دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینهمه چیز درباره ی موزه تاریخ ارمنستان

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

از 5 هزار سال پیش تا به الان ارمنستان را یک جا در موزه ی بزرگ ایروان ببینید! موزه تاریخ در ارمنستان (History Museum Of Armenia) مجموعه ای بزرگ است که آثار مرتبط با هر اثر و دوره ی این کشور و علی الخصوص ایروان در آن به نمایش درآمده است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 31095 تاریخ انتشار : 1398/06/03
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : yaser , sibgol , vashty , ns6200 ,
ما امروز در این مطلب می خواهیم تا نگاهی به پیشینه ی این موزه، بخش های مختلف آن، امکانات این مجموعه، طبقات مختلف، قوانین بازدید و مسیرهای دسترسی به آن را برای شما مورد بررسی قرار دهیم. یکی از بهترین جاذبه گردی هایی که هر مسافری برای آشنا شدن با ویژگی های مقصد خود می تواند انجام دهد، سر زدن به موزه های بزرگ آن شهر و یا کشور  است. موزه تاریخ در ارمنستان هر چیزی که شما بخواهید از این سرزمین از گذشته تا اکنون بدانید را در اختیارتان خواهد گذاشت.

پروژه ی ساخت این موزه ی بزرگ در سال 1919 میلادی در شهر ایروان کلید خورد و در سال 1921 هم افتتاح شد. از همان ابتدا در آن آثار تاریخی کمیاب و بی نظیری از تاریخ این کشور به نمایش گذاشته شد. بازدید از این موزه معمولا یکی از کارهایی است که اکثر توریست ها برای آشنا شدن با جایی که به آن سفر کرده اند، انجام می دهند. این موزه تحت نظارت و حمایت مستقیم دولت ارمنستان است و دلیلش هم نمایش آثار تاریخی نفیسی است که در این موزه به نمایش در می آید است.

موزه تاریخ در ارمنستان از سال 1948 تا به الان با سیاست فعلیش فعالیت می کند و همیشه در حال تغییر و بهتر شدن است. بر اساس آماری که موزه تاریخ در ارمنستان داخل وب سایت رسمی خود منتشر کرده، هم اکنون 400 هزار اثر تاریخی که همگی مربوط به دوره های مختلف در این کشور است؛ نگهداری می شود. این مجموعه ی تاریخی دارای بخش مختلف است که در آن ها آثار را به صوت تخصصی و تفکیک شده در معرض نمایش عموم قرار می دهند.

یکی از نقاط قوت این مجموعه این است که از لحاظ تاریخی و علمی مجموعه ای بسیار غنی است. هر سال پژوهش های بسیار زیادی در این موزه در زمینه ی پروژه های جدید باستان شناسی و حتی دوره های آموزشی مختلف برگزار می شود. بخش های مختلف موزه تاریخ در ارمنستان دارای دسته بندی و ترتیب بسیار منظمی است که ما در ادامه آن ها را برای شما شرح خواهیم داد.

اولین مجموعه ی این موزه، مجموعه ی باستان شناسی است که به بخش های پارینه سنگی، مس سنگی، برنز و اوایل سنگ، پادشاهی اورارتویی ها، هلنیستی ها، مجموعه ی قرون وسطا و از بین قرن 4 تا 6 میلادی تقسیم می شود. مجموعه ی آثاری که در این قسمت دسته بندی شده اند را در جدول زیر برایتان آورده ایم. این قسمت از آن رو در این موزه ایجاد شده که با مطالعه ی سکه های مختلف از دوره های گوناگون کارشناسان به این قطعیت رسیده اند که ارمنستان در دوره های مختلف یکی از قوی ترین تجارت های منطقه را داشته است.

شمار سکه های این موزه از سال 1921 به بعد بسیار بیشتر شد تا جایی که تا سال 1926، تعداد این سکه ها به 1700 عدد رسید. سکه هایی که هم اکنون نمایش داده شده اند از دوره های تاریخی هلنیستی ها، ساسانیان، قرون وسطی، بیزانسی ها، سلجوقیان، صلیبیون، عثمانی ها، مغولان و روس ها می باشد. مهم ترین سکه هایی که در این موزه به نمایش درآمده اند از روستای Dvin کشف شده اند. این قسمت از بخش های مدال ها، اسکناس ها و تمبرها تشکیل شده است.

در این قسمت شما از قرن 17 تا 20 میلادی را در غالب 6 دسته ی مختلف که شامل آثار تزئینی مختلف است، مشاهده خواهید نمود. در بخش های یک تا شش این مجموعه شما از؛ قالی و قالیچه هایی با نخ طلا، پوشاک زنان و مردان کلیسا، انواع ظروف، لباس های سنتی و ملی، وسایل موسیقی، ابزارهای چوبی جنگی، رومیزی، فرش، شمشیر و تصاویری از اقوام مختلف قرار داده شده است.

از بین سال های 1878 میلادی تا سال 2000 میلادی نگاتیوهایی وجود دارد که اطلاعات مختلفی را درباره ی اقوام مختلف ارمنی، معماری و شروع عصر مدرن در این کشور را در اختیار ما قرار می دهد. مجموعه ی چهارم موزه تاریخ در ارمنستان حاصل کندوکاوهای گروهی است که در سال 1930 تشکیل شد. می توان در این قسمت نگاتیوهایی هایی از آثار تاریخی در دوره های مختلف مثل قرن 4 میلادی وجود دارد.

اگر حتی همین الان می خواهید که تمامی موزه را ببینید و یا فرصت بازدید از همه ی قسمت های آن را ندارید، می توانید به وب سایت رسمی موزه تاریخ در ارمنستان مراجعه کنید و در بخش مجموعه ها و انتخاب مجموعه ی آنلاین از بخش های مختلف موزه بازدید کنید! در این بخش حتی می توانید در بازدید از هر وسیله ای، ویژگی ها و اطلاعات مختلف در باره ی آن را در یک صفحه ی مجزا مطالعه کنید. نمایش آثار مختلف این موزه با یک برنامه ریزی منظم در 3 طبقه ی مختلف این ساختمان قرار گرفته است.

معمولا تور گردش این موزه به ترتیبی که در ادامه و در معرفی بخش های مختلف این موزه برایتان شرح می دهیم، شروع شده و ادامه پیدا می کند. از طبقه ی اول موزه که شروع کنید، اصولا با آثاری مواجه خواهید شد که محوریت آن ها تاریخ و آداب و رسوم ارامنه است. در این طبقه اصولا آثار به نمایش درآمده در غالب نمایشگاه های دائمی و حتی فصلی نمایش داده می شوند.

آداب مردم در قرون تاریخی 3 و میلادی، قرن 19 ارمنستان، نمایشگاه دائمی فرش، لباس های مردم در قرون 17 و 18 و یک مجموعه ی تاریخی و فلسفی در آن به نمایش درآمده است. یکی از جالب ترین اشیائی که در طبقه ی اول موزه آن را خواهید دید؛ کفشی است که در منطقه ی وایوتس جور پیدا شده و قدمتش به هزاران سال قبل باز می گردد. این کفش از 11 سال پیش تا به الان در این موزه نگهداری شده است. در این طبقه می توانید آثار باقی مانده از قرن 7 به بعد را به تفکیک دوره های تاریخی ملاحظه فرمایید.

بازدید در این بخش از روستای دوین در آرارات با نمایش آثار مختلف به دست آمده شروع می شود. سالن های مختلف این طبقه عبارتند از: سالن شهر باستانی آنی، سرزمین کیلیکیه، آثاری مثل؛ لباس، زیورآلات و پارچه های گلدوزی شده، سرامیک های مختلفی از قرن 9 تا 19 میلادی به نمایش درآمده است. باستانی ترین آثار این بخش را در می توانید در سالن کیلیکیه مشاهده نمایید. این خطه یکی ار قدیمی ترین سکونتگاه های بشر در دوره ی باستان است.

آثار مرتبط به سال های 1915، 1918، شوروی ها در ارمنستان و سال 1991 را نیز در این طبقه مشاهده خواهید کرد. موزه ی تاریخ در اختیار همه ی بازدیدکنندگان در صورت درخواست و و با دریافت هزینه ای اضافی، راهنمای زبان های ایتالیایی، انگلیسی، ارمنی، فرانسوی و روسی می گذارند.

کتابخانه ی آنلاین و همچنین یک کتابخانه در محل موزه، خرید کتاب های مرتبط با موضوع موزه، مجله های آموزشی تاریخی و باستان شناسی و برگزاری برنامه های آموزشی نیز از دیگر خدمات این موزه است. کتابخانه ی این موزه، در حدود 50 هزار کتاب دارد که قدمت بعضی از آن ها به قرن 15 می رسد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : موزه تاریخ ارمنستان ، موزه ی بزرگ ایروان ، سفر به ارمنستان
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت