دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینآشنایی با سیستم حمل و نقل دهلی

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

دهلی پایتخت و شهر معروف هند است که به خاطر آثار و جاذبه هایی که دارد، هر ساله گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. یکی از دغدغه های گردشگران هنگام ورود این است که چگونه خود را به هتل یا جاذبه های دهلی برسانند؟ از چه وسیله نقلیه ای استفاده کنند؟
گزارش تخلف دوست داشتم ( 1 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 29864 تاریخ انتشار : 1398/04/22
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : marlboro477 ,
در این مطلب درباره سیستم حمل و نقل دهلی صحبت نموده و تک تک آن ها را معرفی می کنیم. اگر محدودیت زمانی در این شهر برای بازدید دارید، اتوبوس های هاپ آن هاپ و کارت گردشگری مترو را به شما پیشنهاد می دهیم. در غیر این صورت اتو ریکشاو و ریکشاوهای دوچرخه یا اتوبوس های قرمز دهلی از بهترین وسایل حمل و نقل در دهلی هستند.

یکی از راه های خوبی که می توان برای رفت و آمد و استفاده از حمل و نقل دهلی استفاده کرد و مناطق شهر دهلی را به یکدیگر متصل می کند، اتوبوس است. اتوبوس از ارزان ترین راه های حمل و نقل دهلی است که بیشتر مردم هند از آن استفاده می کنند و به همین دلیل، این وسیله نقلیه عمومی دهلی، بسیار شلوغ می شود. مخصوصا اگر در ساعات اوج شلوغی و پیک بخواهید از آن ها استفاده کنید! اکثر اتوبوس ها در این شهر، دولتی هستند و توسط شرکت حمل و نقل دهلی نو با نام اختصاری DTC اداره می شوند.

رنگ این اتوبوس ها با به رنگ قرمز هستند یا با رنگ سبز مشخص شده اند. از نکات جالبی که در مورد اتوبوس هاس هند وجود دارد این است که شما با نگاه کردن به رنگ آن ها متوجه امکانات درون اتوبوس می شوید. اتوبوس های رنگ قرمز تهویه مطبوع دارند اما اتوبوس های رنگ سبز بدون تهویه مطبوع هستند. اگر در سفر هند خود و با ورود به دهلی می خواهید تا از اتوبوس برای جابه جایی و دسترسی به جاذبه های شهر استفاده کنید، به سختی می توانید مسیر اتوبوس ها را بیابید.

در واقع سیستم حمل و نقل اتوبوسی در این شهر هنوز به خوبی با تکنولوژی همراه نشده است. در تمام ایستگاه های اتوبوس، نقشه مسیرها به درستی نشان داده نشده اند و اگر می خواهید از مسیر اتوبوس ها مطلع شوید، باید به روش های دیگری رجوع کنید. اگر می خواهید از مسیر اتوبوس ها مطلع شوید، بهترین راه پیدا کردن مسیر با برنامه هایی است که روی گوشی خود نصب می کنید و آنلاین از آن ها مطلع می شوید.

می توانید از مردم هم راجع به مسیرها پرس و جو کنید. در میان حمل و نقل دهلی حدود 800 اتوبوس دولتی وجود دارد که از 2500 ایستگاه در این شهر می گذرند. سوخت اتوبوس ها گاز طبیعی فشرده CNG است ، اتوبوس هایی که در هر خیابان دهلی دیده می شوند. سیستم اتوبوس رانی و حمل و نقل دهلی، در طی سال های اخیر و پس از سال 2011 ارتقا یافته و اتوبوس های خطوط آبی قدیمی خود را کنار گذاشته و به سراغ اتوبوس های نارنجی رنگی به «کلوستر باس» رفتند.

این اتوبوس های جدید هر چند که تهویه مطبوع ندارند اما تمیز بوده و زیر نظر گروه های خصوصی در میان اتوبوس های دولتی فعالیت می کنند. تمام این اتوبوس ها زیر نظر اتحادیه سیستم حمل و نقل دهلی با نام اختصاری (DIMTS) فعالیت می کنند و همگی آن ها از سیستم ردیابی جی پی اس پشتیبانی می کنند. پس از اینکه چنین اتوبوس هایی روانه خیابان های دهلی شدند، مردم و از جمله توریست های بیشتری در این شهر، از آن ها استفاده کردند.

در این میان دیگر اتوبوس های قدیمی شهر هم با اتوبوس های قرمز و سبز جایگزین شدند. اگر در فصول گرم به دهلی سفر کردید، از اتوبوس های قرمز که تهویه مطبوع دارند استفاده کنید. اتوبوس های سبز بدون تهویه هستند و در گرمای روز بهاری و تابستان، طاقت فرسا می شوند. در سیستم حمل و نقل دهلی اتوبوس ها از ساعت 05:30 صبح تا ساعت 10:30 تا 11 هر شب در طول شهر حرکت می کنند.

پس از این زمان، اتوبوس های شب ساعات کاری خود را شروع می کنند. بسته به مسیری که می خواهید طی کنید و ساعت روز زمان رسیدن اتوبوس ها به ایستگاه متفاوت خواهد بود. از 5 دقیقه تا نیم ساعت، شاید هم بیشتر باید برای اتوبوس ها منتظر بمانید. با این وجود، در بیشتر مسیرهای شهر، اتوبوس ها هر 15 دقیقه تا 20 دقیقه به ایستگاه ها می رسند و بیشتر از این معطل نخواهید شد.

مسیر مودریکا سوا (The Mudrika Seva) و بحری مودریکا سوا (Bahri Mudrika Seva) دو مسیر اصلی شهر هستند که به صورت حلقه ای دور تا دور شهر را می چرخند و از مهم ترین و معروف ترین جاذبه های دهلی می گذرند. مسیر اتوبوس بحری مودریکا سوا (The Bahri Mudrika Seva) نزدیک به 105 کیلومتر طول دارد و طولانی ترین مسیر اتوبوس های شهری دهلی است. در بیرون از ایستگاه های مترو نیز، خط جدیدی برای اتوبوس قرار داده اند.

یکی از خدمات اتوبوسی در این شهر، سرویس اتوبوس هایی است که فرودگاه دهلی را به دیگر نقاط شهر متصل می کند. ترمینال شماره 3 فرودگاه دهلی، مسافران را به مقصدهایی مانند ایستگاه قطار دهلی نو و شهرک کوناقت پلیس (Connaught Place) می رساند. همچنین مسافران را به دیگر شهرک های اطراف و محله های دیگر می رساند. یکی از بهترین وسایل حمل و نقل دهلی، این اتوبوس ها هستند که با هزینه بلیط 1000 روپیه برای گردشگران خارجی، دسترسی به تمام جاذبه های دهلی را امکان پذیر می کنند.

یکی از مزیت هایی که این اتوبوس ها برای گردشگران و جهانگردان دارند، کارکنان انگلیسی زبان است. کارکنانی که به زبان انگیسی راجع به جاذبه های شهر توضیح می دهند و گردشگران را راهنمایی می کنند. این اتوبوس ها که به اتوبوس های هو هو (The Ho Ho Buses) نیز معروف هستند، شما را به تماشای بیش از 20 جاذبه دهلی می برند.

جاذبه هایی همانند سایت های میراث جهانی یونسکو، بازارهای محلی، یادمان ها، بناهای تاریخی و بازارها را در میان ایستگاه های اتوبوس هاپ آن هاپ آف دهلی خواهید یافت که دسترسی را برای شما آسان می کنند. یکی از سریع ترین روش ها برای رسیدن به مقصد در میان سیستم حمل و نقل دهلی استفاده از اتو ریکشاو است. اتو ریکشاوها را در دهلی و البته کل هند با نام توک توک هم می شناسند.

تعداد اتو ریکشاوها همانند تاکسی در پایتخت هند زیاد است و به راحتی می توانید یک اتو ریکشاو بگیرید. در واقع به هر گوشه خیابانی که نگاه کنید، صفی از توک توک ها را خواهید دید که در کنار یکدیگر پارک شده اند. آنچه که باید به خاطر داشته باشید، قیمتی است که برای کرایه باید بپردازید. بهترین راه این است که قبل از سوار شدن به اتو ریکشاوها با راننده در مورد قیمت مورد نظر خود به توافق برسید؛ و گر نه ممکن است سرتان کلاه برود!

اگر می خواهید که زودتر به مقصد برسید یا در ترافیک گیر نکنید، اتو ریکشاو برای شما بهترین است. در ضمن سوخت این ریکشاوها گاز CNG است و در نتیجه هوا را هم، آلوده نمی کنند. یکی از انواع ریکشاوهایی که در دهلی خواهید دید، ریکشاوهایی هستند که با دوچرخه حرکت می کنند. این نوع حمل و نقل دهلی برای مواقعی مناسب است که مقصد شما آنقدر دور هست که نتوانید پیاده روی کنید، از طرفی برای گرفتن تاکسی یا اتوریکشاو هم مسیر کوتاهی باشد.

از آنجایی که ریکشاو دوچرخه تاکسی متر ندارد، باید قبل از سوار شدن در مورد کرایه آن، با راننده صحبت کنید. این وسیله را بیشتر در دهلی قدیم و دیگر بخش های کوچکتر دهلی می بینید که مسیرها، کوچه ها و خیابان های باریک و شلوغی دارد و وسایل نقلیه ای مانند تاکسی یا اتوریکشاو نمی تواند وارد آن شوند. این وسیله نقلیه در میان حمل و نقل دهلی برای گردشگران و توریست ها بسیار جذاب بوده و تجربه ای جالب است.

اگر در تور هند شرکت کرده اید یا به دهلی رفته اید، پیشنهاد می دهیم که سوار شدن به ریکشاوهای دوچرخه را تجربه کنید. جدای از اتو ریکشاوها می توانید از تاکسی استفاده کنید. کرایه تاکسی ها بسیار بیشتر از اتو ریکشاو بوده و تاکسی تلفنی هم در دهلی وجود دارد. برای تاکسی ها نیز حتما از قبل راجع به کرایه خود صحبت کنید.

با این وجود به دلیل راحتی که تاکسی ها دارند، بیشتر گردشگران دهلی ترجیح می دهند از آن ها به جای دیگر وسایل حمل و نقل دهلی استفاده کنند. تنها به یک نکته اشاره می کنیم که اگر دیدید تاکسی متر بیشتر از آن مقداری که برای کرایه راه با راننده صحبت کرده اید، نشان می دهد، حتما همان لحظه کرایه راه را با راننده دوباره هماهنگ کنید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : حمل و نقل دهلی ، سفر به دهلی ، جاذبه های دهلی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت