دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینآشنایی با دلایل ترشح رکتومی

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

ترشح رکتومی به هرگونه ماده‌ای خروجی از رکتوم یا راست‌روده، جدا از مدفوع، ارجاع می‌شود. رکتوم بخش پایانی دستگاه گوارش پیش از مقعد است .
گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
نویسنده : tiiiim شماره پست : 29536 تاریخ انتشار : 1398/04/15
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , reza2233 ,
به طور معمول مخاط یا چرک آن چیزی است که در زیرپوش یا همراه با مدفوع مشاهده می‌شود.

فرد ممکن است نیاز به دفع مدفوع را احساس کند، اما تنها مخاط یا مقدار بسیار کمی مدفوع خارج شود.ترشح رکتومی نشانه رایج سندرم روده تحریک پذیر (IBS) است، اما عفونت‌ها، از جمله عفونت‌های منتقله از راه جنسی (STIs) و شرایط دیگر نیز می‌توانند موجب این شرایط شوند.


عفونت‌های منتقله از راه جنسی

برخی عفونت‌های منتقله از راه جنسی که رکتوم یا مقعد را تحت تأثیر قرار می‌دهند می‌توانند موجب بروز ترشح شوند. این عفونت‌ها به طور معمول در نتیجه رابطه جنسی مقعدی شکل می‌گیرند، اما عفونت در ناحیه تناسلی نیز می‌تواند به ناحیه مقعد گسترش یابد.از عفونت‌های منتقله از راه جنسی که می‌توانند بر رکتوم یا مقعد اثرگذار باشند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

* کلامیدیا
* سوزاک
* تبخال
* سفلیس


ترشح رکتومی ممکن است تنها علامت شما باشد. اما از دیگر علائم این عفونت‌ها :

* احساس درد در ناحیه رکتوم
* خارش مقعد
* اجابت مزاج دردناک
* شکل‌گیری تاول یا زخم اطراف مقعد

اگر فکر می‌کنید به یک عفونت منتقله از راه جنسی مبتلا شده‌اید، به پزشک مراجعه کنید. تشخیص و درمان زودهنگام می‌تواند به پرهیز از عوارض و کاهش خطر سرایت بیماری به فرد دیگر کمک کند.ترشح رکتومی نشانه رایج سندرم روده تحریک پذیر (IBS) است، اما عفونت‌ها، از جمله عفونت‌های منتقله از راه جنسی (STIs) و شرایط دیگر نیز می‌توانند موجب این شرایط شوند


عفونت‌های دیگر

عفونت‌های مرتبط با بیماری‌هایی با منشأ غذایی می‌توانند موجب ترشح رکتومی شوند که اغلب با حالت تهوع و استفراغ، کرامپ ها، و اسهال همراه است.بیماری‌هایی با منشأ غذایی که معمولاً به عنوان مسمومیت غذایی شناخته می‌شوند، عفونت‌هایی هستند که می‌توانند به واسطه انواع مختلف باکتری‌ها، ویروس‌ها و انگل‌ها شکل بگیرند.


شایع‌ترین عفونت‌ها در این زمینه شامل موارد زیر می‌شوند:

* سالمونلا
* نورو ویروس
* کمپیلوباکتریوس روده‌ای
* شیگلوز

برخی موارد بیماری با منشأ غذایی خودبه‌خود بهبود می‌یابند، اما موارد دیگر نیازمند دریافت آنتی‌بیوتیک هستند. در هر صورت، تأمین آب مورد نیاز بدن برای جایگزینی مایع از دست رفته به واسطه استفراغ یا اسهال اهمیت دارد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : ترشح رکتومی ، دلیل ترشح رکتومی ، ترشح رکتوم چیست
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت