دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینزندگی در استرالیا چگونه است؟

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

اگر به دنبال کشوری هستید که شرایط زندگی عالی داشته باشد، زندگی در استرالیا را در نظر بگیرید. استرالیا کشوری مناسب برای کسانی است که دوست دارند نه تنها از زندگی خود لذت ببرند بلکه در عین حال، در یک کشور پیشرفته و با امکانات بالا زندگی کنند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 29501 تاریخ انتشار : 1398/04/05
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : ns6200 , yaser ,
همچنان که شرایط زندگی در استرالیا به نوعی آسان در نظر گرفته می شود اما از نظر امکانات رفاهی و توجه دولت به شهروندانش، همانند کشورهایی مانند کانادا است. شهرهای مهم استرالیا همه نوع خدمات را برای شهروندانشان آماده نموده اند. بهترین شرایط کاری و تفریحی را برای افرادی که در اینجا زندگی می کنند، به وجود آورده اند.

استرالیا کشوری است که مردم سراسر جهان می توانند در آن به شیوه ای مدرن زندگی کنند. این کشور هر چند که ممکن است تاریخ گسترده ای مانند دیگر کشورها نداشته باشد اما آینده ای روشن دارد. شرایط مناسب زندگی در استرالیا باعث شده است که تنوع فرهنگی و چند ملیتی بسیاری داشته باشد. مردمی که در این کشور زندگی می کنند، هر یک از دیگر کشورهای دنیا به این کشور، مهاجرت کرده اند و در نتیجه پیشینه تاریخی متنوعی دارند.

اگر کل جمعیت بیش از 22 میلیونی استرالیا را در نظر بگیرید، حدود 22 درصد از این جمعیت، در خارج از مرزهای این کشور، به دنیا آمده اند. در واقع مهاجرین سهم به سزایی در شیوه زندگی و مدرن بودن این کشور ایفا می کنند. تاثیر این مهاجرین را در غذاهای این کشور، زبانی که صحبت می کنند و حتی در مذهب آن ها می توانید ببینید.

امروزه استرالیا یکی از اقتصادهای در حال رشد در جهان را دارد. همین موضوع کیفیت زندگی در استرالیا را بالا برده است. همچنین مردم این کشور، علاقه وافری به هنر، ورزش و تفریحاتی که در بیرون از خانه و درون طبیعت انجام می شود، دارند. یکی از علت های این موضوع را می توانید طبیعت زیبا با مناظر عالی، آب و هوا و دمای مناسب آن با ثبات اقتصادی و سیاسی این کشور بدانید.

ملبورن در استان ویکتوریا اقتصادی ترین شهر و پرجمعیت ترین شهر استرالیا است. همچنین از نظر وسعت و اندازه دومین شهر استرالیا محسوب می شود. سیدنی در ایالت ولز جنوبی جدید اولین مقصد برای بسیاری از گردشگرانی است که وارد استرالیا می شوند. شرایط مناسب زندگی در استرالیا را به خوبی در این شهر، آن هم از نزدیک خواهید دید. سواحل زیبا، پل های بندری و خانه های دیدنی سیدنی برای گردشگران، بسیار جذاب است.

اگر آب و هوا برای زندگی در استرالیا برایتان بسیار اهمیت دارد، پس شهر بریسبان می تواند انتخاب شما باشد. این شهر، زمستان را تجربه نمی کند و تا بهترین سواحل استرالیا تنها یک ساعت راه دارد. همچنین هزینه های زندگی در آن ارزان تر از ملبورن و سیدنی است. شهر پرت در استرالیای غربی را به عنوان شهر همیشه آفتابی استرالیا می شناسند. شهری کوچک و بسیار صمیمی بوده که شرایط مطلوبی برای زندگی دارد.

استاندارد بالا و طیف گسترده ای از مسکن و خانه در استرالیا، شرایط خوبی را برای زندگی تمام افراد به وجود آورده است. با این وجود، اکثریت استرالیایی ها در 50 کیلومتری ساحل و در شهرهای بزرگ و کوچک آن زندگی می کنند. در این شهرها و برای تمام اقشار جامعه خانه های مناسب و باکیفیتی پیدا می شود. هر چند که بیشتر خانه ها با سبک های اروپایی و آمریکایی یکی است اما با اقلیم این کشور خود را وقف داده و به نوعی استرالیایی شده است.

می توانید در شهرهای بزرگ این کشور مانند ملبورن و سیدنی خانه های فراوانی را ببینید که تراس دارند. همچنین بیشتر خانه های استرالیایی به داشتن حیاط هایی بزرگ و استخرهای شنا معروف هستند. زمین های بازی در نزدیکی محله های مسکونی، پارک ها و مراکز خرید، به بسیاری از مردمی که در این کشور زندگی می کنند، اجازه می دهد تا بهترین شیوه زندگی را داشته باشند.

شهرهای کوچکتری که دور از شهرهای بزرگ قرار دارند، به نسبت شهرهای بزرگتر، فضایی آرام تر و البته ارزان تر برای کار و زندگی در استرالیا دارند. بیشتر افرادی که می خواهند در این کشور خانه خریداری کنند، ابتدا آن خانه را اجاره می کنند و در نهایت پس از مطمئن شدن از انتخاب درست، آن خانه را خریداری می کنند. با توجه به تفاوت بین شهرها، هزینه مسکن در هر شهر متفاوت خواهد بود اما این تفاوت باعث نمی شود که کسی نتواند خانه ای خریداری کند. بسیاری از مردم استرالیا توانایی زندگی در خانه ای را دارند که به محل کار آن ها نزدیک بوده و همچنین تا مدارس و دیگر امکانات برای زندگی فاصله کمی داشته باشند.

کسانی که در این کشور زندگی می کنند، به راحتی از طریق روزنامه ها، مشاورین املاک و سایت های آنلاین از وضعیت خانه های اجاره ای مطلع می شوند. عموم اجاره خانه ها برای 6 ماه تا یک سال خواهد بود. همچنین دولت و افرادی هستند که برای اجاره به کسانی که توان مالی پرداخت بیعانه یک خانه را ندارند، کمک می کند. حتی می توان برای زندگی به سراغ خانه های مشترک المنافع رفت. کسانی که از پس هزینه های اجاره خانه بر نمی آیند یا درآمد پایینی دارند، می توانند از طریق دولت برای زندگی در این خانه ها درخواست دهند.

استرالیا را می توان یکی از بهترین کشورها برای زندگی خانواده ها دانست. چرا که سیستم آموزشی در استرالیا برای تمام سنین همراه با سرگرمی بوده و بسیار لذت بخش است. مدارس ابتدایی در این کشور، کودکان را به خوبی آموزش می دهد و والدین هیچ گونه نگرانی از این بابت نخواهند داشت. دو نوع مدارس در استرالیا وجود دارد: مدارس دولتی و مدارس خصوصی. در مجموع 13 سال تحصیلی در این کشور برای پایه ابتدایی و متوسطه وجود دارد.

سال تحصیلی در استرالیا به 4 ترم تحصیلی تقسیم می شود. این ترم ها از اواخر ژانویه و اوایل ماه فوریه (همزمان با دی و بهمن در ایران) شروع شده و تا اواخر نوامبر و اوایل دسامبر (اوایل آذر ماه) طول می کشد. معمولا دانش آموزان میان هر ترم حدود 2 هفته تعطیل هستند و پس از پایان سال تحصیلی، دو ماه تعطیل می شوند. دانش آموزان هر هفته از دوشنبه تا جمعه و از ساعت 9 صبح تا ساعت 3:30 بعد از ظهر به مدرسه می روند. جدای از مدارس، موسسات حرفه ای بسیاری هستند که بر روی مهارت های دانش آموزان کار می کنند. این موسسات دانش آموزان را برای ورود به مشاغل مختلف یا دانشگاه آماده می نمایند.

کشور اقیانوسیه ای استرالیا نیروی کاری ماهری در حدود 10 میلیون نفر دارد که اکثریت آن ها را افراد تحصیل کرده و آموزش دیده تشکیل می دهند. حتی بسیار از کارکنان و کارگران آن تحصیلات دانشگاهی دارند. نرخ بیکاری در این کشور همواره پایین و البته ثابت بوده است. اگر بخواهید در این زمینه، استرالیا را با دیگر کشورهای جهان مقایسه کنید، باید بدانید که استرالیا در شرایط اقتصادی خوبی به سر می برد. شاید همین موضوع باعث افزایش مهاجرت به استرالیا شده است.

جدای از این موضوع که هر هفته موقعیت های شغلی بسیار مطلوبی برای ساکنین این کشور فراهم می شود، اداره مهاجرت استرالیا نیز هر سال لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را ارائه می دهد. افراد از سراسر جهان که شرایط مورد نیاز برای چنین مشاغلی را دارند، می توانند برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنند. همچنین دانشجویانی که تازه از دانشگاه ها فارغ التحصیل می شوند، می توانند به راحتی وارد بازار کار این کشور شوند.

در بسیاری از جهات، شرایط کار و دستمزدها در استرالیا جزو بهترین ها در جهان محسوب می شود. این موضوع به خاطر اقتصاد عالی و شرایط خوب کاری در این کشور فراهم شده است. براساس آماری که اداره آماری استرالیا در مورد درآمد کارگران ارائه نموده است، می توان میانگین درآمد هفتگی تمام کارگران در استرالیا را در حدود 1056٫16 دلار استرالیا دانست. همچنین افرادی که در شهرهای کوچک تر و در فاصله ای دورتر از شهرهای بزرگ ساکن هستند، هزینه های زندگی بسیار کمتری پرداخت خواهند نمود. در این میان بر طبق آماری که اداره آماری استرالیا ارائه داده است، می توان درآمد هفتگی ساکنین هر شهر را در جدول زیر ببینید و با یکدیگر مقایسه کنید.

استاندارد حقوق و مزایای کار و زندگی در استرالیا که در بالا آورده شد، در واقع حداقل حقوق و دستمزد، حداکثر ساعات کاری و حداقل حقوق کارکنان در استرالیا را در نظر گرفته است. مردم این کشور به طور میانگین در طول هفته می توانند 36 ساعت کاری داشته باشند که از دوشنبه تا جمعه خواهد بود. آخر هفته ها برای استراحت بوده و نباید در این زمان ها کار کنند.

افرادی که کارهای تجاری دارند عموما از ساعت 7 صبح تا ساعت 03:30 بعد از ظهر سر کار می آیند. این در حالی است که ساعت کاری دیگر مردم متفاوت بوده و از ساعت 9 صبح تا ساعت 5 بعد از ظهر است. زمان کار مردم استرالیا شامل زمان استراحت و ناهار افراد شاغل هم هست. همچنین سن بازنشستگی بیشتر ساکنین این کشور، 57 سالگی اعلام شده است اما بر اساس قانون، زنان در 60 سالگی و مردان در 65 سالگی بازنشسته می شوند. اگر شما هم برای زندگی در استرالیا اقدام کرده اید و مهارت های خوبی مانند آشنایی با زبان انگلیسی، مدارک تحصیلی بالا و مهارت های حرفه و فن خوبی داشته باشید، کارفرمایان درآمد خوبی را به شما پرداخت خواهند نمود.

یکی از مهم ترین شرایط زندگی در استرالیا وجود امکانات بهداشتی و سلامتی مناسب برای ساکنین این کشور است. استرالیا یکی از بهترین سیستم های درمانی دنیا را دارد و این سیستم برای تمام افرادی که در این کشور زندگی می کنند، در دسترس است. تمام افرادی که شهروندی استرالیا را دارند، به سیستم درمانی این کشور، مبلغی را به عنوان بیمه درمانی پرداخت می کنند.

این پرداخت ها برای ساکنین استرالیا، درمان ها و خدمات رسانی رایگان در بیمارستان ها را به دنبال دارد. همچنین امتیازات گوناگونی برای افرادی که بیمه تکمیلی را خریداری می کنند، در نظر گرفته می شود. بیمه تکمیلی استرالیا شامل درمان های دندان پزشکی، فیزوتراپی، بینایی و دیگر درمان های ویژه می شود.

تمام این امکانات و شرایطی که در استرالیا وجود دارند، شرایط زندگی را برای تمام افراد بسیار آسان نموده و حتی خانواده ها را مجبور به گذراندن وقت با اعضای خانواده می نماید. پدر و مادر باید حتما برای فرزندان خود وقت آزاد داشته باشند. به همین دلیل خانواده ها 2 روز در هفته (شنبه و یکشنبه) تعطیل هستند. همچنین ساعات کاری آن ها در طول روز به گونه ای تعیین شده است که با ساعات مدارس یکی باشد یا حداقل خانواده ها، زمان بیشتری را در طول روز بتوانند با کودکان خود باشند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : زندگی در استرالیا ، کشور پیشرفته ، شرایط زندگی عالی در استرالیا
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت