دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینباکتری‌های روده‌ و تأثیر آن‌ها بر رشد مغز کودک

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

پژوهشگران معتقدند افزایش یا کاهش بعضی میکروب‌ها در روده انسان با رشد مغز در سال‌های کودکی مرتبط است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 3 ) بنچاق !
نویسنده : farid61 شماره پست : 29875 تاریخ انتشار : 1398/04/22
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : marlboro477 , yaser , hoomanz ,
میکروب‌های روده‌ای ممکن است نقش مهمی در رشد مغز انسان در سال‌های کودکی داشته باشند. شواهد نشان می‌دهند میکروب‌های روده‌ای با تغییرات در وزن بدن انسان و سلامت روان و حتی چگونگی واکنش افراد به دارو را تغییر می‌دهند. سوفی رولاند و همکارانش در کالج ولزلی در ماساچوست DNA میکروبی را در مدفوع 250 کودک تجزیه‌وتحلیل کردند و اطلاعات را با داده‌های مربوط‌ به فعالیت مغز به‌دست‌آمده از fMRI (اسکن مغز) تطابق دادند. رولاند می‌گوید:

در کودکان زیر دو سال، نتایج نشان می‌دهد ارتباط مهمی بین فراوانی‌ دو گونه بیفیدوباکتریوم و مغز وجود دارد. باکتری B. longum با فعالیت در قسمت‌های مغز مرتبط با سیستم ادراک و توجه ارتباط داشت. برای میکروب دیگری به نام B. pseudocatenulatum، پیوند با پیشرفت بهتر در ناحیه‌ی زبان‌آموزی مغز بود.

بیفیدوباکترها باکتری‌های تولیدکننده‌ی اسید لاکتیک هستند که بخش بزرگی از میکروفلور (میکروارگانیسم‌های موجود در دستگاه گوارشی) روده انسان و دیگر جانوران را تشکیل می‌دهند. این باکتری‌ها چند روز بعد از تولد، در مدفوع ظاهر می‌شوند و بعد از آن مقدارشان رو به افزایش می‌گذارد. بیفیدوباکترها در اشکال گوناگون و غیرهوازی هستند. یکی از شناخته‌شده‌ترین و متداول‌ترین گونه‌های بیفیدوباکترها، B. longum است که هم در مدفوع نوزاد و هم افراد بالغ دیده می‌شود.

روولاند تأکید می‌کند هنوز نمی‌توان میکروبیوم‌های روده کودک را تغییر داد تا به پیشرفت مغز آن‌ها کمک شود. ممکن است فرضیه‌ای وجود داشته باشد که افزایش B. longum به زبان و توجه در مغز کمک کند. مقدار B. longum در روده‌ی کودک با تغذیه شیر مادر هم مرتبط است. گام‌های بعدی برای پژوهش رولاند که در کنفرانس ASM Microbe در سان‌فرانسیسکو ارائه شد، کودکان حداکثر هفت‌ساله را دنبال خواهد کرد. این پژوهش نشان می‌دهد رشد زودهنگام میکروبیوم روده، می‌تواند بر رشد مغز تأثیر بگذارد.


منبع: زومیت

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : باکتری‌ ، تاثیر باکتری بر مغز ، باکتری روده ، تأثیر باکتری بر رشد مغز کودک
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت