دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاین



هرچه باید درباره کاخ بزرگ بانکوک بدانید

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

اگر تنها یک جاذبه در پایتخت تایلند باشد که بگوییم بازدید از شهر بدون آن کامل نیست آن کاخ بزرگ بانکوک است. مجموعه ای که در سال 1782 میلادی تاسیس شده و بیش از 150 سال است که خاندان سلطنتی و برخی دولت مردان بلندپایه کشور در آن زندگی می کنند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 31097 تاریخ انتشار : 1398/06/03
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : yaser , sibgol , vashty , ns6200 , pedijon ,
این جا شلوغ ترین جاذبه شهر است و هر روز گردشگران بی شماری از سراسر جهان برای تماشای تاریخ و فرهنگ تایلند بدیدنش می آیند و گرمای هوا هم نمی تواند مانع بازدیدشان شود. به نحوی که مساحت 218٬00 متر مربعی آن برای این حجم از توریست کافی نیست. البته دلایل زیادی هم دارند، بی تردید این کاخ بزرگ زادگاه شهر بانکوک است. مجسمه زمردین داخل آن بزرگترین و مهم ترین تصویر از بودا در سراسر تایلند است. اگر می خواهید مجموعه را بازدید کنید بهتر است، صبح زود بیایید و مقداری هم صبر پیشه کنید.

اگر علاقه زیادی به دیدنی های تاریخی دارید و از طرفی هم حوصله شلوغی را ندارید می توانید سری به آیوتایا در خارج شهر بزنید. مکانی که هم خلوت تر است و هم قدمت بیشتری دارد. کاخ بزرگ همیشه مانند امروز چشمگیر به نظر نمی رسید. هنگامی که پادشاه راما اول در آوریل سال 1782 ساخت و ساز را شروع کرد، مجبور شد از چوب و هر آنچه در این نزدیکی بود استفاده کند. سرانجام آجرهایی از ویرانه های آیوتایا را برداشتند و از طریق رودخانه چائو فرایا به این منطقه آوردند.

پایتخت سابق کشور در دوران آیوتایا سال 1767 پس از جنگ با برمه فتح و تخریب شد. کانال ها حفر شدند و نهایت بهره را از رودخانه پر پیچ و خم بردند تا بتواند یک جزیره با دفاع راحت تر بسازند، محلی مناسب برای پایتخت جدید کشور. این برنامه ریزی جواب داد، به نظر نمی رسد حالا حالاها نیازی به جابه جایی پایتختی باشد که بیش از 14 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. در حین ساخت و ساز، با تقلید از طرح دقیق کف و چیدمان کاخ بزرگ در آیوتایا، در زمان صرفه جویی زیادی شد.

پادشاه راما اول فقط دو ماه بعد در تاریخ 10 ژوئن 1782 توانست برای همیشه در کاخ بزرگ بانکوک ساکن شود. با گذشت سال ها، سرانجام مجسمه ها و سنگ های عجولانه تراش خورده که حاصل کار کارگران بدون مزد بودند را برداشتند و با موارد نفیس جایگزین کردند. مجسمه زمردین، که از آن به عنوان محافظ تایلند نام برده می شود، در عبادتگاه سلطنتی پادشاه قرار داشت تا به Wat Phra Kaew تبدیل شد. جالب است بدانید که لباس های طلای این مجسمه هر فصل عوض می شود.

دو دست از 3 لباس او توسط خود پادشاه رامای اول درست شده است. اگر خودتان کمی قدم بزنید تا به کاخ برسید قطعا خیلی خوشحال ترید تا این که با راننده های تاکسی و توک توک آن منطقه سر و کله بزنید. بهترین انتخاب این است که از خیابان دور شوید و به سراغ تاکسی های ارزان رودخانه ای بروید. این شیوه هم هیجان انگیز است و هم رودخانه Chao Phraya را از نزدیک خواهید دید. در این صورت دیگر به ترافیک هم نخواهید خورد.

اگر به BTS Skytrain دسترسی دارید، سوار بر آن به ایستگاه Saphan Taksin بروید، سپس علائم اسکله قایق ها را دنبال کنید. تاکسی رودخانه بگیرید و نه ایستگاه به سمت شمال بروید تا به اسکله Tha Chang (فیل) برسید. همه جا با علامت مشخص شده است. اگر حساب ایستگاه ها از دستتان خارج شد، نگران نباشید. کاخ بزرگ بین اسکله Tha Thien و اسکله Tha Chang قرار دارد. شما می توانید آن را از داخل قایق ببینید.

پس از پیاده شدن در اسکله Tha Chang پیاده مسیری کوتاهی به سمت جنوب (سمت راست) را قدم بزنید تا به در کاخ برسید. برای کسانی که اولین بارشان است به بانکوک سفر کرده اند، استفاده از سیستم تاکسیرانی رودخانه ای می تواند کمی دلهره آور و پر استرس به نظر برسد. قایق ها معمولاً در اسکله ها متوقف نمی شوند و افراد برایشان سوت می زنند و با طناب می کوبند تا آن ها متوجه شوند مسافر دارند و باید بایستند. به نظر می رسد همه چیز کمی بی قانون به نظر می رسد.

مسافران برای جلوگیری از تأخیر سریعاً از قایق پیاده و سوار می شوند. نگران نباشید، کاخ بزرگ اغلب شلوغ ترین توقفگاه در کنار رودخانه است و به شما زمان کافی برای پیاده شدن از قایق داده می شود. اگر هتل شما در خیابان خائو سان قرار دارد می تواند با حدود 20 تا 25 دقیقه پیاده روی به کاخ بروید. مسیر این پیاده روی از نوار ساحلی سبز Royal Field یا جاده کنار رودخانه می گذرد.

قصر بزرگ علاوه بر ساختمانی تاریخی و فرهنگی محل سکونت خاندان سلطنتی هم هست و بازدید از آن شرایط خاصی دارد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم. کاخ بزرگ هفت روز هفته از ساعت 8:30 صبح تا 16:30 بعد از ظهر باز است. دفتر فروش بلیط در ساعت 15:30 بعد از ظهر بسته می شود و قبل از آن باید وارد شوید. گه گاهی، کاخ بزرگ برای بازدیدهای رسمی و عملکردهای دولتی در تاریخ های رسمی ممکن است تعطیل شود، البته این مورد به ندرت اتفاق می افتد.

اگر قبل از ساعت 15:30 به کاخ می رسید به حرف های راننده ها گوش نکنید، آن ها ممکن است درباره باز بودن یا نبودن مجموعه شما را گمراه کنند. اگر هم خیلی شک دارید از کارمندان هتل (یا هر کسی که تایلندی بلد است و بهش اطمینان دارید) بخواهید با شماره +66 2 623 5500 تماس بگیرند و از باز بودن مجموعه مطمئن شوند. با توجه به اینکه ساختمان های مذهبی در تایلند غالباً رایگان هستند، 500 بات (حدود 16 دلار) برای هر شخص ورودی در قصر بزرگ مبلغ زیادی است.

البته خود تایلندی ها مجبور به پرداخت هزینه نیستند. با پرداخت 200 بات اضافه می توانید از راهنمای صورتی بازدید هم استفاده کنید. در صورت تمایل، راهنماهای انسانی نیزدر دسترس هستند. باید سر مبلغی با آن ها به تفاهم برسید. بهتر است به جای راهنماهایی که خارج از مجموعه سراغتان می آید یکی از راهنماهای رسمی مجموعه را برای کمک همراهتان داشته باشید. برای احترام نباید پیراهن های کوتاه یا بدون آستین را در ساختمان های مهم دولتی این کشور بپوشید.

البته در سایر مراکز کشور ممکن است چیزی به گردشگران نگویند اما در این جا نظارت شدیدی بر روی این مساله وجود دارد. اگر لباس شما غیرقابل قبول باشد، از شما خواسته می شود که سارونگ (نوعی دامن سنتی) بپوشید. با فرض اینکه غرفه کرایه سارونگ باز باشد و دامن داشته باشند. کرایه آن رایگان است اما باید 200 بات ودیعه بگزارید. اگر امکان کرایه سارونگ وجود نداشته باشد، شما را به خیابان مقابل می فرستند تا از فرودشنگان بی شمار خیابان، لباس بخرید یا سارونگی کرایه کنید.

غرفه های کرایه سارونگ ممکن است هر زمان که دلشان می خواهد تعطیل کنند، این بدان معنی است که سارونگ کهنه برایتان 200 بات آب می خورد. اطراف قصر بزرگ محل مورد علاقه کلاهبرداران و گول زنندگان ساکن در این شهر است. در حقیقت از آن جایی که گردشگران زیادی به منطقه می آیند آن ها حسابی کارشان را یاد گرفته اند و خوب می دانند باید چکار کنند. اگر به سراغ رانندگان توک توک این حوالی بروید حسابی خوشحال می شوند و در واقع گویی در بلیط بخت آزمایی برنده شده اند.

اگر سر کرایه با آن ها طی نکنید آخر مسیر حسابی پشیمان خواهید شد. بهتر است توک توک سواری را برای بخش دیگری از شهر بگذارید و این جا با استفاده از قایق با پیاده روی از خیابان خائو سان خود را به قصر برسانید. حرف رانندگان یا هر کسی که ادعا می کند کاخ بزرگ بسته است را باور نکنید. چرا که آن ها دنبال منافع خودشان هستند. این بازیگران حرفه ای می خواهند شما را برای یک روز در سراسر شهر بگردانند و کرایه خودشان را بگیرند.

رانندگان توک توک که شما را به مغازه هایی می برند که در آنجا کارت یا کمیسیون مخصوص خودشان را از قبل طی کرده اند. اگر مطمئن نیستید که لباس شما با قوانین مجموعه مطابقت دارد، منتظر حکم رسمی در ورودی اصلی باشید. ممکن است سارونگ ها به صورت رایگان داده شوند. احتمال دارد فروشندگان سارونگ الکی از لباستان ایراد بگیرند تا جنس های خودشان را به شما بفروشند. خلاصه حسابی مراقب خودتان و وسایلتان باشید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : کاخ بزرگ بانکوک ، جاذبه های بانکوک ، سفر به تایلند
 هم زیباست هم اینکه واقعا ارزش دیدن رو داره
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید