دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینکشف نشانه‌هایی از مواد فرازمینی در آفریقای جنوبی

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

کوه‌های ماخونجوا در آفریقای جنوبی محل برخی از قدیمی‌ترین سنگ‌های زمین است؛ اما هرچیزی که در این چشم‌انداز زیبا دیده می‌شود، منشأ زمینی ندارد. محققان می‌گویند شواهدی از مواد فرازمینی یافته‌اند که از 3/3 میلیارد سال قبل در رسوبات آتشفشانی دفن شده است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : Mohamad3652 شماره پست : 29224 تاریخ انتشار : 1398/03/23
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : agastafa , vashty , ns6200 , Bostodl ,
اخترزیست‌شناس فرانسس وستال، از مرکز بیوفیزیک مولکولیِ CNRS در فرانسه، در مصاحبه با new scientist گفت: «این نخستین‌باری است که شواهدی واقعی از کربن فرازمینی در سنگ‌های زمینی یافته‌ایم.» شهاب‌سنگ‌ها میلیاردها سال بر زمین می‌باریدند و به شدت روی سطح زمین تأثیر می‌گذاشتند و سطح زمین را تغییر می‌دادند. این سنگ‌های فضایی وقتی به اینجا رسیدند چه تغییراتی ایجاد کردند؟ احتمالاً تغییرات زیادی به وجود آورده‌اند.

بسیاری از دانشمندان بر این باورند که عناصر اصلی حیات روی زمین از مولکول‌های فضاییِ دوردست به زمین رسیده است. این کشف ِ جدید در آفریقای جنوبی شواهدی از این احتمالِ مبهم است. وستال و همکارانش در یک منطقه رسوبات آتشفشانی بنام «چرت ژوزفدال» که بخشی از کوه‌های ماخنجوا است (ملقب به کمبرند باربرتون گرینستون)، لایه‌ای سنگی با ضخامت دو میلی‌متر را کشف کردند که با دو سیگنال «غیرعادی» مشخص شد.

محققان با استفاده از طیف‌سنجی تشدید پارامغناطیس الکترون(EPR) پی بردند که این سنگِ 3/3 میلیارد ساله حاوی دو نوع ماده آلی نامحلول است که هر دوی آنها منشأ فرازمینی دارند (قدیمی‌ترین ماده آلی فرازمینی که تاکنون کشف شده است). یکی از سیگنال‌های EPR شبیه به چیزی است که محققان قبلاً در کاندریت‌های کربنی دیده بودند: نمونه‌های شهاب‌سنگ باستانی که حاوی ترکیبات آلی بودند.

خوانش غیرعادیِ دیگر- که نانوذرات نیکل، کروم و آهن را نشان می‌دهد- چیزی نیست که معمولاً در تشکیل سنگ‌های زمینی مشاهده شود. این خوانش این استدلال را تقویت می‌کند که منشأ بخش‌هایی از این لایۀ سنگیِ نازک، جایی بسیار بسیار دورتر می‌باشد. نویسنده اول این تحقیق، مهندس شیمی دیدیر گوریر از مؤسسه تحقیقاتیِ PSL، سال گذشته توضیح داد: «اسپینل‌های کروم غنی از نیکل، که «اسپینل‌های کیهانی» نیز نامیده می‌شوند، در طول ورود اجرام فرازمینی به جو زمین ساخته شده‌اند.»

محققان می‌گویند سخت است با اطمینان بدانیم و بگوئیم که این دو سیگنالِ متفاوت و متناقضِ EPR می‌توانستند در لحظۀ مشابهی از تاریخ در منطقۀ «چرت ژوزفدال» وجود داشته باشند. نویسندگان این مقاله نوشتند: «تصور کردن رویداد واحدی که هم ماده آلی و هم ذرات اسپینل را در این لایۀ رسوبی ِ نازک حفظ کند، دشوار است.»

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : مواد آلی فرا زمینی ، افریقای جنوبی ، سنگ های فضایی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت