دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایندانستنی‌های جالب درباره الاغ‌ها

پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

خیلی وقت‌ها از کلمات «الاغ» یا «خر» برای توهین به دیگران یا شوخی کردن استفاده می‌شود، اما خیلی از ما نمی‌دانیم که الاغ چه حیوان فوق‌العاده‌ای است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : unlimitelove شماره پست : 30599 تاریخ انتشار : 1398/05/23
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : Faren , reza2233 , Ntmi123 , Loveislife ,
آیا می‌دانستید الاغ‌ها حافظه خیلی خوبی دارند؟ آن‌ها می‌توانند جایی که بوده اند یا الاغی که 25 سال پیش دیده اند را به یاد بیاورند.

اگر الاغ فکر کند کاری خطرناک است، هرگز آن را انجام نمی‌دهد.

در صورت مراقبت مناسب، الاغ بیش از 40 سال عمر می‌کند.

الاغ‌ها به طور طبیعی حیوانات گله‌ای هستند. آن‌ها ترجیح می‌دهند در گروه بمانند، اما یک الاغ تنها هم می‌تواند با گروهی از بز‌ها زندگی شادی داشته باشد.

وقتی صحبت از سفر کردن در همه نوع زمین می‌شود، الاغ‌ها بسیار بهتر از اسب‌ها هستند.

الاغ‌ها در اصل از بیابان‌های خاورمیانه و آفریقا آمده اند و از نظر آناتومی به خوبی در چنین شرایط آب و هوایی زنده می‌مانند.

یک الاغ در شرایط بیابانی می‌تواند صدای یک الاغ دیگر را از فاصله 95کیلومتری بشنود. شاید به خاطر گوش‌های بزرگشان باشد.

گوش‌های بزرگ الاغ‌ها به خنک نگه داشتن بدنشان در هوای گرم و خشک بیابان کمک می‌کند.

الاغ‌ها در مقایسه با اسب‌ها قادر به تفکر و تصمیم‌گیری مستقل برای تضمین امنیت خود هستند.

اگر الاغ در حال سفر اشتباه یا خطری را حس کند، حرکت نمی‌کند و شروع به کوبیدن پاهایش می‌کند. این رفتار از روی هوش آن‌هاست اما مردم فکر می‌کنند از روی سرکشی و لجبازی آن‌هاست.

همان طور که اشاره شد، الاغ‌ها حیوانات گله‌ای هستند، حتی اگر اهلی شده باشند. قوی‌ترین الاغ معمولا به عنوان رهبر گله انتخاب می‌شود.

رهبر گله در برابر خطرات همیشه مثل یک رهبر عمل می‌کند. او می‌ایستد و با خطر روبرو می‌شود تا بقیه گله فرصت فرار داشته باشند.

برخلاف اسب‌ها، الاغ‌ها به آسانی وحشت و رَم نمی‌کنند. اگرچه آن‌ها اول امنیت را در نظر می‌گیرند، اگرچه امنیت خود را در نظر می‌گیرند، اما حیوانات کنجکاوی هستند.

الاغ‌ها از باران متنفرند. پوشش آن‌ها ضدآب نیست و اگر زیاد زیر باران بمانند به سلامتشان واقعا آسیب می‌رسد.

الاغ‌ها می‌توانند از 95درصد از کل غذایی که می‌خورند استفاده می‌کنند. چون در اصل حیوانات بیابانی هستند. در مناطق بیابانی غذا کمیاب است و هدر کردن غذا کار رایجی نیست.

الاغ‌ها سیستم گوارش خاص و بسیار کارآمدی دارند که می‌تواند حتی گیاهان غیرقابل‌خوردن را هضم کند. آن‌ها فقط گیاهان را هضم نمی‌کنند بلکه رطوبت آن‌ها را استخراج می‌کنند و برای رفع تشنگی استفاده می‌کنند.

درست مثل شامپانزه‌ها و میمون‌ها، الاغ‌ها در گله یکدیگر را تیمار می‌کنند و خودشان را تمیز نگه می‌دارند.

الاغ‌ها را می‌توان آموزش داد و این به صبر و حوصله نیاز دارد. کار‌ها و کلماتی که به آن‌ها بفهماند قصد شما محافظت از آن‌هاست، اعتمادشان را جلب می‌کند و باعث می‌شود خودشان را به آموزش بسپارند.

این حیوانات از غلتیدن روی زمین لذت می‌برند. این بهترین تفریح آن‌ها است.

الاغ‌ها بر اساس ارتفاع شانه تا زمین سه نوع مختلف دارند. کوچکترین نوع الاغ مینیاتوری است. ارتفاع این نژاد از الاغ بیشتر از 90 سانتیمتر نمی‌شود. نوع دیگر نژاد استاندارد است که از 90 تا 137 سانتیمتر است؛ و دسته سوم نژاد ماموت است که بیش از 137 سانتیمتر ارتفاع دارد.

الاغ‌ها و اسب‌ها اغلب دورگه هستند. بچه اسب ماده و الاغ نر قاطر و بچه اسب نر و الاغ ماده یابو است.

دوره بارداری الاغ‌های ماده 365 روز است و در نهایت یک بچه به دنیا می‌آورند. دوقلوزایی در الاغ‌ها بسیار نادر است.

یابو‌ها و قاطر‌ها از زمان تولد عقیم هستند و قاطرها معمولا قوی‌ترند.

الاغ‌ها اگر تنها بمانند به راحتی افسرده می‌شوند. به همین دلیل گله‌ای زندگی می‌کنند. آن‌ها در غیاب سایر الاغ‌ها به همراهان دیگری مثل بز و انسان نیاز دارند.

دشمنان طبیعی آن‌ها گرگ‌ها و کایوت‌ها هستند. به خاطر نفرت ذاتی که از سگ‌سانان دارند و از خودشان و همراهانشان در مقابل آن‌ها به شدت دفاع می‌کنند. این ویژگی خاص، الاغ‌ها را حیوانات نگهبان شگفت‌انگیزی برای گله گوسفندان می‌کند.

الاغ‌ها و اسب‌ها مثل هم راه می‌روند، اما الاغ‌ها به ندرت می‌دوند.

چین بیشتر تعداد الاغ در جهان را دارد. در بریتانیا الاغ‌ها باید پاسپورت داشته باشند.

منبع: factslegend

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : دانستنی‌های جالب درباره الاغ‌ها ، حیوان فوق‌العاده‌ ، حافظه خیلی خوب الاغ ها
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت