دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینتماشای حیوانات تمام قاره ها در باغ وحش شانگهای

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

اگر به چین سفر می کنید و شانگهای را برای بازدید و گشت و گذار انتخاب کرده اید، در برنامه سفر پیشنهاد می دهیم که به تماشای باغ وحش شانگهای هم بروید.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 3 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 30710 تاریخ انتشار : 1398/05/22
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , samane7 , marlboro477 ,
در میان جاذبه های شانگهای، این پارک بزرگ نه تنها آب و هوایی دلچسب دارد بلکه انواع حیوانات نادر جهان را از نزدیک در آنجا خواهید دید. حیواناتی که شاید در دیگر کشورهای جهان به سختی بتوان آن ها را یافت. از مزیت های این باغ وحش، دسترسی راحت گردشگران به آن است. چرا که با مترو و در کمترین زمان می توانید خود را به این منطقه برسانید. باغ وحش شانگهای یک باغ وحش دولتی در محیط و زمینی بسیار وسیع بوده که در گذشته به آن پارک حومه غربی شهر شانگهای گفته می شد.

در سال 1980 میلادی این پارک را به یک باغ وحش بزرگ تبدیل نمودند که هم اکنون در میان جاذبه های شانگهای توانسته گردشگران فراوانی را به خود جذب کند. زمین باغ وحش و پارک که در منطقه غربی شهر، تا مجاورت فرودگاه بین المللی هونگجیائو کشیده شده، در واقع مساحتی به ابعاد 740،000 متر مربع و بیش از 6000 حیوان را شامل می شود.

حیوانات این باغ وحش همانند پانداهای غول پیکر، میمون های طلایی، ببرهای جنوب چین، ببرهای منچوری (سیبری)، تمساح های یانگ تسه و نوعی گوزن به نام الک ها، نه تنها بومی کشور چین هستند بلکه از سراسر جهان به اینجا آورده شده اند. حیواناتی مانند زرافه، کانگورو، پنگوئن، گرگ، شیر دریایی، شترمرغ و گربه وحشی پشمالو را در میان حیوانات این پارک خواهید دید.

در مجموع باغ وحش شانگهای به 5 منطقه زیستگاهی تقسیم می شود: مناطق نخستی سانان، گیاهان خواران، گوشتخواران، پرندگان و دوزیستان. وارد پارک شده و سپس به سمت چپ بروید. به اولین منطقه ای که به آن می رسید، منطقه پستانداران اولیه است. جایی که انواع گونه های میمون و گوریل ها زندگی می کنند. در این ناحیه انواع بابون ها، میمون های طلایی، گوریل ها و شامپانزه ها را می توان از نزدیک تماشا کرد. میمون های طلایی یک نوع حیوان خانگی منحصر به فرد و نادر در چین هستند که محبوبیت زیادی دارند.

رژیم غذایی میمون های طلایی معمولا شامل برگ درختان و انواع میوه ها بوده و به همین دلیل در مناطقی زندگی می کنند که میوه های فراوانی دارند. به طور مثال در کاوش هایی که برای پیدا کردن محیط زندگی میمون های طلایی انجام شده، محققان فهمیده اند که این میمون ها اغلب در میان جنگل های بامبو زندگی می کنند. چرا که در این جنگل ها پر از درختان میوه و بامبو است. در نتیجه یک زیستگاه عالی برای زندگی چنین حیوان را فراهم می کند.

فیل های آسیایی، زرافه های آفریقایی، کرگدن ها و آلپاکاها را در این منطقه و زیستگاه پارک می توانید از نزدیک تماشا کنید. آلپاکاها به دلیل ظاهر بانمکی که دارند، در میان گردشگران و مردم چین مخصوصا کودکان بسیار طرفدار داشته و بیشتر بازدید کننده ها ترجیح می دهند که در این زیستگاه زمان بیشتری را بمانند. اگر به راه خود ادامه دهید، به بخش حیوانات گوشت خوار خواهید رسید اما قبل از آن، پانداهای غول پیکر را خواهید دید.

حیواناتی مانند ببرهای سفید بنگال، ببرهای منطقه جنوب چین و هند (ببر بنگال)، شیرهای آفریقایی و خرس های آسیایی را جدای از یکدیگر و پانداها زندگی می کنند. شاید از خود بپرسید که چرا پانداهای غول پیکر را که گیاه خوار هستند در میان حیوانات گوشت خوار نگه می دارند؟ در حقیقت، در گذشته پدران و اجداد پانداها گوشت خوار بوده اند. در طول زمان و به دلیل وجود قحطی در شکار و تغییرات اقلیمی و محیطی رژیم غذایی این حیوان تغییر نموده و به درخت بامبو تبدیل شده است.

سیستم گوارشی و هضم غذا در این حیوان هم اکنون تنها می تواند بامبو را هضم کند و دیگر نمی توانند گوشت بخورند. به همین دلیل است که این حیوان را در میان این حیوانات نگهداری می کنند. محوطه ای که برای پانداهای غول پیکر ساخته اند، فضایی شبیه به بادبزن چینی است که فضای روبازی برای هواخوری پانداها و زمین بازی سربسته ای هم برای بازی آن ها در نظر گرفته اند. شما به عنوان بازدید کننده می توانید پانداها را در هر دو منطقه و از میان دیواری پرچین مانند تماشا کنید.

در این محوطه، انواع درختان، چمن، کوه های مصنوعی و استخرهایی ساخته اند تا پانداها از بازی میان آنها لذت ببرند. منطقه ای که برای پانداهای قرمز ساخته اند، دایره ای شکل بوده و به پانداهای قرمز امکان استراحت روی شاخه های درختان را می دهد. همچنین به این حیوان اجازه می دهد تا در زیر آفتاب دراز کشیده و استراحت کند. تمام این محوطه ها پر از شاخه ها، برگ ها و درختان بامبو بوده تا غذای کافی برای پانداها را تامین نماید.

پانداها یک زندگی کامل و بدون مراقبت را در آنجا می گذرانند و اگر گردشگری بخواهد به آن ها نزدیک شده و آن ها را نوازش کند، به او اجازه داده می شود. تنها باید از قبل با نگهبان این منطقه هماهنگ نموده و هزینه آن را بپردازید. مراقبت از کودکان پانداها برنامه ای بسیار شیرین و دوست داشتنی برای افراد علاقه مند به این کار است و اگر شما هم چنین تجربه ای را می خواهید می توانید در برنامه های مراقبت از پانداها به صورت داوطلبانه شرکت کنید.

اگر علاقه بیشتری به این خرس های بزرگ و بامزه دارید، در چین تورهای مختلفی در میان شهرهای معروف چین برای تماشای این حیوان برگزار می شود که حداقل 8 روز طول می کشد و طرفداران بسیاری دارد. یکی دیگر از بخش های باغ وحش شانگهای که بسیار برای توریست ها و بازدید کنندگان جذاب است، بخشی به نام تپه شیرها و ببرها هستند. منطقه ای که برای حیوانات گوشت خوار در نظر گرفته شده را به سه بخش جداگانه تقسیم کرده اند. 3 منطقه شرقی، مرکزی و غربی که در هر یک سه نوع ببر نگهداری می شود.

ببرهای منچوری یا همان ببر سیبری، شیرهای آفریاقیی و ببرهای جنوب چین را در این 3 منطقه می توان یافت. اگر به این منطقه بروید، می توانید دیواری را ببینید که شما را از محیط زندگی این حیوانات جدا نموده است. در نتیجه با خیالی آسوده و با ایمنی بیشتر می توانید از این حیوانات بازدید داشته باشید. از میان دیوار و حصاری که وجود دارد، حیوانات وحشی را خواهید دید که در میان چمنزارها، جنگل ها و آب ها حرکت می کنند. همچنین روی دیوارها نیز نقاشی از این حیوانات وحشی کشیده شده است.

کودکان و خانواده هایی که به این جاذبه شانگهای می آیند، ببرها و شیرها را خواهند دید و حتی می توانند غرش آن ها را نیز بشنوند. پس از اینکه از منطقه حیوانات گوشت خوار در باغ وحش گذر کردید، شاید دلتان بخواهد که قوی سفید آرامی را تماشا کنید که درون برکه ای آبی شنا می کند یا حتی پرنده ای عجیب ببینید. می توانید به بخش پرندگان بروید. بخشی که در آن حتی پنگوئن های دوست داشتنی آفریقایی را می توانید از نزدیک ببینید. برای استراحت و آرامش پیشنهاد می دهیم که به بخش پرندگان بروید.

در اینجا می توانید بیش از 40 نوع پرنده را در باغ تماشا کنید که در میان آن ها پرندگانی همچون قو، چکاوک، مرغ انجیر خوار، فاخته و اردک ماندریانی که بسیار هم مشهور است، قرار گرفته اند. حواصیل آسیایی، قوی سیاه، قوی مهاجر ووپر، فلامینگو و طاووس را هم در این مجموعه نگهداری می کنند. اطراف این دریاچه را انواع گیاهان آبزی پوشانده است. جدای از پرندگانی که در این محیط مشابه طبیعت وحشی زندگی می کنند، پرندگان بسیاری هر ساله برای لانه سازی به اطراف دریاچه می آیند.

تماشای لانه پرندگان و جوجه هایی که تازه از تخم بیرون آمده اند، نه تنها برای گردشگران هیجان آور است؛ بلکه امکان مطالعه و تحقیق بر روی پرندگان را هم فراهم می کند. چنین زیبایی توریست ها را تشویق می کند تا برای ساعت ها در این منطقه به نظاره بنشینند. در نزدیکی درب خروجی باغ، منطقه زندگی دوزیستان قرار گرفته است. در این قسمت می توانید از گونه های نادر دوزیستان دیدن کنید.

گونه هایی مانند تمساح یانگ تسه، وارانید (نوعی کومودو یا همان بزمچه)، لاک پشت دریایی و مار پیتون را در این مجموعه خواهید یافت. برای افرادی که عاشق دوزیستان هستند، تماشای زندگی و حرکت چنین حیواناتی از فاصله نزدیک می تواند بسیار جذاب باشد. طیف گسترده ای از انواع گل ها را هم در همین منطقه می توانید مشاهده کنید. تصور کنید که در باغی پر از انواع گل های رنگارنگ ایستاده اید و عطر و بوی گل ها شما را سرمست کرده است.

از آنجایی که محوطه باغ وحش در حقیق زمین چمن گلف بوده است، هم اکنون به خاطر زیبایی و سرسبزی اش در میان مردم شهر مشهور شده است. در چنین باغ سرسبزی اگر بایستید، در اطراف خود بیش از 100000 درخت گل دار را می توانید بشمارید. همچنین در این ناحیه، اولین ساختمان اکتشافت و تحقیقات علمی ساخته شده است. گفته می شود که این ساختمان، اولین بنای علمی است که در چین و آن هم در باغ وحش شانگهای ساخته شده است و به کار پژوهش و تحقیق می پردازد.

به دلیل سیستم حمل و نقل خوبی که شهر مدرن شانگهای دارد، می توانید به راحتی خود را به این جاذبه  شانگهای برسانید. از هر نقطه از شهر شانگهای که هستید، با مترو می توانید خود را به باغ وحش برسانید. چرا که یک ایستگاه مترو برای باغ وحش در نظر گرفته شده است. پیشنهاد می دهیم که مترو خط 10 را سوار شوید تا مستقیما بتوانید در ایستگاه باغ وحش شانگهای پیاده شوید. در نهایت باید از خروجی شماره 4 بیرون بیایید تا به ورودی باغ وحش برسید.

اگر هم بخواهید با دیگر وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس به این جاذبه شانگهای بروید، بایستی یکی از اتوبوس های شماره 57، 91، 196، 328، 519، 721، 739، 748، 807، 809، 865، 911، 941، 1207، خط شماره 1 هونگجیائو یا خط شانگژو را سوار شده و در نهایت در باغ وحش پیاده شوید. هزینه ورودی برای باغ وحش و برای هر بزرگسال حدود 40 یوآن است که اگر کودکی همراه خود داشته باشید، ورودی کودک رایگان خواهد بود. قد کودک باید کوتاه تر از 1٫3 متر باشد تا ورودی رایگان به او تعلق بگیرد.

همچنین هر کودکی باید همراه یک بزرگسال که مراقب اوست، وارد این مکان شود. در ماه های بین مارچ تا اکتبر (یعنی 11 اسفند تا 9 آبان)، باغ وحش از ساعت 07:30 صبح تا 17:00 عصر برای بازدید همه باز است. در دیگر روزهای سال، یعنی ماه های نوامبر تا فوریه سال بعد، این ساعت ها تغییر کرده و از 07:30 صبح تا 16:30 عصر باز خواهد بود. از جاذبه های نزدیک به باغ وحش شانگهای بایستی به ویلای ساسون (Sassoon Villa) اشاره کنیم.

این خانه باغ ویلایی که در محله ای با سبک معماری بریتانیایی ساخته شده، فضای حیاط بسیار دلربا و معماری بی نظیری دارد. جدای از بازدید از باغ وحش، اگر به تماشای حیات وحش چین و در مجموع طبیعت علاقه دارید، پیشنهاد می دهیم که از پارک حیوانات وحشی در شانگهای هم دیدن کنید. این پارک در منطقه جدید پودونگ (Pudong) و در 35 کیلومتری مرکز شهر شانگهای قرار گرفته است.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : باغ وحش شانگهای ، جاذبه های شانگهای ، سفر به چین
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید