دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاین10 نشانه هشداردهنده سرطان دهانه رحم

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

سرطان دهانه رحم به عنوان قاتلی خاموش در میان زنان شناخته می‌شود. این بیماری تا زمانی که به مراحل پایانی خود نرسیده ممکن است هیچ نشانه و علامت خاصی نداشته باشد. از این رو، تشخیص زودهنگام سرطان دهانه رحم می‌تواند دشوار بوده و شرایط درمان را پیچیده سازد
گزارش تخلف دوست داشتم ( 8 ) بنچاق !
نویسنده : behnam71 شماره پست : 30789 تاریخ انتشار : 1398/05/23
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : ns6200 , mz71 , mahvash , yaser , Royal2018 , hoomanz , ramezan , MatinB ,
1-خونریزی یا لکه بینی:

خونریزی بی‌دلیل می‌تواند نشانه‌ای از سرطان دهانه رحم باشد. علائم سرطان دهانه رحم مبهم هستند و ممکن است دلایل دیگری موجب بروز آن‌ها شده باشند، اما خونریزی بین دوره‌های قاعدگی، پس از رابطه جنسی، یا پس از یائسگی می‌تواند نشانه‌ای از سرطان دهانه رحم باشد.


2-ترشحات بدبو:

دلایل مختلفی در پس ترشحات واژنی قرار دارند، اما مواجهه با ترشحات آبکی و بدبو ممکن است نشانه‌ای نگران‌کننده باشد. در شرایطی که ترشحات شفاف تا شیری‌رنگ و چسبناک واژن کاملاً طبیعی محسوب می‌شوند، ترشحات بدبو می‌توانند نشانه‌ای از عفونت باشند.
البته مواجهه با این شرایط بسیار رایج است و نباید در ابتدا موجب ترس و نگرانی شما از بروز مسئله‌ای جدی شود.


3-لگن درد پایدار:

احساس درد در قسمت کمر و لگن می‌تواند با مشکلاتی در اندام‌های تولیدمثلی که دهانه رحم نیز را در برمی‌گیرند، مرتبط باشد. لگن درد پایدار شرایطی است که نباید نادیده گرفته شود. اگر درد نزدیک به آپاندیس احساس شود، این می‌تواند به معنای آن باشد که سرطان در مرحله پایانی خود قرار دارد. بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.


4-درد هنگام رابطه جنسی:

رشد تومور در بافت دهانه رحم موجب احساس درد هنگام رابطه جنسی برای زنانی می‌شود که در مرحله پیشرفته سرطان دهانه رحم قرار دارند. درد یا خونریزی هنگام رابطه جنسی می‌تواند در نتیجه شرایطی غیر جدی نیز شکل بگیرد. این می‌تواند نشانه‌ای از التهاب دهانه رحم، یک عفونت واژنی یا پولیپ دهانه رحم باشد که همگی شرایطی غیر جدی بوده و نگران‌کننده نیستند.


5-نتایج غیرطبیعی آزمایش پاپ اسمیر:

اگر با نتایج غیرطبیعی آزمایش پاپ اسمیر مواجه هستید، نباید بلافاصله نگران ابتلا به سرطان دهانه رحم شوید. پزشک نتایج را بررسی کرده تا نوع ناهنجاری را کشف کند. تمام ناهنجاری‌های سلولی در دهانه رحم به سرطان اشاره ندارند. گاهی اوقات پزشک ممکن است آزمایش بیشتر برای تأیید نتایج را تجویز کند.


6-از دست دادن اشتها یا کاهش وزن بی‌دلیل:

همانند بسیاری دیگر از انواع سرطان، بی‌اشتهایی یا کاهش وزن بی‌دلیل می‌تواند نشانه‌ای نگران‌کننده باشد. این نشانه به خودی خود به معنای سرطان دهانه رحم نیست، اگر افزون بر بی‌اشتهایی یا کاهش وزن طیف گسترده‌ای از نشانه‌های هشدار دهنده دیگر را تجربه می‌کنید. برای بررسی دقیق شرایط به پزشک مراجعه کنید.


7-خستگی شدید:

خستگی شرایطی شایع است که شکل گرفته و از بین می‌رود و به تنهایی نباید به عنوان نشانگری برای سرطان دهانه رحم مدنظر قرار بگیرد. با این وجود، اگر علائم هشدار دهنده دیگر را به همراه خستگی شدید تجربه می‌کنید، مراجعه به پزشک برای بررسی دقیق شرایط بهترین گزینه است.


8-تورم یا درد در پا:
احساس درد یا تورم در پا نشانه‌ای از سرطان دهانه رحم است، اگرچه ممکن است تا مراحل پایانی بیماری پدیدار نشود. سرطان دهانه رحم می‌تواند به غدد لنفاوی در ناحیه بین استخوان‌های کفل گسترش یابد. سلول‌های سرطانی می‌توانند موجب توقف تخلیه مایع لنفاوی شوند. این شرایط می‌تواند به بروز تورم در پاها به واسطه انباشت مایع منجر شود.


9-ابتلا به ویروس پاپیلوم انسانی:

این بیشتر یک عامل خطرآفرین برای سرطان دهانه رحم محسوب می‌شود تا این که یک علامت باشد. به گفته انجمن سرطان آمریکا، سرطان دهانه رحم بیشتر در زنانی رخ می‌دهد که به ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) مبتلا هستند. ویروس پاپیلوم انسانی یک عفونت قابل انتقال از طریق رابطه جنسی است که تولید دو پروتئین E6 و E7 را در پی داشته و آن‌ها برخی ژن‌های سرکوب کننده تومور را غیرفعال کرده و اجازه رشد بیش از حد و بروز جهش را به سلول‌های دیواره دهانه رحم می‌دهند که می‌تواند به سرطان منجر شود.


10-ابتلا به اچ‌آی‌وی یا ایدز:

یکی دیگر از عوامل خطرآفرین برای سرطان دهانه رحم ابتلا به اچ‌آی‌وی است. زنان مبتلا به اچ‌آی‌وی هرچه بیشتر مستعد ابتلا به سرطان دهانه رحم هستند زیرا از سیستم ایمنی آسیب‌پذیرتری برخوردار هستند. ضعف سیستم ایمنی ابتلا به بیماری را تسهیل می‌کند. نتایج یک پژوهش نشان داد که زنان مبتلا به اچ‌آی‌وی پنج برابر احتمال بیشتری دارد به سرطان دهانه رحم مبتلا شوند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : سرطان دهانه رحم ، ترشحات بدبو ، خستگی شدید
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید