دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینآشنایی با استامینوفن !

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

یکی از دارو های پرمصرف در کشور ایران، استامینوفن است که دوز های 325 و 500 آن بسیار رایج هستند و برای سرماخوردگی و یا حتی برای تسکین درد نیز از آن ها استفاده می شود.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 3 ) بنچاق !
نویسنده : tiiiim شماره پست : 29778 تاریخ انتشار : 1398/04/23
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : marlboro477 , vashty , khodaismylove ,
ذکر این نکته بسیار مهم است که باید از مصرف خودسرانه دارو به هر نوعی اجتناب شود و به هیچ وجه دارو ها را بدون تجویز پزشک مصرف نکنید.


استامینوفن چیست؟

از لحاظ علمی این دارو به دسته هایی از جمله تب بر ها و مسکن ها تعلق دارد. این دارو با فعل و انفعالاتی که در مغز انجام می دهد باعث تسکین درد می شود. خاصیت تب بری آن نیز به علت اثر آن بر روی مراکز کنترل دما در مغز است. 


موارد استفاده

این دارو برای کاهش تب، کاهش درد استفاده می شود. این دارو بر روی درد هایی نظیر درد مفاصل اثر چندانی ندارد و برای درمان عفونت نیز از آن استفاده نمی شود. در زمان هایی که درد شما مربوط به عفونت نیست، این دارو به مانند آسپرین کمک کننده است. مصرف این دارو نباید بیش از 10 روز متوالی انجام گیرد.


عوارض جانبی

نیاز است در ابتدا تعریف دقیقی از عوارض جانبی ارائه شود. معنای این جمله این است که ممکن است با مصرف دارو شما دچار یک یا چند مورد از عوارض زیر بشوید و ممکن است به هیچ یکی از آن ها دچار نشوید.

حساسیت شدید پوستی
حساسیت شدید
کم خونی
آسیب کلیوی
کاهش پلاکت های خون

دوز های این دارو از 325 تا 650 برای بزرگسالان موجود است و برای مصارف حاد، 500 میلی گرم در هر 8 ساعت تجویز می شود.این دارو در کبد تجزیه می شود و سطح آنزیم های کبد هنگام مصرف آن بالا می رود پس ممکن است دوز زیاد آن یا مصرف بی رویه آن به کبد شما نیز آسیب بزند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : استامینوفن ، مصرف استامینوفن ، تسکین درد
 مطلب خوبی بو خیلی ها به عوارض استامینوفن توجه نمیکنند.
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت