دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینتپه های گنجشک مسکو، از مکان های توریستی روسیه

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

در میان فضاهای سبز شهری که در روسیه بسیار معروف بوده و همگان می شناسند، تپه های گنجشک مسکو جای گرفته است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 31026 تاریخ انتشار : 1398/05/30
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : ns6200 , vashty , Ntmi123 , Bostodl , alifigo ,
در میان این باغ و تپه سرسبز، مکانی شاد، مفرح و دل انگیز فراهم شده تا ساکنین مسکو مخصوصا دانش آموزان، دوچرخه سواران، زوج های جوان و عروس و دامادها و حتی توریست ها در آن قدم بزنند. از این منطقه با آب و هوایی سالم و به دور از شلوغی های درون شهر و آلودگی های دنیای امروز لذت ببرند. در ضمن تورهای طبیعت گردی از دیگر برنامه هایی است که در تپه های گنجشک مسکو برگزار می شود.

اگر بر روی تراس تپه های گنجشک مسکو بایستید می توانید نمایی از بناهای معروف این شهر را در دیدرس خود داشته باشید. از روی تراس، نه تنها نمای کل شهر بلکه بنای دانشگاه ایالتی مسکو که نمونه ای بی نظیر از سبک معماری دوره استالین در طی سال های 1933 تا 1955 میلادی است، را خواهید دید. نام گنجشک که به زبان روسی ووروبیووو می شود، در حقیقت نام روستایی در نزدیکی این تپه ها بود.

در دوره قرون وسطی در اطراف تپه های گنجشک مسکو چندین شهرک برای زندگی ساکنین اصلی ساخته شد که یکی از آن ها ووروبیووو (Vorobyovo) – اسم بامزه ای است، نه؟- نام دارد. این محله و شهرک قدیمی هم اکنون توسط بناهای دانشگاه ایالتی مسکو پر شده است و چیزی از آن باقی نمانده به جز کلیسایی با نام کلایسای تثلیث مقدس. این کلیسا تمام باقی مانده آن روستای تاریخی و باستانی در این منطقه است.

در دوره های بعد از قرون وسطی، هنگامی که زمان پادشاهی تزار (واسیلی اول) در روسیه بود، همسر تزار که به گرند دوشس سوفیا (Grand Duchess Sophia) معروف بود، در طی سال های همسری خود، توانست این زمین ها را خریداری کند. تزار (واسیلی اول) که در طی سال های 1389 تا 1395 و سپس سال های 1412 تا 1425 بر روسیه حکمرانی می نمود به همسر خود اجازه داد تا این زمین ها را به نفع تزار تصاحب نماید.

در دوره واسیلی سوم (تزار روسیه در طی سال های 1505 تا 1533)، تپه های گنجشک مسکو به مکانی برای گشت و گذار تزار تبدیل شد. در داستان ها حتی آمده است که شاهزاده واسیلی سوم در میان تپه های گنجشک مسکو پناهگاهی برای دولت گیرایا خان (Devlet Giraya khan) پیدا نمود تا در آن پنهان شود. این شخص به دلیل جنگ های داخلی میان خان ها در طی سال های 1551 تا 1577 در یکی از ایالت های ترکیه فراری شده بود و در این مکان پناه گرفته بود.

این شخص تنها فردی از دولت عثمانی بود که بیشترین دوره اقامت را در مسکو داشت. جالبی داستان به اینجا ختم نمی شود. گفته می شود که بعدها همین شخص توانست امپراطوری خلیج هورن را به وجود آورده و در نهایت به مسکو حمله کند. پس افراد این تپه با طبیعت پر درختش افراد معروف تاریخی بسیاری را در خود پناه داده است.

یکی دیگر از این افراد فردی به نام ایوان د تریبل دولد (Ivan the Terribleruled) نام داشت که پس از آشت گرفتن شهر مسکو به این تپه ها پناه آورد و سال های طولانی از 1533 تا 1584 را در میان این جنگل و تپه ها زندگی کرد. یکی از مناطق مرتفع در این شهر، تپه های گنجشک مسکو است که در کنار حاشیه رودخانه مسکو قرار گرفته است. در بالای تپه و در ارتفاع 85 متری از رودخانه پایین دست، تراسی وجود دارد که نمای کلی شهر را به زیبایی و به تمامی ارائه می دهد.

این منطقه الهام بخش بسیاری از شاعران و نویسندگان روسی بوده است. در گذشته، گردشگرانی که وارد شهر می شدند، برای دیدن کل شهر، به بالای تپه می رفتند. منطقه ای برای بازی کودکان، مکانی برای ورزش هایی مانند دوچرخه سواری حرفه ای، اسکی، و اسنوبوردینگ و بسیاری از رستوران ها و مراکز اغذیه فروشی در این مکان پیدا خواهید نمود. بیشتر این ورزش ها و فعالیت ها در ماه های فصل سال در زمستان در دسترس است.

تراسی که بر روی این تپه ها ساخته اند، حدود 80 متر از سطح دریا بالاتر بوده و نمای بسیار خوبی از شهر را به گردشگران و توریست ها ارائه می دهد. خط افق مسکو از اینجا به خوبی مشخص است. محل این تراس، در پارک جایی است که جشن های بسیاری در آن برگزار می شود. دوچرخه سواران و ماشین سواران حرفه ای در این مکان، برای خودنمایی و نشان داده مهارت خود به دور هم جمع می شوند. از روی تراس می توانید ساختمان های مهم مرکز شهر مسکو را تشخیص دهید.

به جز گردشگران، معماران بسیاری نیز جذب نمای پانورامیک و وسیع این ناحیه می شوند. در ابتدا قرار بود که بنای کلیسای مسیح نجات دهنده را در میان درختان تپه های گنجشک مسکو بسازند که نشد. بعد ها در قرن بیستم بنای عبادتگاهی دیگری را در بالای تپه ها ساختند. به این بنا، آرامگاه دانش می گویند: بنای دانشگاه ایالتی معروف مسکو. نام دومی که به تپه های گنجشک مسکو در طی سال های قرن بیست داده بودند، تپه های لنین بود. چرا که مهم ترین بنای علم و دانش مسکو در دوره لنین در اینجا ساخته شد.

بنای دانشگاه ایالتی مسکو توسط بوریس لوفان، لوف رودنوف و سرگی چرنیشوف در طی سال های 1949 تا 1953 در این مکان ساخته شد. ساخت و ساز این بنا، حتی پس از مرگ استالین هم ادامه پیدا کرد. طراح نمای بیرونی ساختمان، در جلو کل مجموعه، مجسمه ای یک زن کارگر را قرار داد. از دیگر خصوصیات این بنا، که می توانید آن را از بالای تراس تپه های گنجشک مسکو ببینید، ارتفاع زیاد برج آن است. این بنا، جزو هفت ساختمان مرتفع و بلند مسکو بوده که 240 متر با احتساب تیرک مرکزی ارتفاع دارد.

برای اینکه در کل مجموع ساخت و ساز این بنا، یکپارچگی کل مجموعه نماهای ساختمان ها و ستون ها حفظ شود، یکی از معماران به نام نیکولای نیکیتین، نمای کل مجموعه را از قبل ارائه داده بود. بنابراین کل ساخت بنا، در طول سال ها بر طبق آن، انجام گرفت. دانشگاه فیزیک، شیمی و بیولوژی دارای ساختمانی مجزا با منطقه و حیاطی دانشگاهی است که موقعیت مناسبی را برای دانشجویان به وجود آورده است.

در واقع در این دانشکده، دیگر دانشجویان با گردشگران کمتر در ارتباط بوده و فضای دانشگاهی از فضای گردشگری و ترویستی مجزا است. بنای دانشگاه ایالتی مسکو نمایی به سبک آرت دکو دارد. در این مجموعه، برای گردشگران علاقه مند به خرید، فروشگاه های متعددی ساخته شده است. می توانید به سالن های آرایشگاهی، مغازه ها، کافه ها و ساختمان ها دولتی و اداری مانند اداره پست در این ساختمان بروید. در زیرزمین فروشگاهی بزرگ وجود دارد. همچنین ایستگاه مترو به این مرکز، ورودی دارد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : تپه های گنجشک مسکو ، جاذبه های روسیه ، سفر به مسکو
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت