دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینتکان خوردن جنین در شکم !

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

جنین شما دائم حرکت نمیکند. گاهی اوقات زمان خواب و استراحت اوست و گاهی اواقات بیدار است و می چرخد. اگر در سونوگرافی حرکت جنین را ندیدید ممکن است او در حال استراحت باشد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
نویسنده : tiiiim شماره پست : 30829 تاریخ انتشار : 1398/06/03
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : reza2233 , fzqueen ,
تکان خوردن جنین در شکم در چه هفته ای از بارداری؟

با سونوگرافی تصویر دقیقی از حرکات جنین در داخل رحم و شکم مشخص میشود. ممکن است جنین از خیلی قبل تر حرکات خود را شروع کرده باشد اما شما متوجه آن نشده اید، و یا با رشد جنین و تکامل آن نوع حرکت جنین نیز تغییر می کند. اگر خوش شانس باشید زمان سونوگرافی جنین شما بیدار باشد. در آنصورت هر گونه حرکت و جنبش و جوش جنین را می توانید ببینید.

در هفته هفتم بارداری و هفته هشتم بارداری جنین شما شروع به جنبش می کند. خود را خم کرده و حرکات تکان دهنده انجام می شود. در هفته نهم بارداری، جنین می تواند سکسکه کند و انگشتان ظریف و کوچکش را حرکت دهد. همچنین او میتواند در این مرحله بمکد و بلع داشته باشد.

در هفته دهم بارداری او می تواند دستهایش را نزدیک صورتش کند و فک و آرواره اش را باز کرده و خود را بکشد. در هفته دوازدهم بارداری او شرووع به خمیازه کشیدن می کند. در هفته چهاردهم بارداری او شروع به حرکت دادن چشم ها می کند. در هفته پانزدهم بارداری، او انگشت شصت خود را می مکد و اگر سونوگرافی انجام دهید و در آن لحظه انگشت خود را بمکد مشخص میکند که کودک شما دست چپ است یا دست راست.

بعد از گذر از این هفته های بارداری، حرک جنین قوت می گیرد طوری که شما این حرکات را احساس کنید. در ابتدا جنین حرکات آرامی داد مانند یک لرزش یا حرکت سراسیمه، ترکیدن حباب آب ، یا یک حرکت موجی، گهگاهی شما حس می کنید که گاز یا هوا در داخل شکمتان حرکت کرده است. مقاله ای کامل در زمینه با عنوان " احساس حرکت جنین شبیه چه چیزی است" را مطالعه کنید.

در انتهای بارداری، جنین شما در مدت زمان های طولانی استراحت می کند. گاهی در یک زمان 20 دقیقه او هیچ حرکتی ندارد و گاهی این مدت زمان به 50 دقیقه تا 75 دقیقه هم ممکن است برسد. گاهی هم شما اینگونه احساس می کنید زیرا قادر نیستید که تمام حرکت جنین را بشمارید و حس کنید.


آیا حرکت جنین در طول شب عادی و بدون مشکل است؟

تحقیقات نشان داده است که بعضی از نوزادان شب خیز هستند و به همین دلیل در طول شب، فعال ترند. اگر جنین با چیزی تحریک شده باشد، متوجه لگدهای شدید او خواهید شد این می تواند به دلیل کابوس، ناراحتی یا کمبود فضا باشد. پزشکان معتقدند که هرچه جنین بزرگتر می شود، از محیط اطرافش آگاه تر می شود و شروع می کند تا هم از لحاظ فیزیکی و هم روانپزشکی خود را به نوزاد تازه متولد شده، شبیه کند. جنینی که در طول شب حرکت می کند، وضعیت او خطرناک محسوب نمی شود. 


چرا جنین در طول شب حرکت می کند یا لگد می زند؟

حرکات جنین در طول شب می تواند به دلیل فعال نبودن شما باشد. هنگام روز حرکات شما می تواند اثری مشابه اثر حرکات گهواره برای خواباندن نوزاد داشته باشد. عدم فعالیت شما حس تغییر را به جنین القا می کند. روانپزشکی امروز، تخمین می زند که نوزاد می تواند به دلیل شام یا اسنکی که نصفه شب خورده اید هوشیار باشد و به اطراف حرکت کند. تحقیقی دیگر که توسط همین موسسه انجام شده است، معتقد است که جنین 7 ماهه واکنش های مثبت خود را آغاز می کند و با شنیدن صدای مادر آرام می شود.

جنینی که در طول شب لگد می زند به خودی خود، خطرناک نیست ولی اگر شب ها لگد می زند و این موضوع با مسائل دیگری مانند خارج شدن خون از هر قسمتی از بدن مادر، تنگی نفس یا درد سینه همراه است، با پزشک مشورت کنید. جنینی که در طول شب خیلی لگد می زند یا حرکات شدید دارد، خیلی باعث ناراحتی مادر می شود.


در ادامه چند راه حل موثر برای آرام کردن جنین پیشنهاد داده ایم که انجام آنها میتواند تاثیر گذار باشد.

برای او آواز بخوانید:

به جای پخش موسیقی، خودتان برای او آواز بخوانید. صدای مادر به آرام شدن جنین کمک می کند. به همین دلیل خواندن لالایی، کودک را آرام می کند و به خواب می رود. 


تقلید روتین شبانه در طول روز:

انجام فعالیت های شبانه در طول روز به جنین کمک می کند تا محیط اطرافش را بشناسد و به حرکات کم در طول شب عادت می کند. تلویزیون تماشا کنید، دراز بکشید و کتاب بخوانید. حرکات نشسته حتی برای مدت زمان کوتاه، به جنین می آموزد تا به سکون نیز عادت کند. 

او را در نظر بگیرید:

چند ساعت در روز را صرف در نظر گرفتن و مشاهده جنین کنید. فعالیت روزانه آنها می تواند به شما کمک کند تا رفتارشان را متوجه شوید. ممکن است از میزان حرکات آنها متعجب شوید. جنین در حال حرکت، جنینی سالم است.

اگر نوزاد شما در طول شب حرکت می کند، نشانه وجود خطر نیست. بیشتر نوزادان به یک اندازه در طول روز حرکت می کنند. اگر نوزادی در طول روز حرکت نمی کند، ولی شب ها حرکت می کند، جای نگرانی نیست. ممکن است به این دلیل باشد که او شب خیز است.

با متخصص اطفال مشورت کنید و نگرانی های خود را با او درمیان بگذارید تا خیالتان راحت شود. آزمایشات خود را انجام دهید و به نصیحت های دکتر گوش کنید. به یاد داشته باشید که شما باید آرام بمانید، زیرا جنین متوجه دلشوره شما می شود و این باعث ناراحتیش می شود.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : حرکت جنین در شکم مادر ، چرخش جنین در شکم مادر ، علل تحرک جنین در رحم


تبلیغ با میترا نت