دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینچرا بعد از ورزش باید استراحت کرد؟

پست های بیشتر از دسته ورزشی و تندرستی

ورزش برای حفظ نشاط ، اعتماد به نفس و روان سودمند است و در هر سنی مناسب با وضع بدنی، لازم می باشد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : farid61 شماره پست : 29940 تاریخ انتشار : 1398/04/23
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : ns6200 , hoomanz , mahvash , alib2019 , naseri ,
اثرات سودبخش ورزش روزانه

ورزش به جریان سریع خون، کمک کرده، ضربان قلب زیاد می شود. در اثر ورزش می توان ضربان قلب را از 75 مرتبه به 150 بار در دقیقه رساند؛ به علاوه امکان دارد مقدار خونی که از قلب خارج می شود به 5 تا 6 بار بیشتر از حالت عادی افزایش یابد. در نتیجه با ورزش ، خون زیادتری به ماهیچه ها می رسد و بدن گرم شده، برای کاهش گرمای بدن تعریق ایجاد می شود.

حرکات ماهیچه و اندام بدن، مانند ماساژ، روی قلب و خون و لنف اثر می کند، تنفس تند شده، هوای زیادتری به شش ها وارد می شود. امکان دارد تعداد معمولی 16 بار دم زدن در حالت عادی، به دو برابر یعنی 32 بار در دقیقه برسد. زیاد شدن فعالیت بدن سبب افزونی اکسیداسیون بدن می شود و در نتیجه گاز کربنیک 3 تا 10 برابر بیشتر تولید شده، بیشتر دفع میگردد.


فواید دیگر ورزش و اثرات آن روی بدن از این قرار است:

گلبولهای قرمز در مغز استخوان بیشتر ساخته می شود، و این خود منجر به افزودن هموگلوبین می گردد. پوست بدن در اثر عرق کردن نرم می شود و حالت خشکی و زبری خود را از دست می دهد. قدرت ماهیچه های قلب افزایش پیدا می کند و بدن خیلی دیرتر از زمان معمولی خسته می شود.

حرکات دودی معده ها بیشتر شده، هضم غذا را سهولت می بخشد. باعث تقویت عضلات شکم شده، گوارش بهتر انجام می شود. باعث جلوگیری از مشکلات قلبی و عروقی و ماهیچه ای و مفصلی و چاقی و نقرس می شود. سرانجام اینکه، ورزش در ایجاد نشاط، پرورش فکری، قدرت تصمیم گیری و لذت از زندگی اهمیت زیادی دارد.


چرا باید بعد از ورزش استراحت کرد؟

پس از ورزش و انجام کار و فعالیت بدنی، ماهیچه های بدن دچار خستگی و کوفتگی می شود. این خستگی به علت سوخت و ساز و تولید اسید لاکتیک است. در هنگام خستگی، استراحت موجب بهبود بخشیدن به ماهیچه ها می شود، بدین معنی که اسید لاکتیک بتدریج دفع شده، سوخت و ساز حالت طبیعی خود را بدست می آورد. ماساژ سینه ها و پشت و مشتمال یا گرم کردن ماهیچه ها خستگی را زودتر برطرف می کند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : استراحت بعد ورزش ، اثرات سودبخش ورزش ، دلایل استراحت بعد ورزش ، فواید ورزش
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت