دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینسرطان روده بزرگ یا کولون!

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

سرطان روده بزرگ یا کولون از روده بزرگ شروع می‌شود و در مردان شایع‌تر از زنان است. مردانی که سابقه‌ی سرطان کولون را در خانواده دارند بیشتر در معرض آن هستند. برخی دیگر از عواملی که منجر به سرطان روده بزرگ می‌شوند
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : tiiiim شماره پست : 30718 تاریخ انتشار : 1398/05/22
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : Ntmi123 , samane7 , marlboro477 ,
1-تغییرات در اجابت مزاج:

چیزی به اسم اجابت مزاج نرمال وجود ندارد؛ اما تغییراتی هست که باید به آن‌ها توجه کرد. مثلاً اگر کسی به طور معمول دو بار در روز دفع دارد و ناگهان این روتین به دفع ِ یک روز در میان تغییر می‌کند باید این علامت را جدی بگیرد، چون می‌تواند نشان‌دهنده‌ی یبوست و تحولاتی در حرکات روده باشد. همچنین ممکن است رنگ یا سایز مدفوع تغییر کند و عمل دفع به سختی صورت بگیرد.


2-خون در مدفوع:

خون در مدفوع، اولین علامت سرطان کولون است. خونریزی مقعدی می‌تواند علامت هموروئید نیز باشد اما این تشخیص باید حتماً توسط پزشک صورت بگیرد.خون در مدفوع، اولین علامت سرطان کولون است. خونریزی مقعدی می‌تواند علامت هموروئید نیز باشد اما این تشخیص باید حتماً توسط پزشک صورت بگیرد


3-نفخ و گرفتگی:

نفخ زیاد هم می‌تواند نشانه‌ی سرطان کولون باشد. البته این علامت جزو علامت نسبتاً آخر است و معمولاً بعد از پیشرفت بیماری خود را بروز می‌دهد.نوشابه‌های گازدار، محصولات لبنی، غذاهای پُرفیبر و مشکلات گوارشی مانند بیماری التهابی روده می‌توانند از علل منجر به ابتلا به سرطان روده بزرگ باشند.


4-تهوع:

تهوع و استفراغ می‌توانند علت‌های زیادی داشته باشند اما اگر همراه با سایر علائم مانند یبوست یا درد باشند و باعث درد و گرفتگی در شکم شوند باید آن‌ها را جدی بگیرید.


5-خستگی:

احساس خستگی ناشی از سرطان کولون مانند احساس خستگی نرمالی که خیلی وقت‌ها تجربه می‌کنید نیست. این نوع خستگی به راحتی و به زودی برطرف نمی‌شود و زمانی بروز می‌کند که فرد بیمار در مراحل پیشرفته‌ی سرطان قرار دارد.


6-کاهش وزن بی‌دلیل:

کاهش وزن بی‌دلیل و ناخواسته نیز یکی دیگر از نشانه‌های سرطان کولون است. سرطان روده بزرگ می‌تواند خودش را با کاهش وزن ناگهانی نشان دهد. تومورها از خون بدن برای رشد و گسترش تغذیه می‌کنند که باعث کاهش وزن ناگهانی می‌شود.


7-تنگی نفس:

اگر سرطان کولون در مراحل اولیه تشخیص داده نشود می‌تواند به ریه‌ها برسد و در نتیجه تنگی نفس، سرفه و درد در قفسه سینه ایجاد کند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : سرطان روده بزرگ ، نفخ و گرفتگی ، دلیل خستگی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید