دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایناهمیت شستن دست‌ها !

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

شستن دست‌ها از ساده‌ترین کارهایی است که شما در طول روز انجام می‌دهید، اما این عمل، بسیار مهم‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : tiiiim شماره پست : 30529 تاریخ انتشار : 1398/05/22
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : agastafa , hoomanz , vashty , saleh , ns6200 ,
1. ممکن است دچار یک بیماری تنفسی جدی شوید:

مادران همیشه به درستی این جمله را تکرار می‌کنند: اگر دست‌هایتان را نشویید، بیمار می‌شوید. بله، ممکن است دچار سرماخوردگی عادی شوید؛ اما مشکل می‌تواند بسیار جدی‌تر از یک بیماری معمولی و متداول باشد. آنفلوانزا، ذات‌الریه، آدنوویروس و حتی بیماری دست و پا و دهان (نوعی بیماری ویروسی) همگی مسائلی هستند که در پی غفلت از شستن دست‌ها به سراغتان خواهند آمد. شستن صحیح دست‌ها می‌تواند احتمال ابتلای شما به سرماخوردگی و بیماری‌های تنفسی را از 16 تا 21 درصد کاهش دهد.


2. شاید دچار اسهال شوید:

بیماری‌های مرتبط با اسهال، به راحتی می‌توانند به افرادی که دست‌هایشان را نمی‌شویند، ضربه بزنند. شستن دست‌ها پس از استفاده از سرویس بهداشتی، عملی کلیدی برای حفظ بهداشت دست‌ها است. باکتری‌ها و ویروس‌های موجود در مدفوع می‌توانند سبب بیماری‌های مختلف مرتبط با اسهال، شامل سالمونلا، نوروویروس و ای.کلای شوند.


3. می‌توانید دچار مسمومیت غذایی شوید:

دیگر چه زمانی شستن دست‌ها نقش کلیدی در جلوگیری از بروز بیماری ایفا می‌کند؟ زمانی‌که شما آشپزی می‌کنید. شستن مکرر دست‌ها برای پیشگیری از آلودگی ضروری است. ممکن است غذاهایی مانند گوشت خام، سبزی‌های شسته نشده و تخم‌مرغ، پناهگاهی بالقوه باشند برای باکتری‌هایی مضر، که می‌توانند شما را بیمار کنند.


4. احتمالاً دیگران را آلوده می‌کنید:

به یاد داشته باشید که دست‌های شما در طول روز تقریباً هر آنچه در اطرافتان وجود دارد را لمس می‌کند. این بدان معنا است که اگر شما پس از لمس چشم‌ها، دهان، بینی و صورتتان، دستگیره در را لمس کنید، دیگران را نیز در معرض میکروب‌های خودتان قرار خواهید داد و نیز زمانی که شما دستگیره در را لمس می‌کنید در معرض میکروب‌هایی که فرد قبلی بر روی آن به جای گذاشته قرار می‌گیرید.


5. ممکن است افراد دچار سیستم ایمنی ضعیف را در معرض خطر قرار دهید:

خطر نشستن دست‌هایتان این است که ممکن است در معرض عفونت‌های بالقوه مضر قرار بگیرید و همچنین دیگران را به خصوص نوزادان، افراد سالخورده و افرادی که دارای ضعف ایمنی و حساس به عفونت هستند آلوده کنید. به عبارت دیگر، پس از رفتن به سرویس بهداشتی و یا دست زدن به غذاهای بالقوه آلوده، شما می‌توانید عوارض زیادی برای کسانی که در اطراف شما هستند و سیستم ایمنی ضعیفی دارند، ایجاد کنید. با رعایت شستن دست‌های خود، این خطر را کاهش دهید.


6. می‌توانید در ایجاد مقاومت به آنتی‌بیوتیک دست داشته باشید:

شستن دست‌ها مهم‌ترین گام در جلوگیری از ابتلا به آلودگی و عفونت در مرحله اولیه است. بنابراین شستن مکرر دست‌ها می‌تواند تعداد دفعات انتشار عفونت را کاهش دهد، عفونتی که اغلب با آنتی‌بیوتیک درمان می‌شود. با شستن دست‌ها می‌توان جلوی یک‌سوم از بیماری‌های مرتبط با اسهال و یک‌پنجم از بیماری‌های تنفسی را گرفت. 


7. ممکن است بیش از حد از پاک‌کننده‌ها استفاده کنید:

پاک‌کننده‌های مایع (بدون نیاز به آب) و دستمال‌های مرطوب قطعاً در مواقع ضروری مفید هستند؛ اما استفاده همیشگی از آن‌ها درست نیست. فقط صابون‌ها نیستند که عوامل بیماری‌زا را از بین می‌برند، اقدامات مکانیکی از صابون زدن تا مالش و سایش دست‌ها با هم و پاک کردن میکروب‌ها و جرم‌ها، چیزی است که شستن دست‌ها را مؤثر می‌کند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : آنتی بیوتیک ، سیستم ایمنی ضعیف ، مسمومیت غذایی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید