دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینکشف بقایای تاردیگریدها در اعماق دریاچه قطب جنوب

پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

دانشمندان بقایای “تاردیگریدها” را که به مدت هزاران سال در عمق دریاچۀ قطب جنوب حفظ شده بود را کشف کردند. تاردیگریدها یک جانور آبزی کوچک با هشت پا هستند. این گونه جانوری متعلق به شاخه‌ ای از پوست‌ اندازان است که کُندرو-تباران نامیده می‌شوند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : Loveislife شماره پست : 31191 تاریخ انتشار : 1398/06/16
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : shakiba21 , unlimitelove , iamlove , Myangel , ns6200 ,
این موجودات سال‌ هاست که توجه دانشمندان را به خود جلب کرده است. بدن این موجودات قادر به تحمل وضعیتی است که هیچ موجود زنده شناخته شده دیگری در آن قادر به ادامه حیات نیست. محققان با پروژه علمی دسترسی به بستر دریاچه مرسر در قطب جنوب دریافتند که بقایای این موجودات در اعماق این دریاچه در زیر توده‌های یخ جای گرفته است.

دانشمندان بقایای این حیوانات کوچک را که دارای ابعادی به طول 0٫1 میلی‌متر تا 1٫5 میلی متر بودند، پس از بررسی گل موجود در زیر این بستر یخی کشف نمودند. این گل حاوی بقایای جلبک‌ هایی بود که میلیون‌ ها سال پیش، زمانی که قطب جنوب بسیار گرمتر از امروز بود در آن زندگی می کردند. علاوه بر این گل که شامل بقایای تاردیگریدها بود، محققان برخی گیاهان، قارچ‌ها، یک نوع میگو و یک نوع ارگانیزم دیگر با موهای ظریف را نیز کشف کردند. “این یافته‌ها نشان می دهند که حیات ممکن است در زیر این قطعات یخی پیچیده‌ تر از آن چیزی باشد که قبلا دانشمندان تصور می کردند.


چگونه موجودات باستانی در اینجا زندگی می کردند؟

دانشمندان نمی دانند که ارگانیسم ها در این دریاچه یخی زندگی می کردند یا نه، اما آن ها گمان می کنند که این موجودات ممکن است در حوضچه‌ های نزدیک به دریاچه که گرم‌ تر بودند زندگی می نمودند و پس از آن به دریاچه نقل مکان کردند. آن ها ممکن است از طریق رودخانه‌ ها به درون بستر یخی سرازیر شده باشند. و پس از آن در همان جا یخ زده باشند.

پژوهش‌ های پیشین یز نشان داده بود که این موجودات در دمای منفی 273 درجه سانتی گراد و دمای جوش آب 95 درجه سانتی گراد زنده می‌ مانند. همچنین بدن بسیار کوچک این جانوران قادر به تحمل فشار بسیار زیاد کف اقیانوس‌ هاست. با این کشف شاید پژوهش‌ های آینده برای جستجوی حیات در قمرهای یخی مثل اروپا، یا گانیمد که در اعماق خود اقیانوس مایع دارند، جذاب‌ تر شود.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : تاردیگریدها ، اعماق دریاچه قطب جنوب ، جانور آبزی کوچک با هشت پا
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت