دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینعلت افزایش میل جنسی در دوره قاعدگی چیست

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

اشتباه است که تصور کنید زنان در پریود میل جنسی ندارند اگر میل جنسیتان در دوره قاعدگی افزایش پیدا می کند باید بدانید این امر کاملا طبیعی است
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : farid61 شماره پست : 30622 تاریخ انتشار : 1398/05/19
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : samane7 , famzed , fatemeh , vashty ,
اشتباه است که تصور کنید زنان در پریود میل جنسی ندارند اگر میل جنسیتان در دوره قاعدگی افزایش پیدا می کند باید بدانید این امر کاملا طبیعی است. چرخه قاعدگی زنان شامل سیکلی از بالا و پایین رفتن استروژن، پروژسترون، تستوسترون و DHEA است که این هورمون ها نقش زیادی در میل جنسی شما ایفا می کنند. ما فقط ارتباط بین آن ها را می دانیم ولی دانشمندان به طور دقیق از تاثیر چرخه قاعدگی بر میل جنسی آگاه نیستند.

در تحقیقی که در مورد رفتار و هورمون ها منتشر شد سطح هورمون چرخه قاعدگی زنان شرکت کننده در دو ماه اندازه گیری شد و ما میل جنسی آن ها مورد مقایسه قرار گرفت. محققین دریافتند که تغییر سطح استروژن و پروژسترون عوارض جانبی جدی روی میل جنسی می گذارد. استروژن میل و خواست جنسی را بهبود می بخشد و پروژسترون هورمونی تثبیت کننده است که میل جنسی را سرکوب می کند.

قبل از شروع  زمان پریود همه این هورمون ها به بالاترین سطح خود می رسد ولی درست قبل از پریود سقوط می کنند در طول هفته ای که پریود شروع میشود استروژن به صورت پایدار صعودی می شود به همین دلیل میل جنسی در پریود به طرز باورنکردنی ای افزایش پیدا می کند. در طول پریود و بلافاصله بعد از آن پروژسترون که سرکوب کننده میل جنسی است در پایین ترین سطح خود نسبت به استروژن قرار دارد.

البته اگر بخواهیم میزان میل جنسی را با هورمون ها بسنجیم، زنان بالاترین میل جنسی را در دوره پریود تجربه نمی کنند. تحقیقات نشان داده اند بالاترین میل جنسی زنان نزدیک به زمان تخمک گذاری است که حدودا دو هفته بعد از پریود یا اواسط چرخه قاعدگی است.

این بدان معنی است که عوامل دیگری به جز هورمون ها در افزایش میل جنسی شما در دوره پریود تاثیر گذار هستند. برخی از زنان گزارش داده اند که رابطه جنسی یا ارگاسم در پریود باعث کاهش گرفتگی و ناراحتی های پریود می شود. رابطه جنسی و ارگاسم می تواند استرس و فشار را کاهش داده و باعث کاهش دردهای قاعدگی شود.

البته داشتن رابطه جنسی در پریود به معنی دخول نیست شما می توانید بدون دخول و با رابطه لمسی  ماساژ یا دهانی در پریود به ارگاسم برسید. برای تمیز بودن ناحیه اطراف واژن در پریود در صورتی که تمایل به داشتن رابطه جنسی در پریود دارید می توانید از کاپ قاعدگی یا تامپون استفاده کنید و از رابطه جنسی بدون دخول در پریود لذت ببرید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : علت افزایش میل جنسی در دوره قاعدگی ، علت افزایش میل جنسی در دوره قاعدگی ، دوره قاعدگی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید