دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینویژگی های متولدین تابستان!

پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

اشتباه نکنید صحبت از طالع بینی نیست، بلکه تحقیقات علمی هستند که نشان می دهند فصل یا ماهی که در آن متولد می شویم بر روی ویژگی های شخصیتی و وضعیت سلامتی ما تأثیر می گذارد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 11 ) بنچاق !
نویسنده : tiiiim شماره پست : 30990 تاریخ انتشار : 1398/06/05
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : agastafa , saleh , ns6200 , mz71 , hoomanz , maryam37 , Bostodl , vashty , Loveislife , parvin ,
1- احتمالا درشت هیکل و قد بلند هستید

درمورد نقش ژنتیک در ویژگی های ظاهری ما تردیدی وجود ندارد نوزادانی که در ماه های تابستان متولد می شوند احتمال آنکه وزن آن ها در زمان تولد بیشتر از نوزادان بقیه ی فصول سال باشد بالاتر است. به علاوه تحقیق ذکر شده بیان می کند احتمال بلند قد بودن متولدین تابستان بیشتر است. 

هنوز به طور دقیق مشخص نیست که آیا این مسأله ناشی نور آفتاب زیادی است که در تابستان وجود دارد یا خیر، اما تحقیقات نشان داده است که نوزادان متولد ماه های ژوئن و ژوئیه (اواسط خرداد تا اواسط مرداد) بیشترین متوسط قد را دارند.


2- ساعت بدن تان دقیق تر کار می کند

پژوهشی نشان می دهد احتمالا ساعت بدن متولدین تابستان در مقایسه با سایرین بهتر کار می کند. با آزمایش بر روی موش ها بررسی شد نوری که موش ها در تابستان یا زمستان با آن رشد پیدا کردند تا چه اندازه بر عملکرد بهتر ساعت بدن آن ها تأثیر دارد.موش هایی که در نور تابستان متولد شدند و پرورش پیدا کردند ساعت بدن آن ها بهتر کار می کرد و در مقایسه با موش های متولد زمستان از الگوهای رفتاری منظم تری برخوردار بدند.


3- احتمال بروز افسردگی فصلی در شما کمتر است

محیط زمستانی نه تنها بر روی ساعت بدن تان تأثیر می گذارد بلکه شما را در برابر اختلالات عصبی و روانی آسیب پذیرتر می کند. اختلال عاطفی فصلی یا همان افسردگی فصلی نوعی اختلال است که بر اثر تغییرات آب و هوایی و کم شدن نور روز، منجر به افسردگی (و حتی گاهی افسردگی شدید) می شود. تحقیقات نشان می دهد احتمال بروز افسردگی فصلی در متولدین تابستان کمتر از متولدین زمستان است.


4- بیشتر از سایرین دچار نوسانات خلقی می شوید

تحقیقی نشان می دهد احتمال بروز نوسانات خلقی در متولدین تابستان بیشتر از سایرین است. طبق این پژوهش، فصلی که در آن متولد می شویم روی ساختار عصبی بدن از جمله سطح دوپامین و سروتونین تأثیر می گذارد. 

این دو ماده ی شیمیایی در مغز به تعیین میزان شادی و غم کمک می کنند. این تحقیق نشان می دهد احتمالا بروز نوسانات خلقی در متولدین تابستان بیشتر است ، یعنی تولد در تابستان با ویژگی ای همراه است که روی سطح دوپامین و سروتونین در مغز تأثیر می گذارد.


5- مثبت اندیش هستید

تحقیق فوق الذکر یافته ی دیگری هم داشت: متولدین تابستان در مجموع مثبت اندیش تر از سایرین هستند و گاهی این مثبت اندیشی شکل افراطی دارد. این مسأله هم وجه مثبت دارد و هم وجه منفی. مثبت اندیشی احساس شادی بیشتری به ما می بخشد اما افراط در آن ممکن است باعث غفلت از خطرات و مشکلات مسیر پیش رو یا کوچک شمردن آن ها شود.


6- احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت در شما بیشتر است

خطر ابتلا به بیماری های مهمی مثل دیابت و بیماری قلبی در متولدین تابستان بیشتر است.در حقیقت این مسأله مربوط به دریافت مواد مغذی مناسبی است که در سلامتی تأثیر گذار هستند. اگر نوزادی در مراحل اولیه ی رشد خود به مواد مغذی مناسب و غذاهای سالم دسترسی داشته باشد (در زمانی از سال که اصطلاحا به آن فصل برداشت می گویند)، احتمال بیشتری وجود دارد که تبدیل به فرد سالمی شود. نوزادانی که در ماه های کم محصول سال به دنیا می آیند، احتمال آنکه در آینده به بیماری قلبی و دیابت دچار شوند بیشتر است.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : ویژگی های متولدین تابستان ، متولدین تابستان ، فصل تابستان


تبلیغ با میترا نت