دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینتجربه بازی با ببرهای وحشی در تایلند

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

هرکسی در زندگی شانس دیدن یک ببر بزرگ و زیبا را نخواهد داشت. گربه هایی غول پیکر و وحشی که از زیباترین حیوانات حیات وحش کره زمین هستند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 6 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 30465 تاریخ انتشار : 1398/05/19
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : mahvash , saleh , Faren , fzqueen ,
همه ما گربه های کوچک و بامزه را در کوچه و خیابان می بینیم و با آن ها بازی می کنیم و افراد زیادی هم از گربه های خانگی نگهداری می کنند با این حال دلمان می خواهد همتای بزرگ ترشان را هم ببینیم و حتی اگر شهامتش را داشتیم دست نوازشی بر سرشان بکشیم. تماشای ببر در طبیعت از آن چه فکرش را می کنید هم پیچیده تر است یک این که، ببرها به شدت در معرض خطر هستند و فقط چند هزار قلاده در زیستگاه های بومی خود وجود دارند. دوم آن که، ببرها فوق العاده خطرناک هستند.

اگر یک بار اندازه بزرگشان، دندان های تیزشان و چنگال هایشان را می دیدید احتمالا دیگر تمایلی برای دیدنشان از نزدیک نداشتید. در باغ وحش تایگر کینگدوم تایلند اما همه چیز فرق می کند. این جا شما شانس بازی کردن با ببرها بدون این که هیچ خطری تهدیدتان کند را خواهید داشت. هنگامی که حرف اسارات به میان می آید دیگر حیوانات قدرت خود را از دست می دهند و این انسان ها هستند که در موضع برتر قرار می گیرند.

این جا مانند باغ وحش یا سیرک نیست که از دور به تماشای حیوانات بنشینید بلکه می توانید ببرها را در محل مخصوصی ببینید و امکان آن را دارید که از نزدیک پیش ببرها باشید، تجربه ای ایده آل که هرگز فراموش نخواهید کرد. باغ وحش تایگر کینگدوم تایلند این امکان را به شما می دهد. مجموعه تجهیزات زیادی دارد، نه تنها می توانید ببرها را از نزدیک ببینید بلکه درست مانند حیوانی خانگی ببرها در آغوشتان می آیند و اگر دوست داشته باشید با آن ها عکس خواهید گرفت.

محبوبیت جاذبه های توریستی مانند باغ وحش تایگر کینگدوم تایلند در سراسر جهان پیچیده است، فکر بازدید از آن ها برای یکی از برنامه های سفر بسیار هیجان انگیز به نظر می رسد اما بهتر است قبل از رفتن به این مرکز یا هر جای مشابه دیگر ابتدا از وضعیت نگهداری حیوانات در آن ها مطمئن شوید. مجموعه ها معمولا درآمد زیادی دارید و تایگر کینگدوم از آن دسته است که بیشتر روی سود دهی تمرکز کرده است.

باغ وحش دو شعبه دارد یکی از چیانگ مای و دیگری در پوکت، طبق گزارشات اخبار پوکت ماجراهای افسانه ای ببرها در تایلند از اوایل قرن هجدهم میلادی آغاز شد. افسانه های می گویند، صاحب اولیه باغ وحش تایگر کینگدوم 30 سال قبل از تاسیس آن از توله ببری که مادرش کشته شده بود نگهداری می کرد. فرد روستایی که توله را پیدا کرده بود، به خاطر این که او پول و زمین کافی برای نگهداری از ببر داشت، توله ببر را بهش داده بود.

کم کم نگهداری حیوانات بیشتری به وی سپرده شد که نگهداری از آنان به پول بیشتری نیاز داشت در نتیجه ایده تاسیس تایگر کینگدوم به ذهنش رسید. او تصمیم گرفت به جای باغ وحش مرکزبازپروری از حیوانات را تاسیس کند. در سال 2008، تایگر کینگدوم چیانگ مای باز شد. در ابتدا، امکانات آن دقیقا مانند یک باغ وحش استاندارد بود اما با گذشت زمان، بازدیدکنندگان مجاز به تماشای ببرها از نزدیک شدند.

در حقیقت، یک گروه از گردشگران استرالیایی با شرط رفتار کردن دقیقا مانند مربیان ببرها اجازه ورود به محوطه را یافتند. شاید این آغاز یک راه جدید و نوآورانه برای کسب پول بیشتر از ببرها در این مرکز بود. در حال حاضر افرادی که با بازدید از تایگر کینگدوم می روند باید 15 دلار برای هر ببری دوست داشته باشند ببینند بپردازند و می توانند از میان توله های تا ببر بالغ هر کدام را که می خواهند انتخاب کنند.

در سال های اخیر گردشگری ببرهای تایلند به سمت تجربه تعاملی حرکت کرده است و به همین ترتیب، سوء ظن ها درباره رفاه و آسایش آنان افزایش یافته است. اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که ابتدا به سلامتی حیوانات اهمیت می دهید و بازی کردن با آن ها در درجه دوم اهمیت برایتان قرار می گیرید با ما همراه باشید.

اگر درباره شرایط نگهداری ببرها در باغ وحش تایگر کینگدوم تایلند سرچ کنید نوشته های متناقضی را پیدا می کنید، اما حقیقت آن جا است که همه چیز از گفته های فردی ناآگاه در دنیای اینترنت شروع شد و از آن جا که اگر شایعه ای در فضای مجازی پخش شود دیگر نمی توان جلو آن را گرفت این حرف های بی پایه هم همچنان گفته می شود.

اما چه دلایلی برای اثبات این که به ببرها داروهای آرامش بخش نمی دهند وجود دارد: اول از همه آن که شما می توانید اول وقت به مجموعه بروید و تا غروب خورشید آن جا بمانید. ببرها قبل و بعد از حضور مردم غذا می خورند و این که بخواهند میان روز بهشان چیزی بخورانند غیر ممکن است و تاثیر هیچ دارویی هم کل روز بر روی آن ها باقی نخواهد ماند.

اگر این حقیقت که دارویی تاثیر طولانی مدت بر روی ببرها ندارد را نادیده بگیریم باید بدانید که خوراندن چنین چیزی به ببرها باعث می شود آن ها از پیرامونشان ناآگاه شوند و هرکاری ازشان سر بزنید (از جمله حمله به بازدید کنندگان)، مانند تمامی حیوانات خانگی تنها برای موارد درمانی به آن ها آرام بخش داده می شود و ماندن آن ها در چنین شرایطی برای بیش از یک ساعت بسیار خطرناک است.

افرادی که ببرها را تربیت می کنند عاشقاشان هستند و برایشان احترام زیادی قائل هستند و ببرها مانند سگ‌ها و گربه‌های خانگی با این افراد دوست می شوند و آموزش هایشان را انجام می دهند. درست است که بیشتر ببرهایی که در طبیعت نیستند از اضافه وزن رنج می برند. با این حال، این فقط به ببرها محدود نمی شود، بلکه تمام حیوانات باغ وحش ها همین وضعیت را دارند. مسئله این است که سعی می کنند رژیم غذایی طبیعی و محیطی حیوانات در طبیعت در این مراکز هم اجرا شود.

مشکل دیگر آن است که بسیاری از بازدید کنندگان با دیدن ببری که وزنش بسیار مناسب است شکایت می کنند که بیش از حد لاغر است و سو تغذیه دارد و در عوض از ببرهای چاق و چله خوششان می آید. در باغ وحش تایگر کینگدوم تایلند متخصص تغذیه بر رژیمشان نظارت دارد و وزنشان را در وضعیت ایده آل نگه می دارند. هرچه از سن کم تر با حیوانات دوست شوید رابطه دوستانه آن ها با آدم ها قوی تر می شود. توله ببرها از زمان تولد با مربانشان دوست می شوند و هرکدام مربی مخصوص خودشان را دارند.

هر کدامشان شخصیت خاص خودشان را دارند، برخی اجتماعی تر، برخی بازیگوش تر و گروهی باهوش تر هستند. اگر شانسش را داشته باشید در روز مراجعه خود ببرها را در حال کشتی گرفتن در استخر خواهید دید که در تلاشند خودشان را خنک کنند. آن ها روی هم آب می پاشند و حسابی ورجه وورجه می کنند. بخصوص جوان تر های باغ وحش تایگر کینگدوم تایلند که اکثرشان بازیگوش هستند.

مرکز آموزش باغ وحش تایگر کینگدوم تایلند در چیانگ مای، یک پروژه جدید است که در حال حاضر مشغول انجام برنامه ریزی های لازم بر رویش هستند. این تنها یکی از گام های بسیار برای آموزش افراد درباره ببرها و رفتار آنها است. بسیاری از دانش آموزان دامپزشکی برای یادگیری به این جا می آیند.

اگر یک ببر وحشی زخمی پیدا شود معمولا به خاطر تجربه زیاد از پرسنل تایگر کینگدوم خواسته می شود که در درمان حیوان کمک کنند. همه ما اعتقاد داریم که جای حیوانات وحشی در حیات وحش نیست و بیشتر این مجموعه ها هم در حال تغییر هستند. در باغ وحش تایگر کینگدوم تایلند نیز تلاش بر آن است با کمک سازمان های حیات وحش از ببرها محاقظت شود.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : باغ وحش تایگر کینگدوم ، باغ وحش تایلند ، جاذبه های تایلند
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید