شاید یاد بگیریم با یکدیگر بهتر رفتار کنیم، جنگ هسته‌ای آغاز نکنیم، یا بر سیارۀ خود نظارت کنیم تا مطمئن شویم تا زمانی که می‌توانم در آن زندگی کنیم، سیاره‌مان قابل سکونت می‌ماند.» لئوب بیان داشت که دلایل کاربردی دیگری نیز برای جستجوی هوش فرازمینی(SETI) وجود دارد. بعنوان مثال، برقراری ارتباط با بیگانگان می‌تواند منجر به پیشرفت‌های عظیمی در فناوری شود- البته اگر بیگانگان آنقدر مهربان باشند که دانش و دانسته‌هایشان را با ما به اشتراک بگذارند.

لئوب افزود: «فناوری ما تنها یک قرن قدمت دارد؛ اما اگر تمدن دیگری یک میلیارد سال قدمت داشته باشد، شاید بتواند نحوۀ انجام سفرهای فضایی را به ما یاد بدهد.» وی ادامه داد: این احتمال، دلیل دیگری برای پیش بردن فناوری سفر میان‌ستاره‌ای است. لئوب از فعالان این حوزه است؛ وی رئیس هیئت مشاوره پروژۀ Breakthrough Starshot است. این پروژۀ صد میلیون دلاری برای توسعۀ کاوش‌های لیزری است. لیزرهای باریک ِ آن می‌توانند فضاپیمای کوچکی را با 20٪ سرعت نور به منظومه‌های سیاره‌ای نزدیک بفرستند.

این پروژه می‌خواهد چنین سیستمی داشته باشد و آن را تا سی سال دیگر اجرا کند. لئوب می‌گوید که اگر این تلاش، یا یک همچنین چیزی، به موفقیت برسد، ممکن است بیگانگان هوشمند با دید ِ جدیدی به ما توجه کنند- ما را همتایان نسبی شایستۀ توجه و قابل احترام در نظر بگیرند.

لئوب اظهار داشت: «امیدوارم یافتن تمدن‌های منقرض‌شده باعث شود که رفتار بهتر و همکاری بیشتر و بهتری با تمدن دیگر داشته باشیم. امید دیگری که دارم این است که وقتی از منظومه‌شمسی خارج می‌شویم پیغامی با مضمون «به مجمع میان‌ستاره‌ای خوش آمدید» دریافت کنیم. و بعد متوجه شویم که ترافیک و مخابرات زیادی در بیرون وجود دارد و ما تا آن موقع از آن ناآگاه بودیم.»

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : جستجوی حیات ، خطر انقراض ، هوش فرازمینی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت