دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترطبیعت، حیوانات و محیط زیستفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایناشتباهات رایجی که در مسافرت مرتکب می‌شوید

پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

مسائل و مشکلاتی هستند که ممکن است قبل یا در حین سفر برایمان اتفاق بیفتند. در این جا یک لیست مختصر از 12 اشتباهی که همه ما در زمان مسافرت کردن انجام می‌دهیم را بررسی می‌کنیم.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 7 ) بنچاق !
نویسنده : misskara شماره پست : 29125 تاریخ انتشار : 1398/03/28
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : hoomanz , Nikan2020 , ns6200 , mahvash , mz71 , Ghasemi ,
1. کمبود بودجه و دریافت کمک مالی فوری

بسیاری از مردم تنها برای خود مسافرت پول ذخیره می‌کنند. مکان‌هایی که باید ببینند، هزینه‌ی بلیط هواپیما و اجاره‌ی ماشین! آن‌ها همه‌ی این موارد را در نظر می‌گیرند. چیزی که اکثر مردم از قلم می‌اندازند، کمک مالی فوری است. اگر قصد سفر به دور دنیا را دارید، مطمئن شوید که در هنگام ضرورت به اندازه‌ی کافی پول در حساب بانکی خود دارید، تا از جایی که هستید به سلامت به خانه‌ی خود برگردید. ذخیره پول امری بسیار مهم است، زیرا هیچ کس دوست ندارد قبل از پایان سفرش پول هایش تمام شود.


2. گرفتن گذرنامه سریعا انجام می‌شود

در حالی که مدت زمان دریافت گذرنامه به زمانی که این درخواست را می‌دهید بستگی دارد، حتما تاخیر احتمالی در این فرآیند را در نظر بگیرید. برای این که همه چیز در امن و امان باشد، سعی کنید سه تا چهار ماه قبل از سفر برای دریافت گذرنامه اقدام کنید.این گونه در صورتی که اداره‌ی صدور گذرنامه مدارک دیگری نیز از شما بخواهد وقت کافی برای فراهم کردنشان را خواهید داشت. به ما اعتماد کنید، این اتفاق می‌افتد.


3. هزینه‌ی اضافه بار

بسیاری از ایرلاین‌ها برای وزن اضافه وسایل شما هزینه بیشتری می‌گیرند، پس سعی کنید وسایل زیادی نداشته باشید. امکان ندارد در طول مسافرت به تمام شش جفت کفشی که برداشته اید، نیاز پیدا کنید! شلوار‌های جین را هم می‌توانید بیشتر از یک بار بپوشید، پس نیازی نیست برای یک سفر یک هفته‌ای بیست شلوار بردارید.


4. گرفتن تعداد زیادی عکس و زندگی نکردن در لحظه

همه‌ی ما به خوبی می‌دانیم که دنیای دیجیتال در نوک انگشتانمان قرار دارد. می‌توانیم از غذاها، نوشیدنی‌ها و هر چه که می‌بینیم و هر کس که با او هستیم عکس بگیریم؛ و همه ما هم قبول داریم که ما بیش از اندازه از همه چیز عکس می‌گیریم. لحظه‌ای از دوربین فاصله بگیرید و احساس زندگی در لحظه را تجربه کنید، خاطره‌ها را در ذهنتان برای خودتان بسازید و در تنها در صورت نیاز عکس بگیرید.شبکه‌های اجتماعی حتی بدون گزارش لحظه به لحظه از سفر شما هم به کار خود ادامه می‌دهند. شما در مکانی متفاوت هستید، همه چیز را جذب کنید و با چیزی بیشتر از چند عکس به خانه بازگردید، کوله بارتان را پر کنید از خاطره‌هایی که می‌توانید برای دیگران تعریف کنید.


5. فراموش کرده اید به بانک‌تان اطلاع دهید که کجا می‌روید

بسیاری از بانک‌ها یک وضعیت امنیتی دارند و در صورتی که از حساب شما در مکانی نا آشنا پول برداشت شود آن را می‌بندند؛ پس بهتر است کار‌ها را برای خود ساده‌تر کنید و به بانک محلی تان اطلاع دهید تا یک یادداشت برای سیستم قرار دهند. هیچ چیزی بدتر از این نیست که بخواهید هزینه‌ی اقامت هتل در یک کشور خارجی را با کارت بپردازید و پرداخت انجام نشود.


6. وابسته بودن به کتاب راهنمای مسافرت که در فرودگاه خریده اید

کمی از کتاب راهنمای مسافرت که در فرودگاه خریده اید فاصله بگیرید و کمی اطراف را بگردید. مثلا می‌توانید شب‌ها در خیابان‌ها قدم بزنید و مکان‌های جدید را کشف کنید.پیدا کردن راه و کشف موارد تازه تنها با استفاده از یک نقشه‌ی ساده احساس خوبی دارد. گاهی مواردی به جز مکان‌های تاریخی برای دیدن وجود دارند. شاید از مکان‌های فوق العاده زیبایی سر در بیاورید که در لیست سفرتان قرار نداشته است. اگر کتاب راهنمای مسافرت را کنار نگذارید، این تجربه شگفت انگیز را به دست نمی‌آورید.


7. بی اطلاعی از فرهنگ و نداشتن یک ذهن باز

زمانی که قصد مسافرت کردن دارید، حتما باید این ویژگی را داشته باشید! حتما درباره سنت‌ها و ویژگی‌های اخلاقی مردمی که به شهر یا کشور آن سفر می‌کنید تحقیق کنید. رفتاری که در کشور شما قابل قبول است ممکن است در جای دیگری بی ادبانه باشد. به عنوان مثال، در ایلات متحده به همه‌ی مردم از کودکی یاد داده می‌شود که به دیگران خیره نگاه نکنند. اما در آلمان، زل زدن به دیگران مانند یک مسابقه است و برنده کسی است که بتواند مدت بیشتری این کار را ادامه دهد. این کار در آلمان بی ادبانه نیست، بلکه کاملا معمولی است.همین طور سعی کنید که یک ذهن باز داشته باشید. زمانی که در مکان جدیدی هستید، قبل از این که غذا را قضاوت کنید، طعم آن را امتحان کنید؛ مگر این که به آن حساسیت داشته باشید، در این صورت تنها غذایی را بخورید که مشکلی برایتان به وجود نمی‌آورد.


8. آوردن وسایل الکترونیکی غیر ضروری

به همراه داشتن تمام وسایل الکترونیکی آخرین مدل‌تان مانند فراهم آوردن یک فرصت ویژه برای جیب بر‌ها است. تبلت بزرگ خود را در هتل، یا حتی در خانه بگذارید و تنها گوشی موبایل‌تان را به همراه داشته باشید. نیازی نیست که همزمان گوشی، تبلت، آی پد و یک دوربین به همراه داشته باشید. تنها یکی دو تا از آن‌ها را بردارید و از تعطیلات‌تان لذت ببرید.


9. امتحان نکردن یک زبان جدید

بسیاری از مردم از تلاش شما برای صحبت کردن زبانشان استقبال می‌کنند. اشکالی ندارد که در حد حرفه‌ای نباشید. این کار بهتر از این است که فردی باشید که به طور اتوماتیک تصور می‌کند همه انگلیسی بلد هستند.


10. ارجحیت دادن راحتی به تجربه‌های جدید

گاهی اقامت داشتن در مسافرخانه‌ها به شما این فرصت را می‌دهد تا با آدم‌های فوق العاده و همسفر‌های خوبی آشنا شوید؛ و این مورد می‌تواند تجربه شگفت انگیزی برای شما باشد. اگرچه در مقایسه با اقامت در یک هتل گران قیمت، در مسافرخانه‌ها پول کمتری خرج می‌کنید و بیشتر هم خوش می‌گذرانید.


11. غذا خوردن روبه روی مکان‌های تاریخی

ممکن است گردشگران زیادی را ببینید که جلوی این مکان‌ها در حال غذا خوردن هستند، اما ما به شما قول می‌دهیم، طعم غذای رستوران‌های یک کوچه جلوتر بسیار بهتر است. منظور ما این نیست که غذای جلوی مکان‌های تاریخی کیفیت پایینی دارد؛ اما رستوران‌هایی که کمی دورتر هستند بهترند و قیمت بسیار مناسب تری دارند.


12. برنامه ریزی برای فعالیت‌های زیاد در زمان کم

عجله کردن برای این که مطمئن شوید می‌توانید همه فعالیت‌های درون لیست‌تان را انجام دهید ممکن است برای شما استرس زا باشد. حتی اگر به آن اجازه دهید، مسافرت شما را خراب هم می‌کند. گاهی اوقات، برنامه ریزی برای فعالیت‌های زیاد در زمان کم باعث می‌شود همیشه در مسافرت، عجله داشته باشید. تنها برای کار‌هایی که حتما باید انجام دهید، برنامه بریزید و برایشان زمان زیادی اختصاص دهید تا کمی بیشتر تفریح کنید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : مشکلات مسافرت ، تفریح و شادی ، راهنمای مسافرت
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت