دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینتفاوت کالری و کیلو کالری چیست؟

پست های بیشتر از دسته تغذیه و آشپزی

تفاوت کالری و کیلو کالری را می‌توان از لحاظ مقدار، انرژی و معادل متریک بررسی کرد. باید توجه داشته باشید که کیلو کالری همان کالری غذایی است که به صورت کالری نشان داده می‌شود.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 10 ) بنچاق !
نویسنده : unlimitelove شماره پست : 31085 تاریخ انتشار : 1398/06/16
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : famzed , Loveislife , iamlove , lovely , Mylovelyangel , Myangel , shakiba21 , yaser , parvin ,
اگر برای کاهش وزن اصولی و صحیح با رژیم کالری شماری آشنا شده‌اید و یا برای برنامه ریزی صحیح غذایی به میزان کالری مواد توجهتان جلب شده است، احتمالا با یک سوال اساسی مواجه شده اید؛ تفاوت کالری و کیلو کالری چیست؟ کیلو کالری و کالری هر دو واحد‌های اندازه گیری انرژی هستند. از کیلوکالری به عنوان کالری غذایی بر روی برچسب‌های مواد غذایی نیز استفاده می‌شود اما این دو اصطلاح تفاوت‌هایی دارند. در این مقاله با تفاوت کالری و کیلو کالری آشنا خواهیم شد.
 

کیلو کالری چیست؟

کیلو کالری برابر است با مقدار انرژی مورد نیاز برای افزایش دمای یک کیلوگرم آب به میزان 1 درجه سانتیگراد در فشار هوای یک اتمسفر. معادل متریک کیلو کالری، کیلوژول است. در 1 کیلو کالری، 4.184 کیلوژول (kj) وجود دارد. از کیلو کالری برای سنجش میزان انرژی مواد غذایی استفاده می‌شود که این میزان بر روی برچسب‌های مواد غذایی درج شده است.

با این حال بر روی برچسب‌های مواد غذایی اغلب کلمه کالری درج شده است (کالری که با حرف بزرگ C نوشته می‌شود). این کالری مشابه کالری استفاده شده در علوم فیزیک و شیمی نیست، بلکه در حقیقت کیلو کالری است و به همین دلیل با حرف بزرگ C نوشته می‌شود. یک کیلو کالری برابر با 1000 کالری است؛ بنابراین برای تبدیل کیلو کالری به کالری باید عدد خود را ضرب در 1000 کنید.
 

کالری چیست؟

کالری برابر است با مقدار انرژی مورد نیاز برای افزایش دمای یک گرم آب به میزان 1 درجه سانتیگراد در فشار هوای یک اتمسفر. به مقدار انرژی لازم برای افزایش دمای آب همچنین «گرمای ویژه آب» نیز گفته می‌شود. کالری به عنوان روشی برای اندازه گیری انرژی با استفاده از گرما تعریف شده است.

بعد از سال 1924، کالری بیشتر به صورت ژول به کار می‌رود که واحد انرژی در سیستم SI محسوب می‌شود. معادل متریک کالری، ژول است؛ بنابراین 1 کالری تقریبا برابر با 4.184 ژول است. کالری‌ها اغلب در محاسبات فیزیک یا شیمی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 
با توجه به مطالب گفته شده در بالا، تفاوت‌های کالری و کیلو کالری عبارتند از:


1. مقدار کالری و کیلو کالری

یک کیلو کالری 1000 برابر بیشتر از کالری است؛ بنابراین 1 کیلو کالری = 1000 کالری.


2. انرژی در کالری و کیلو کالری

کیلو کالری انرژی‌ای است که برای افزایش درجه حرارت 1 کیلوگرم آب به میزان 1 درجه سانتیگراد لازم است. در حالی که کالری انرژی‌ای است که برای افزایش درجه حرارت 1 گرم آب در فشار هوای 1 اتمسفر به اندازه 1 درجه سانتیگراد مورد نیاز است.


3. کالری غذایی

کیلو کالری همان کالری غذایی است که به صورت کالری نشان داده می‌شود. در حالی که کالری (منظور واحد اندازه‌گیری میزان انرژی در علوم فیزیک و شیمی) معمولاً برای کالری غذایی استفاده نمی‌شود.
 

4. برچسب مواد غذایی

در برخی کشور‌ها بر روی برچسب‌های مواد غذایی از کیلو کالری استفاده شده است که آن را کالری می‌خوانند. این کالری، کالری مورد استفاده در علوم فیزیک و شیمی نیست.


5. معادل متریک

معادل متریک کالری، ژول (4.184) است، در حالی که معادل متریک کیلو کالری، کیلوژول (4.184) است.


کلام آخر

با توجه به مطالب گفته شده در این مقاله، کالری و کیلو کالری از لحاظ مقدار، انرژی و معادل متریک با یکدیگر تفاوت دارند. به یاد داشته باشید که یک کیلو کالری برابر با 1000 کالری است؛ بنابراین برای تبدیل کیلو کالری به کالری باید عدد خود را ضرب در 1000 کنید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : تفاوت کالری و کیلو کالری ، انرژی و معادل متریک ، کالری غذایی


تبلیغ با میترا نت