دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینراههایی برای جلوگیری از رشد کلوئید

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

كلوئيد رشد بيش از حد بافت اسكار (بافت همبند در محل زخم) است كه در اطراف زخم ايجاد ميشود. علت آن ناشناخته است اما بيشتر در افرادی است كه پوست تيره دارند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
نویسنده : rahman1341 شماره پست : 29384 تاریخ انتشار : 1398/03/31
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : marlboro477 , vashty ,
اگر شما یک زخم بزرگ از آکنه، جراحت یا جراحی داشته باشید، احتمالا می خواهید از بافت زخم جلوگیری کنید. برای متوقف کردن رشد کلوئید و بهبود پوست ، جلوگیری از تحریک کلوئید کمک می کند.

اگر اقداماتی برای بهبودی انجام داده اید اما متوجه شدید که کلوید همچنان رشد می کند، با پزشک خود در مورد از بین بردن کلوید صحبت کنید.


روش 1

تمیز کردن پوست

پوست آسیب دیده را پاک کنید. اگر آکنه، جراحی، برش، سوراخ کردن، یا خال کوبی داشته باشید، پوست را با آب و صابون بشویید تا خاک و میکروب ها را حذف کنید.

پوست را به آرامی خشک کنید و یک لایه نازک از ژل و یا کرم ضدعفونی کننده بر روی پوست قرار دهید. این کار را ادامه دهید تا پوست خشک شود .

هر روز پوست را برای جلوگیری از تشکیل کلوئید و جلوگیری از عفونت پوستی بشویید.ژل سیلیکون یا ورق را بر روی کلوئید بگذارید و بعد از 2 تا 3 دقیقه بشویید این کار را دو بار در روز انجام دهید.

صبر کنید تا زخم بسته شود و سپس ژل سیلیکون را بر روی کلوید فشار دهید. برای تمیز کردن ژل روی کلوئید 2 تا 3 دقیقه از نوک انگشتان تمیز استفاده کنید. سپس ژل خشک می شود. این را دو بار در روز برای جلوگیری از رشد کلوید و کمک به کوچکتر شدن آن انجام دهید.

ژل سیلیکون یا ورق سیلیکون را از داروخانه می توان تهیه کرد.سیلیکون به جلوگیری از رشد کلاوئید ها کمک می کند و می تواند به مسطح کردن آنهایی که قبلا داشتید کمک کند.ژل سیلیکون و ورق برای افراد مختلف در تمام سنین استفاده می شود.

2-3 ماه به پوست آسیب دیده اعمال فشار کنید. باند یا نوار پزشکی را در اطراف پوست بگذارید، همانطور که درمان می شود.باند را در اطراف پوست به مدت 12-24 ساعت در روز به مدت 2-3 ماه بگذارید.

فشار ثابت نه تنها باعث جلوگیری از رشد کلوید می شود، بلکه باعث می شود که کلوید کوچکتر شود.هنگام حمام کردن باند را باز کنید و بعد دوباره ببندید.

هر 4 تا 6 هفته تزریق کورتیکواستروئید دریافت کنید. اگر اخیرا عمل جراحی کرده اید یا پوست شما آسیب دیده است، از پزشک خود بپرسید داروهای کورتیکواسترویید را به کلوید تزریق کنید.

استروئید باعث خارش را کاهش می دهد و کلاژن را که کلوئید را تشکیل می دهد را تجزیه می کند.اکثر متخصصین پوست توصیه می کنند تا 5 تزریق در طی چند ماه داشته باشید.

اگر پوست شما خارش دارد آن را نخارانید. پوستی که زخم است اغلب خارش دارد، اما نباید بخارانید.اگر پوست را بخارانید بیشتر آسیب می رساند و آسیب بیشتر باعث افزایش کلوئید می شود.

برای آرام کردن خارش پوست، سعی کنید یک بسته یخ روی آن را برای مدت 10 دقیقه در طول روز قرار دهید و برای جلوگیری از خشک شدن پوست از مرطوب کننده استفاده کنید.


روش 2

از پزشک برای درمان کلوئید کمک بگیریداز دکتر خود بخواهید که کلوئید را بررسی کند. اگر بعد از اتمام مراحل جلوگیری از پیشرفت آن، کلوئید رشد خود را ادامه دهد،نزد پزشک بروید.

دکتر به کلوئید نگاه می کند و سابقه پزشکی شما را برای تعیین علت کلوئید می پرسد. دکتر پس از آن وارد بحث گزینه های حذف می شود.

اگر پزشک مشکوک شود که کلوئید به علت مشکل سلامت دیگری در حال رشد است، ممکن است بخواهند بیوپسی (نمونه برداری) را انجام دهند . دکتر کمی از بافت را برداشته و به زیر میکروسکوپ نگاه می کند تا ببیند سلولهای سرطانی وجود دارد یا خیر.

درمان کلوئید با کریوتراپی: اگر یک کلوئید کوچک یا چندین کلوئید کوچک ناشی از آکنه داشته باشید، از پزشک خود در مورد کریوتراپی بپرسید.

دکتر نیتروژن مایع را به کلوئید تزریق می کند که کلوید را از داخل تخریب می کند. شما باید هر 20 تا 30 روز تا زمانی که کلوئید برداشته شود، تکرار کنید.

به یاد داشته باشید که کریوتراپی می تواند پوست را روشن کند.عمل جراحی برای حذف کلوید: اگر کلوئید بزرگ باشد، پزشک شما ممکن است جراحی را توصیه کند.

به یاد داشته باشید که جراحی می تواند باعث ایجاد سایر کلوئیدها شود، به ویژه اگر شما در معرض ابتلا به کلوئید هستید. برای جلوگیری از این اتفاق، احتمالا شما نیاز به ترکیبی از درمان ها ، مانند جراحی و تزریق کورتیکواستروئید دارید.

درمان با استفاده از لیزر : متخصص پوست یک لیزر را در کلوئید هدایت می کند که یک پالس انرژی را آزاد می کند. این انرژی باعث می شود رگ های خونی در کلوئید کوچکتر شوند و در نهایت باعث ناپدید شدن در طی چند دوره می شود.

لیزر نیز رنگ پوست اطراف را روشن می کند.از انجام درمابریشن (dermabrasion)اجتناب کنید که می تواند باعث افزایش کلوئید شود: از بین بردن کلوئید به صورت فیزیکی با شل کردن و یا خراش دادن پوست باعث آسیب اطراف پوست میشود که این امر می تواند موجب افزایش کلوئید شود زیرا پوست در حال تلاش برای بهبود است.


نکات:

ویتامین E می تواند پوست شما را در زمان بهبودی پوست مرطوب نگه دارد و تحقیقات نشان می دهد که در جلوگیری از رشد کلوئید ها موثر است.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : راه جلوگیری از رشد کلوئید ، جلوگیری از رشد کلوئید ، رشد کلوئید
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت