دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

ورود به حساب
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینشایع ترین علل بروز سکته مغزی

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

اسلامی گفت: مشکل نامنظمی ضربان قلب شناسایی و با امواج رادیویی مشکل را از بین می‌بریم که این روش امروز 70 تا 80 درصد با موفقیت همراه است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 10 ) بنچاق !
نویسنده : farid61 شماره پست : 30293 تاریخ انتشار : 1398/05/06
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : hoomanz , yaser , Ntmi123 , ns6200 , seegrams , fatemeh , mahvash , reza2233 ,
مسعود اسلامی، دبیر علمی بیست و یکمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق در آستانه برگزاری این کنگره اظهار کرد: این کنگره از 29 مرداد تا اول شهریور برگزار می شود و جدیدترین پیشرفت‌های علمی در حوزه تشخیص و درمان همچنین پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی را در آن مورد بحث و گفت و گو قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در این کنگره بیماری های دریچه قلب، عضله قلب، نامنظمی های قلب، مشکلات عروق کرونر، پرستاری در قلب و عروق و اعمال نوین در حوزه قلب و عروق بررسی می‌شود. دبیر علمی بیست و یکمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق ادامه داد: نامنظمی های ضربان قلب یا آریتمی های قلبی، یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در حوزه قلب و عروق است.

یکی از نامنظمی های ضربان قلب فیبریلاسیون دهلیزی است که در این مشکل، مدارهای الکتریکی در قسمت فوقانی قلب به هم می‌خورد و سبب ایجاد ضربان بالاتر از 150 در دقیقه می شود . هرچه سن فرد بیشتر باشد، احتمال نامنظمی های ضربان قلب نیز افزایش می‌یابد.

به گفته وی افراد با سن بالاتر از 75 سال حدود 10 درصد نامنظمی های ضربان قلب دارند. وی نیز گفت: از شایع‌ترین علل فیبریلاسیون دهلیزی، لخته در دهلیز چپ و ورود آن به جریان خون و سرانجام سکته مغزی است. دبیرعلمی بیست و یکمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق بیان کرد: 30 درصد سکته‌های مغزی ناشی از نامنظمی ضربان قلب و یا به اصطلاح فیبریلاسیون دهلیزی است.

 اسلامی یادآوری کرد: داروهای ضد لخته و ضد انعقادی همچون وارفارین پیش از این مورد استفاده برای بیماران دچار نامنظمی ضربان قلب استفاده می شد که الان داروهای جایگزین نیز به بازار آمده است البته اگر فرد به روش‌های دارویی جواب نداد از روش ابلیشن استفاده می‌شود که در این روش در اتاق آنژیوگرافی از طریق سیاهرگ ها در پای بیمار ، نقشه برداری سه بعدی از دهلیز قلب انجام می گیرد و مشکل نامنظمی ضربان قلب شناسایی و با امواج رادیویی مشکل را از بین می‌بریم که این روش امروز 70 تا 80 درصد با موفقیت همراه است.

  منبع: باشگاه خبرنگاران

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : علل بروز سکته مغزی ، دلایل سکته مغزی ، شایعترین علل سکته مغزی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید