دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینبهترین ظرف برای توزیع غذای نذری هیئت های مذهبی

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

رئیس اداره سلامت محیط کار وزارت بهداشت گفت: برای نذری در ایام محرم باید از ظروف یکبار مصرف استاندارد و دارای علامت استاندارد سیب سلامت استفاده شود.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
نویسنده : farid61 شماره پست : 31253 تاریخ انتشار : 1398/06/16
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : samane7 , ns6200 ,
 سیدرضا غلامی رئیس اداره سلامت محیط کار وزارت بهداشت با اشاره به استفاده از  ظروف یکبار مصرف در هیئت‌های مذهبی در ایام محرم اظهار کرد: در ایام محرم بهترین کار برای حفظ سلامتی شرکت‌کنندگان در مراسم‌های عزاداری این است که در هنگام پخش نذری از ظروف چند بار مصرف تا حد امکان استفاده شود زیرا ظرف‌های پلاستیکی یکبار مصرف برای سلامتی مردم ضرر دارد.

رئیس اداره سلامت محیط کار وزارت بهداشت ادامه داد: استفاده از ظروف چند بار مصرف به شرط رعایت مسائل بهداشتی بسیار مناسب است و سلامتی عزاداران را به هیچ عنوان تهدید نمی‌کند و اگر مسئولان هیئت‌ها اگر مجبور بودند از ظروف یکبار مصرف استفاده کنند باید از استاندارد بودن ظرف‌ها به طور کامل اطمینان پیدا کنند؛ به طوری که بسته‌های ظروف پلاستیکی یکبار مصرف دارای علامت استاندارد و سیب  سلامت باشد.

غلامی تصریح کرد: عزاداران از مصرف ظروف فاقد مجوز و استاندارد برای توزیع نذری به شدت پرهیز کنند زیرا این ظرف‌های یکبار مصرف ممکن است از مواد غیربهداشتی تهیه شده باشد.

رئیس اداره سلامت محیط کار وزارت بهداشت بیان کرد: مدت زمانی که غذا در ظروف یکبار مصرف کشیده می‌شود تا بدست مردم برسد نباید بیشتر از یک ساعت‌ونیم باشد و ظروف به کار رفته باید بسیار شفاف و نازک باشد.


بهترین ظرف برای توزیع غذای نذری هیئت های مذهبی

او افزود: نباید غذای داغ مدت زیادی در ظرف‌های یکبار مصرف باقی بماند و بهتر است از ظروف گیاهی و آلمینیومی برای پخش نذری استفاده شود. رئیس اداره سلامت محیط کار وزارت بهداشت ادامه داد: برای پخش چای و شیر گرم بهتر است از ظروف پلاستیکی استفاده نشود و به جای آن از لیوان‌های کاغذی برای پخش نذری استفاده شود.

غلامی با اشاره به اعزام بازرسان سلامت و محیط وزارت بهداشت برای نظارت بر رعایت بهداشت بر هیئت‌ها و دسته‌‌های عزاداری گفت: بازرسان سلامت محیط وزارت بهداشت به صورت دوره‌ای از مراکز تهیه و توزیع غذا بازدید می‌کنند و میزان نمک، چربی و سلامت آب مورداستفاده در تهیه غذا را بازرسی و نظارت می‌کنند.

رئیس اداره سلامت محیط کار وزارت بهداشت افزود: وزارت بهداشت در هیئت‌های بزرگ و پرجمعیت در طول ایام محرم یک بازرس سلامت محیط را به طور دائم در آن مناطق مستقر می‌کند تا سلامتی مواد غذایی توزیع‌شده حفظ شود.

منبع: باشگاه خبرنگاارن

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : بهترین ظرف برای توزیع غذای نذری ، وزارت بهداشت ، ظروف یکبار مصرف ، ظروف پلاستیکی


تبلیغ با میترا نت