دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینمجازات خیانت در کشورهای گوناگون !

پست های بیشتر از دسته خانه و خانواده

خیانت به شریک عاطفی یا زندگی خود نه تنها باعث جریحه دار شدن احساسات، بلکه از میان رفتن اعتماد هم می شود. این مسأله، بسته به نحوه ی واکنش طرفین رابطه، می تواند به یک رنجش عمیق و به دنبال آن، پایان رابطه عاطفی یا ازدواج منجر شود
گزارش تخلف دوست داشتم ( 8 ) بنچاق !
نویسنده : tiiiim شماره پست : 30989 تاریخ انتشار : 1398/06/05
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : mnmnmn , saleh , ns6200 , vashty , hoomanz , sibgol , ghasem1345 , vahid62 ,
1- فیلیپین

در فیلیپین برقراری رابطه جنسی با کسی غیر از همسر خود، هم برای زنان و هم برای مردان، مجازات حبس دارد. این مجازات شامل فردی که در خیانت شراکت داشته هم می شود.زنانی که معلوم شود به همسر خود خیانت کرده اند، ممکن است حداکثر 6 سال به زندان بروند، اما این مجازات برای مردان حداکثر 4 سال و نیم است. در فیلیپین، «خیانت» معادل داشتن رابطه جنسی است.


2- اندونزی

در اندونزی طبق قوانین شریعت، رابطه جنسی نامشروع امری ممنوعه است. اگر معلوم شود کسی چنین رابطه ای دارد، حداکثر 9 ماه به زندان خواهد رفت.در قوانین دولتی اندونزی، قانونی در رابطه با خیانت وجود ندارد، اما بیشتر جمعیت این کشور مسلمان و تابع قوانین شریعت هستند.برای مثال، در استان خودمختار آچه، دولت قانونی وضع کرده که بر اساس آن «تنها بودن با فردی از جنس مخالف که نه همسر شما است و نه نسبت خانوادگی با شما دارد و همینطور رابطه جنسی نامشروع، ممنوع است.»


3- تایوان

در تایوان به ازای هر اقدام زناکارانه، 4 ماه حبس در نظر گرفته شده. منتقدان این قانون را «منسوخ شده» می دانند.تایوان و فیلیپین تنها کشورهایی در آسیای شرقی هستند که خیانت در آن ها هنوز جرم تلقی می شود.قانون «4 ماه حبس به ازای هر اقدام» در مورد آن مرد یا زن «دیگری» صدق می کند که نفر سوم یک رابطه عاطفی است. اما زن یا شوهری که به همسر خود خیانت کرده می تواند به یک سال حبس محکوم شود.


4- ایالت داکوتای جنوبی آمریکا

داکوتای جنوبی یکی از 7 ایالت کشور آمریکا است که قوانین موسوم به «ایجاد گسست عاطفی» هنوز در آن پابرجا است و بر اساس آن، فرد متأهلی که خیانت دیده می تواند از زن یا مرد «دیگری» که با شریک زندگی اش رابطه دارد، شکایت کند.این قانون که در قرن هفدهم وضع شد، بخشی از قوانین عرفی آن دوره بود، یعنی زمانی که زنان جزئی از مایملک مردان تلقی می شدند.


5- ایالت نیومکزیکوی آمریکا

قانون «ایجاد گسست عاطفی» در ایالت نیومکزیکو هم برقرار است.از آنجایی که در بیشتر موارد اثبات خیانت رخ داده دشوار است، فرد خیانتکار اغلب واقعاً مورد پیگرد قانونی قرار نمی گیرد.آلن ام. مالت، قاضی دولت فدرال، در سال 2010 در مقاله ای درباره ی نواقص این قانون نوشت: «پذیرفته شد که یک جامعه ی آزاد و دموکراتیک باید برخی رفتارهای زننده و همینطور برخی رفتارهای آسیب پذیر یا انحرافی از نقطه نظر اخلاقی را تحمل کند و اعمال قانون در مورد وارد ساختن تعمدی رنج های عاطفی یا اعمال خشونت آمیز باید تنها به شرایط خاصی محدود شود.»


6- ایالت میسیسیپی آمریکا

در میسیسیپی، از قانون «ایجاد گسست عاطفی» اغلب برای به دادگاه کشاندن یک همسر بی وفا استفاده می شود.این قانون در سال 1926 در ایالت میسیسیپی وضع شد و هر زمان که همسری متوجه شود «به خاطر وجود فرد دیگری که آگاهانه در رابطه زناشویی او مداخله کرده، به ناحق از دریافت خدمات، همراهی و مشارکت همسر خود محروم شده»، با استناد به این قانون، می توان همسر بی وفا را به دادگاه احضار کرد.


7- ایالت ایلینویز آمریکا

در ایالت ایلینویز، فردی که مجرم شناخته شود به یک سال حبس و پرداخت 2،500 دلار جریمه نقدی محکوم می شود، گرچه این قانون به ندرت اجرا می شود.در این ایالت، خیانت یک جرم کلاس آ محسوب می شود که می تواند حداکثر یک سال حبس و/ یا حداکثر 2،500 دلار جریمه ی نقدی داشته باشد. با این حال، این قانون به ندرت به کار گرفته می شود.ایالت ایلیونز هم قبلاً از قانون «ایجاد گسست عاطفی» تبعیت می کرد که اجازه ی مطالبه ی خسارت از فردی را می داد که متهم به نابودی رابطه ی زناشویی یک زوج شده بود.


8- ایالت هاوایی آمریکا

ایالت هاوایی هم قانونی دارد که بر اساس آن «ایجاد گسست عاطفی» جرم تلقی می شود.با این حال، در چند سال اخیر، هیچ پرونده ای در این خصوص در دادگاه های هاوایی وجود نداشته.


9- ایالت اکلاهامای آمریکا

طبق قوانین ایالت اکلاهاما، خیانت جرم محسوب می شود و 5 سال حبس دارد.در اکلاهاما فردی که خیانتکار شناخته شود، مجازات ارتکاع جرم برای او در نظر گرفته می شود. عواقب قانونی این جرم می تواند حداکثر 5 سال حبس، پرداخت حداکثر 500 دلار جریمه نقدی، یا هر دو مورد باشد.طبق قوانین اکلاهاما، همخانه شدن با فردی دیگر ظرف 30 روز بعد از طلاق یا ازدواج مجدد طی 6 ماه بعد از طلاق، ممنوع است.


10- ایالت کارولینای شمالی

قوانین ایالت کارولینای شمالی به همسران خیانت دیده امکان مطالبه ی خسارت مالی را می دهد.مانند دیگر ایالت های این فهرست، کارولینای شمالی هم قانونی دارد که به شما اجازه می دهد بر اساس قوانین «ایجاد گسست عاطفی» از همسر بی وفای خود (و معشوق یا معشوقه اش) شکایت کنید.

11- برونئی

کشور برونئی که یک پادشاهی کوچک است، اخیراً خیانت را جرمی مستوجب مرگ اعلام کرده بود.

پادشاهی برونئی، که با حدود 400 هزار نفر جمعیت، بر روی جزیره ی برونئو قرار گرفته، چند ماه قبل با وضع قانونی جنجالی در صدر اخبار قرار گرفت. بر اساس این قانون، از این پس، خیانت، مجازات مرگ دارد.طبق قانون جدیدی که به قوانین کیفری برونئی اضافه شده و ریشه در قوانین اسلامی دارد، فرد متخلف باید در برابر شاهدان سنگسار و کشته شود.


12- نیجریه

در شمال نیجریه، خیانت، مجازات مرگ با سنگسار دارد.در قوانین کیفری ایالت های شمالی کشور نیجریه، بر اساس شریعت، هر گونه رابطه جنسی خارج از ازدواج (که در دسته بندی گسترده ی زنا یا رابطه جنسی نامشروع قرار دارد و این دسته بندی تجاوز را هم شامل می شود) جرم تلقی می شود.


13- افغانستان

در افغانستان، یک حبس طولانی در انتظار افراد خیانتکار است.طبق قوانین کیفری افغانستان، خیانتکاران به حبسی طولانی مدت محکوم می شوند. انتقاد فعالان حقوق بشر به این قانون این است که در آن تفاوتی بین جرم های جنسی گذاشته نشده، یعنی ممکن است فردی که به او تجاوز شده هم به خیانت محکوم شود.


14- عربستان سعودی

در عربستان سعودی قاضی ها اختیارات زیادی در مورد تصمیم گیری درخصوص خیانت و محکوم کردن متهم به مرگ دارند.در عربستان، خیانت یک جرم محسوب می شود که مجازات آن سنگسار است. طبق قوانین شریعت، یک شخص تنها در صورتی می تواند محکوم به خیانت شناخته شود که 4 بار در برابر دادگاه به این کار اعتراف کند یا آنکه 4 شاهد مرد مسلمان وقوع این جرم را تأیید کنند.


15- مصر

در مصر زنان به خاطر خیانت، به حداکثر 2 سال زندان محکوم می شوند، اما حکم خیانت برای مردان 6 ماه حبس است.این قانون مصر برخلاف قوانین شریعت است که بیشتر جمعیت مسلمان این کشور تابع آن هستند. طبق قوانین شریعت، مجازات خیانت برای زنان و مردان متأهل یکسان است.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : مجازات خیانت ، موفقیت ازدواج ، شخصیت شناسی ، دلایل طلاق
 شل گرفتن یک جرم، چراغ سبز غیرمستقیم دادن به اون جرمه. مثلا وقتی کسی دزدی بکنه و حکم یک سیلی زدن باشه یعنی عملا به طرف میگی فوقش یه سیلی میخوری پس میصرفه که دزدی کنی.
 خیانت باید مجازات سنگینی داشته باشه تا کسی هوس خیانت به سرش نزنه
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت