دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینآبشارهای دوقلوی دیتین و بن گینوگ

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

طبیعت سرزمین چین بسیار اعجاب آور و زیباست. از بیابان مرگ تا زیباترین دشت های این کشور همگی از دیدنی ترین مظاهر طبیعی هستند که نه تنها در این کشور در دنیا وجود دارند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 29591 تاریخ انتشار : 1398/04/09
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : yaser , mahvash , ns6200 , vashty , mz71 ,
یکی از همین زیبایی های طبیعی در چین که اتفاقا با همسایه اش کشور تایوان آن را سهیم است، آبشارهای دیتین و بن گیوک است. این آبشارها در واقع دوقلو هستند و در فصول پر باران که سطح آب بالا می رود، با هم یکی می شوند! آبشارهای دیتین و بن گیوک که یکی از بهترین مقاصد طبیعت گردان است، موضوعی است که ما امروز می خواهیم به آن بپردازیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

از بزرگ ترین و مشهورترین آبشارهای جهان، 2 آبشار به هم چسبیده ی دیتین و بن گیوک است. این 2 آبشار بسیار بزرگ در نزدیکی یکدیگر قرار دارند و به این علت به آن ها آبشار دوقلو هم می گویند. با این که محوطه ی دیتین و بن گیوک به هم چسبیده است اما موقعیت جغرافیایی این آبشارها به گونه ای است که در مرز دو کشور همسایه یعنی چین و ویتنام قرار گرفته اند. به همین خاطر بن گیوک در ویتنام و دیتین در چین قرار گرفته است.

آبشارهای دیتین و بن گیوک در فصل پر باران به یکدیگر وصل می شوند و دچار تلاقی می گردند و در عوض در فصل هایی که باران کم می بارد، این دو آبشار از هم جدا می شوند. جالب است درباره ی دیتین و بن گیوک این نکته را بدانید که آن ها دقیقا در بین 2 شهر دکسین (Daxin) و گوانکسی (Goungxi) جاری هستند که هر دوی این شهرها بین چین و ویتنام قرار می گیرند. دقیقا به همین خاطر است که هم ویتنام و هم چین ادعای مالکیت بر این آبشارها را می کنند. در حال حاضر هم قسمتی از آبشار مال چین و قسمتی دیگر در مالیکت ویتنام است.

این دو آبشار که در واقع یک آبشار هستند، به مرور زمان به وسیله ی مرزهای انسانی که برای آن ها در نظر گرفته شده، از هم جدا شده اند و تنها چیزی که آن ها را علاوه بر انسان ها این دو آبشار را از هم جدا نگه می دارد؛ مرز گیاهی است که با سنگ و درخت به مرور زمان در این منطقه به وجود آمده است. در واقع تنها راه متصل شدن این 2 آبشار که به آن ها دو خواهر هم می گویند، تنها از طریق تنگه ی تانگلاین میسر می گردد.

جریانات تاریخی که در حول و هوش این دو آبشار اتفاق افتاده، بسیار جالب است. از آن جایی که یکی از نقاط درگیر جنگ در ویتنام همین شهر کائوبنگ بوده است، این منطقه برای مدت ها محل جنگ و درگیری بوده. اگر از جاده ی مرزی بالاتر بروید، یادبودهای بسیاری را در این منطقه خواهید دید. برای این که چین و ویتنام سهم خود را از این آبشار جدا کنند، سنگ هایی را به عنوان علامت در ضلع شمالی آبشار قرار داده اند. حال ما این دو آبشار را از دو قسمت مختلف در چین و ویتنام مورد بررسی قرار می دهیم.

آبشار دیتن یکی از قل های مجموعه آبشارهای دیتین و بن گیوک است که در چین قرار گرفته است. دیتین را با عنوان بزرگ ترین و زیباترین آبشارهای موجود در قاره ی آسیا قرار گرفته است. به همین خاطر این آبشار دارای رتبه ی چهارم بزرگ ترین آبشار در مرز بین المللی نیاگارا، ایگوازو و ویکتوریا شناخته می شود. این آبشار دارای عرض 200 متری و ارتفاع 70 متری دارد. بافت گیاهی که در اطراف این آبشار وجود دارد باعث شده است تا این آبشار در فصول کم باران به 2 و در فصول پر باران به 3 آبشار مستقل تقسیم شود که ارتفاع بلندترین آن ها حتی به 30 متر هم می رسد. کسانی که برای تفریح به این آبشار می آیند، معمولا برای تفریحات مختلفی آبشارهای دیتین و بن گیوک را انتخاب می کنند که ما در ادامه برخی از آن ها را به شما می گوییم.

در کنار دریاچه ای که این آبشار به آن می ریزد، قایق هایی از جنس بامبو قرار دارند که می توانید آن ها را کرایه کرده و قایق رانی نمایید. توجه داشته باشید که قایق های آبی برای چین هستند. هزینه ی اجاره ی قایق ها به دلار از شما گرفته می شود. اگر می خواهید تا در کنار دریاچه شنا کنید، باید بدانید که در اطراف آبشار این کار ممنوع است و در عوض شما می توانید به استخر کوچکی که در سمت چپ آبشار مرکزی قرار گرفته است بروید و در آن قسمت شنا کنید.

از جاذبه گردی های رایگانی که در اطراف این آبشار می توانید انجام دهید این است که در محوطه ی آن به گردش و قدم زدن بپردازید. کسانی که به این آبشار سفر کرده اند در خاطرات سفر خود این کار را یکی از دلپذیرترین کارهایی که می توانسته اند انجام دهند، معرفی نموده کرده اند. برای رفتن به این آبشار و جاذبه اهای اطرافش همراه داشتن کفش مناسب و لباس های اضافی یکی از وسایل واجب است که باید حتما به همراه داشته باشید.

یکی از فعالیت های جالبی که در آبشارهای دیتین و بن گیوک از چین می توان انجام داد، غار نوردی است. یکی از بهترین غارها، غار نوگوم ناگو است که در فاصله ی چند کیلومتری آبشار و در قسمت غربی آن قرار گرفته است. در این غار می توانید تا قایق سواری کنید و از جاذبه های طبیعی این غار لذت ببرید. محیط اطراف این 2 آبشار از لحاظ زمین شناسی با پوششی به نام کارت که از انحلال و ترکیب گچ، سنگ آهک و دولومیت به وجود می آید، پر شده است. البته حتی این سنگ ها هم امروزه در حال انقراض و اضمحلال هستند.

از سمت چین می توانید تا در کنار این آبشارها به راحتی موتور پیدا کنید و در نتیجه موتورسواری کنید. یکی از بهترین کارهایی که می توان در نزدیکی این آبشار انجام داد، موتورسواری است. غیر ممکن است که شما به کنار آبشارهای دیتین و بن گیوک نروید و دست به عکاسی از محیط اطراف و سلفی گرفتن از خودتان نزنید! بنابراین بهترین منظره های عکاسی برای شما بالای آبشار و پایین آن است. از آن جایی که شما باید بیشتر از 3 یا 4 روز در این منطقه مستقر شوید پس، پیشنهاد ویژه ای برای شما داریم. شب ها را حتما به بازدید از آسمان زیبای شب بپردازید.

بیایید تا آبشار بن گیوک در ویتنام، یکی از این دوقلوها را مورد بررسی قرار دهیم. این آبشار برای ویتنامی ها یکی از مفاخر طبیعیشان به حساب می آید. بن گیوک از مجموعه آبشارهای دیتین و بن گیوک در شمال شرقی کائوبنگ جای گرفته است. این آبشار در بالاترین نقطه 30 متر ارتفاع دارد و عرضش برابر است با 300 متر. بن گیوک را پهن ترین آبشار ویتنام نیز می دانند. در راه رسیدن به بن گیوک، باید از دره ای که در مجاورت آن قرار دارد، بگذرید. در پایین این آبشار استخری به عمق 30 متر و عرضی 200 متر به وجود آمده است و در نهایت به رودی به نام کواری سان (Quary son) می رسد.

در اطراف این آبشار می توان به دیدن جاذبه های دیگر هم بروید. دریاچه ی تانگ هت و یا غار پک بو، غار نگو نگو، مزرعه های برنجی که در طول راه وجود دارند و دریاچه ی تننگ هن از جمله جاذبه های دیدنی اطراف این آبشار هستند. اگر می خواهید از این آبشار از سمت ویتنام بازدید کنید باید از 3 تا 4 روز وقت بگذارید. معمولا با توجه به عوامل مختلف بهترین زمان برای سفر به آبشارهای دیتین و بن گیوک را می توان فصل آبان تا اسفند که گل های تم گیاک ماچ می رویند، معرفی کرد. برای رفتن به سمت این آبشار می توانید با وسایل نقلیه ای همچون: ماشین، اتوبوس و یا موتور به سمت این جاذبه بروید.

برای این که با ماشین بروید، حتما راننده هم بگیرید. از هانوی تا آبشار 350 کیلومتر راه است و اگر صبح راه بیفتید، بعد از ظهر به آبشارهای دیتین و بن گیوک خواهید رسید. با موتور اگر به سمت آبشار حرکت کنید، کمی بیشتر در راه خواهید بود. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم که به شهری به نام بک کن بروید و شب را در اقامتگاه ها و هتل های این شهر بگذرانید. با اتوبوس هم تقریا 8 ساعت کامل را در راه هستید و پس از رسیدن به شهر، باید موتور و یا ماشین بگیرید تا به مقصدتان برسید. از آن جایی که اجاره ی موتور در شهر کائو بنگ سخت است، ماشین بگیرید بهتر است.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : آبشار دیتین ، آبشار بن گیوک ، جاذبه های چین
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت